pá 18.11.2016 | Petr Šatalík

Starší dorostenci porazili ve vypjatém zápase Liberec v prodloužení

Starší dorostenci odehráli vyrovnaný zápas s hráči z města pod Ještědem. V nervy drásajícím duelu dokázali zvítězit 4:3 po prodloužení, čímž oplatili svému protivníkovi dvě předchozí porážky. V tabulce skupiny Střed tak dokázali uhájit druhé místo a bodově se dotáhli na vedoucí Pardubice.

Hradec skóroval v první minutě, Tygři zvládli odpovědět

Lvi vstoupili do utkání ve velkém stylu, když šli již po pětapadesáti vteřinách do vedení. S první ránou Miroslava Havelce si Hrstka ještě dokázal poradit, ale na dorážku už byl krátký – 1:0. Liberec byl po obdržené brance mírně aktivnějším mužstvem, ale do střeleckých pozic se moc nedostával. Na druhé straně naopak zahrozil Pohl, jehož tečovanou střelu chytil do lapačky gólman Tygrů.

V následující akci se skrytou ranou přes obránce Turského prezentoval Maršík, jenže Hrstka byl znovu pozorný a kotouč stihl po zákroku z rukavice vytřepat a rozehrát dřív, než se k němu útočník Mountfieldu dostal. Severočeši se ke konci třetiny dostali do tlaku, který vyvrcholil poté, co se Miroslav Litera dostal před Koubu, kterého překonal blafákem a bekhendovou střelou pod horní tyč – 1:1. Další branka již do konce první třetiny nepadla, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu

Ve druhé pasáži padly dvě branky, jedna na každé straně

Východočeši zvládli v úvodu druhé části ubránit oslabení a jakmile byli v plném počtu, vyrazili do protiútoku. Sklenář ale střelou z levého kruhu Hrstku nepřekvapil. Lvi se nedokázali vyhýbat trestné lavici, což vedlo k tlaku Tygrů. Při přesilovce pálil od modré Charvát, Kouba však jeho pokus vytěsnil ramenem nad svatyni Mountfieldu.

V přečíslení tří proti dvěma se ke střele z pravého kruhu dostal Burda, gólman Hradce šel rychle do rozkleku a puk ukryl v náruči. Závěr třetiny byl hektický. Nejprve se Matěj Síla zmocnil mezi kruhy kotouče a překonal Hrstku kličkou do bekhendu. Vteřinu před druhou sirénou se pak ranou do levého růžku z vrcholu levého kruhu prosadil Petr Had. Gól vyvolal u Hradeckých vlnu nevole, jelikož krátce předtím byl ostře naražen na mantinel Miroslav Kukla, jenž odešel z ledu s krvavým šrámem na levém obočí.

Třetí třetina opakovala scénář dvou předchozích

Také na začátku třetí třetiny dostali Liberečtí početní výhodu po špatném střídání Hradeckých. Kouba si však s ranami Hada i Turského poradil. Ve stoprocentní šanci selhal Šafařovský, který dostal puk z rohu kluziště a ocitl se sám na brankovišti před gólmanem Lvů. Naštěstí pro Mountfield trefil jen střed svatyně a jejího dobře postaveného strážce. Hra se s blížícím koncem zápasu řádně přiostřovala a nebylo nouze o tvrdé střety.

V důležitém okamžiku na sebe vzal odpovědnost kapitán Hradce Dominik Sklenář, který sám přešel tři bránící hráče a střelou nad levé rameno překonal i Hrstku – 3:2. Tygři ale znovu zvládli odpovědět, po zaváhání defenzivy Mountfieldu se k puku na brankovišti dostal Kryštof Bouřil a poslal jej do horní části svatyně Lvů. Liberec mohl vyhrát v základní hrací době, když vstřelil další gól. Ten ale nebyl uznán pro vysokou hůl a zápas tak šel do prodloužení.

Bod navíc připadl Východočechům

V prodloužení hraném ve třech hráčích na každé straně nebyla nouze o šance. Dlouhou dobu však kralovali brankáři Kouba a Hrstka, kteří si oba připsali několik dobrých zákroků. Nakonec se však k puku na levém kruhu dostal Václav Maršík a tvrdou ranou na zadní tyč překonal gólmana Liberce a rozhodl tak o tom, že bod navíc získal Mountfield.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Věděli jsme, že dnes proti nám nastoupí plná palba Liberce, což odpovídalo i zápasu. Myslím si, že Liberec měl převahu celý zápas. My jsme o to vděčnější klukům a chtěli jsme jim poděkovat za výkon, který předvedli. Celý zápas jsme se prakticky bránili a šancí mnoho neměli, naštěstí ty, které jsme měli, jsme proměnili a pro nás to jsou zlaté dva body.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec):
Jsme samozřejmě trošku smutní, že máme jen bod. Já ale musím kluky pochválit, hráli jsme dobře, viděli jsme spoustu věcí, které trénujeme a měli jsme i dost střel a šancí. Myslím si, že to bylo kvalitní utkání. Samozřejmě jsme pomýšleli na víc než jeden bod, ale takový je hokej a soupeř jako je Hradec, je těžký soupeř. Je to škoda, ale určitě si myslím, že jsme odehráli výborné utkání.