so 25.11.2017 | Jan Bulíček, Lenka Jonešová

Starší dorostenci potvrdili formu a uhájili vítězství nad Rytíři 4:3

Poprvé v nadstavbě se představili starší dorostenci na domácím ledě ČPP Arény, kde se utkali s kladenskými Rytíři. Mountfield otevřel skóre v 18. minutě a ujal se zásluhou Jakuba Kynčla vedení, na které však hosté zareagovali dvěma góly a strhli duel na svou stranu. Lvi ale ještě sebrali síly a třemi dalšími přesnými zásahy vedli už 4:2. V 50. minutě sice hosté ještě snížili, avšak zodpovědnou hrou podpořenou spolehlivým výkonem gólmana Vacka nakonec starší dorostenci dotáhli zápas do vítězného konce po výhře 4:3.

Skóre zápasu otevřel domácí Mountfield a dostal se do vedení

Do utkání soupeři vstoupili aktivně a šance se střídaly na obou stranách. První z větších příležitostí měl hostující celek, osamoceného střelce však vychytal Denis Vacek. Poté se Mountfield usadil na delší dobu v útočném pásmu a vynutil si v 6. minutě první faul. Přesilovka ale domácím nevyšla podle představ. Jeden z nejaktivnějších hráčů domácích Dominik Šedivý si vypracoval už několikátou šanci ke střele, kterou opět vychytal Luboš Novotný a Hradec se nedokázal prosadit ani z následných dorážek.

Dominik Šedivý obral na modré čáře hráče Kladna o puk a uháněl v přečíslení tří na jednoho k hostující svatyni. Poslední Rytíř jeho záměr přihrát před bránu vystihl a přihrávce zabránil. Puk se mu vrátil na hůl a přesnou přihrávkou našel přijíždějícího Jakuba Kynčla, který střelou z mezikruží otevřel koncem třetiny skóre zápasu – 1:0.

Třetina plná obratů se šťastnějším koncem pro domácí

Druhá třetina začala pro Kladno přesilovou hrou, která byla ještě zvýhodněna, a hosté si tedy zahráli v početní výhodě pěti proti třem, v níž se však ještě nedokázali prosadit. V pokračující výhodě dokázal poprvé prostřelit hradeckého gólmana Ondřej Bláha – 1:1. Za tři minuty se skóre opět měnilo, když se po závaru před brankou domácích z dorážky prosadil Matyáš Filip – 1:2.

Ve 29. minutě vypálil Jakubec, puk vyplaval před brankovištěm a nejrychleji se zorientoval Kryštof Lang, který vsítil vyrovnávací gól – 2:2. Již druhý obrat ve skóre mohli vidět fanoušci v ČPP Aréně, a to když hosté hráli přesilovou hru, ve které úmysl obránců přečetl Vojtěch Síla a společně s Poppelem vyrazili do úniku dva na jednoho. Vojtěch Síla chtěl přihrát svému spoluhráči, ale přihrávka až k němu nedoputovala. Za záda vlastního gólmana si ji totiž nechtěně tečoval jeden z kladenských hokejistů – 3:2. Toto skóre se už do přestávky nezměnilo.

Oba celky skórovaly jednou a z vítězství se radoval Hradec

Poslední dějství začalo jako předešlé, a to rychlým gólem. Již ve třetí minutě se prosadil Tadeáš Jakubec a k přihrávce přidal i gól – 4:2. Kladnu už nezbývalo nic jiného než hru otevřít a vrhnout se do útočení a začalo lehce Hradec přehrávat. Ten kontroval rychlými brejky, avšak bez úspěšného zakončení.

Kladenským se tlak vyplatil a po nedůrazu před domácí brankou se radovali ze vstřelené branky. Natanael Kulma v 50. minutě vykřesal pro Rytíře naději na bodový zisk – 4:3. Kladnu vstřelená branka pomohla a po zbytek třetiny nepustilo Hradec ke hře. Jeho tlak se navýšil poté, co hosté odvolali brankáře a zkusili power-play. Domácí brankář Denis Vacek nepřipustil dělbu bodů a podržel svůj tým ke druhé nadstavbové výhře v řadě.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Sice o gól, ale zaplať pánbůh, byl to dnes velice těžký zápas. Včera jsme hráli těžké utkání na Slavii a kluci dnes trochu tahali nohy, bylo to na nich vidět. Bojovností, srdcem a nasazením jsme ale zápas nakonec urvali. Ze dvou utkání máme šest bodů, takže jsme spokojení.

David Čermák (Rytíři Kladno):
Myslím, že dnes jsme vstoupili do zápasu špatně, nejezdily nám nohy. Hradec byl lepší, pak se ale hra vyrovnala. My jsme však udělali hrubé chyby, které Hradec potrestal, a podle mě zaslouženě vyhrál.