pá 21.11.2014 | Tomáš Kouba, Martin Voltr

Starší dorostenci rozebrali Motor na šroubky. S pokorou do čtyřky!

Poctivý výkon celého týmu, čtvrté vítězství v řadě a také čtvrtá výhra nad Českými Budějovicemi v sezóně! Starší dorostenci doma nedali Motoru sebemenší šanci, v každé třetině nastříleli dvě branky a výsledek 6:0 podtrhlo druhé čisté konto Dominika Groha. Jihlava navíc stejným poměrem podlehla Spartě, Hradečtí ji tak už dotáhli na postupovém čtvrtém místě a ještě mají zápas k dobru. Vydržte, kluci!

Branka v oslabení otevřela gólový účet

Hradečtí vlétli na svého soka již od počátečních vteřin a hned první situace zaváněla brankou. Zahradník se octl nikým nehlídaný mezi kruhy, trefil se však přesně do lapačky hostujícího brankáře Němce. Domácí hokejisté pak pokračovali v nastavené laťce a zasypali Motor sprškou střel z různých pozic, avšak hostující brankář odmítal za svá záda jakékoliv pokusy domácích pouštět.

V první přesilové hře předvedli domácí několik slibných střel, nicméně k brankové radosti to stále nestačilo. Následná přesilová hra Českých Budějovic však ukázala, že Lvi nevzdávají gólové ambice ani v oslabení. O tom diváky přesvědčili Tomáš Zahradník s Radovanem Pavlíkem, kterým se podařilo v početní nevýhodě ujet všem hráčům soupeře, párkrát si vyměnili kotouč a prvně jmenovaný zavěsil přesně k levé tyči bezmocného Němce – 1:0.

Zhruba o pět minut později bylo pro domácí ještě veseleji. Tomáš Zahradník střílel z mezikruží a odražený puk si našel Radovan Pavlík, který ho z velkého úhlu se štěstím dostal za Němcova záda - 2:0. V závěru byl za svůj zákrok vyloučen na pět minut a do konce utkání Štěpán Havránek, to už ale bylo z první periody vše.

Zodpovědná obrana a aktivní útok nesly dál ovoce

Prostřední část utkání začali hosté v početní převaze, neboť dohrávali dlouhou přesilovou hru z první třetiny. Hradec Králové se ovšem ubránil a chvilku poté dostal možnost početní výhody pěti proti třem. Až v momentě, kdy už se hrálo 5 na 4, zafungovala opět souhra Tomáše Zahradníka s Radovanem Pavlíkem a prvně jmenovaný prostřelil domácího gólmana potřetí - 3:0.

Budějovičtí po třetí obdržené brance zvýšili svou aktivitu a hradecký brankář měl o něco víc práce než v třetině první. Největší šanci hostů měl Kondelík, který si vybruslil mezi kruhy, ale tváří v tvář Dominiku Grohovi neobstál.

V závěru třetiny se do samostatného úniku ještě dostal, v tomto zápase velmi aktivní, Pavlík, avšak správný recept na brankáře hostí nenašel. A tak musel hattrickové oslavy odložit. Královští lvi se však dokázali prosadit do konce periody ještě jednou, když Dominik Matouš využil zaváhání brankáře Motoru, který si vyjel pro puk, a nasměroval kotouč do odkryté klece - 0:4.

Další přesné zásahy a ostrá potyčka na závěr

Třetí třetinu načal svou šikovnou tečí před brankovištěm hostů Hidveghy, bohužel pro Hradec si s tímto pukem střídající brankář hostí poradil. To už se však nedalo říci o následující situaci. Tomáš Hofman z těsné blízkosti procedil kotouč skrze brankáře Motoru a vypukla další lví euforie - 5:0.

Po třech odehraných minutách se Hradečtí mohli radovat pošesté. Matějček přihrál před branku na Davida Chalupu, který se trefil přesně pod víko - 6:0. O pár chvil později se do samostatného úniku dostal Malík, nicméně s jeho bekhendovou kličkou si gólman Českých Budějovic poradil.

V závěru třetiny si domácí ještě vypracovali několik slibných příležitostí, nicméně v branku už to nevyústilo. Minutu před závěrečnou sirénou se ještě porvali hostující Fencl a domácí Hronek, a i tento souboj vyzněl lépe pro hradecké barvy.