pá 23.2.2018 | Patrik Soukup, Matouš Soukup

Starší dorostenci ukončili své trápení. Po bleskovém obratu porazili Spartu 4:2

V rámci třiadvacátého kola nadstavbové části přivítali starší dorostenci na domácím ledě pražskou Spartu. Po pěti porážkách v řadě chtěli Lvi konečně bodovat a ve 14. minutě se jako první ujali vedení. Pražané odpověděli až v závěru, ale trefili se hned dvakrát během 46. minuty, čímž otočili průběh zápasu. Ještě pozoruhodnější moment se však povedl Východočechům. Dva vstřelené góly během čtrnácti sekund je opět poslali do vedení, které ještě pojistil gólem do prázdné branky dvougólový Samuel Hrabčák.

Hradec šel do jednobrankového vedení

Mountfield začal třetinu aktivně a vypracoval si několik dobrých palebných pozic díky napadání rozehrávky soupeře. To ale Pražané přečkali bez újmy a postupně začali vyrovnávat hru a dostávat se do zajímavých pozic. Jednou takovou byl únik Čecha, sparťanský útočník si ale s Dvořákem neporadil. Na to reagovali domácí rychlým přečíslením, které měl zakončit Samuel Hrabčák, jenž ale puk vůbec netrefil.

Ve 14. minutě se už domácí dočkali. Od svého kolegy v obraně dostal nabito Jakub Kynčl a pěknou ranou na zadní tyč otevřel skóre zápasu – 1:0. Pražané poté přepnuli na vyšší rychlost a Dvořák se měl v brance co ohánět, změnu stavu však nepřipustil. Nejblíže k tomu byli hosté ke konci třetiny, kdy se po nahození od modré čáry děly zmatky před hradeckou brankou. Všechny je ukončil Dvořák, když si shrábl puk pod svou lapačku.

Druhá třetina branku nenabídla

Začátek prostřední části začali znovu lépe domácí, to když Samuel Hrabčák mohl skórovat už po 12 sekundách hry. Stopku jeho zakončení po přihrávce Poppela ale vystavil sparťanský gólman svým betonem. Poté šance Hradce ubývaly, a naopak hosté se dostávali do více zajímavých pozic. Příkladem může být dorážka Čecha z 25. minuty, kdy mu překazil gólovou radost výborným přesunem Dvořák.

Sparta se ale dál tlačila do útoku a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. O minutu později ujel Dani sám na Dvořáka a zkusil forhendový blafák. Ten se mu povedl, jenže poté zamířil puk vysoko na branku. Dvořákovi ale pomáhali i obránci, konkrétně v polovině hrací doby zabránil gólové přihrávce při přečíslení dva na jednoho Kynčl. Poslední slovo ale měli domácí, poté co Dominik Šedivý obral o kotouč obránce v 37. minutě zápasu. Jeho následná pohotová střela jen těsně minula pravou tyč. Do šaten se tedy šlo stále za stavu 1:0.

Divoká třetí třetina nabídla pět branek

Třetí část byla od začátku vyrovnaná a opatrná. Drama začalo vyrovnáním Sparty v čase 46:05, kdy se prosadil tečí Dominik Arnošt – 1:1. Ve stejné minutě se Pražané prosadili ještě jednou a otočili na 2:1. O branku se postaral Štěpán Čech ve vlastním oslabení, když skóroval po pěkné forhendové kličce. Poté už ale přišly pouze branky z hradeckých holí. Rovněž se jednalo o branky v rychlém časovém sledu.

Hradec hrál oslabení a Pražané kontrolovali hru, když v tom se nechal vyloučit Tůma a pokračovalo se ve čtyřech. To náramně vyhovovalo hradeckým a v čase 55:27 rozvlnil síť z dorážky Samuel Hrabčák – 2:2. O 16 sekund přišel další přesný zásah, který měl na svědomí Tadeáš Pinkas, když nadvakrát překonal Švehláka – 3:2. Hradečtí vedení už nepustili a výhru zpečetili střelou do odkryté branky. O tento gól přes celé kluziště se postaral Samuel Hrabčák a upravil tak na konečných 4:2. Po pěti prohraných zápasech za sebou tak domácí konečně zaznamenali důležitou výhru.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Utkání se mi hodnotí dobře, jelikož jsme vyhráli. Byly tam ale obrovské zvraty ve skóre. Kluci hráli dobře, dvě třetiny jsme vedli 1:0 a hráli zodpovědně z obrany. Navíc jsme měli nějaké šance a mohli přidat góly. Třetí třetina pak byla divoká. Nejdříve jsme dostali nešťastný gól po buly a poté druhou trefu v naší přesilovce po individuální chybě. Nesložili jsme ale zbraně a od kluků to bylo super odehrané. Urvali to srdcem a díky bojovnosti, za což bych je chtěl pochválit.

Jiří Katz (HC Sparta Praha):
Nepovedl se nám začátek zápasu, domácí byli aktivnější. V první třetině se později hra srovnala, bohužel jsme ji prohráli 0:1. Druhou třetinu jsme měli tlak, branky jsme se však nedočkali. V poslední části jsme do toho dali všechno, otočili stav zápasu, pak ale přišel obrovský zkrat při hře čtyři na čtyři. Soupeř nás potrestal a myslím si, že zaslouženě vyhrál.