út 22.11.2016 | Lenka Jonešová

Starší dorostenci v souboji o první místo podlehli Pardubicím 3:5

Přímý souboj o první místo skupiny Střed extraligy staršího dorostu byl v úterý k vidění v královéhradecké FORTUNA aréně. Mountfield sice otevřel ve 12. minutě skóre zápasu, mládežníci Dynama však utkání dvěma góly ve druhé periodě otočili a dostali se do vedení. Hradečtí sice ještě stihli ve třetí třetině vyrovnat na 3:3, na další dvě branky z holí soupeře už ale zareagovat nedokázali. Hradec ve východočeském derby podlehl Pardubicím 3:5.

Hradečtí otevřeli skóre, Dynamo brzy odpovědělo

Úvod utkání se nenesl v nikterak závratném tempu. První ostřejší zákrok si připsal Kouba, který musel hasit ukrytou střelu z hole Černého. Byli to ale domácí hráči, kdo jako první rozezněli gólovou sirénu. Šanci kapitána Sklenáře ještě Vlk zneškodnil, na následnou kombinaci Mountfieldu už byl ale krátký.

Haškovu střelu od modré čáry ještě pardubický muž v masce vyrazil, následnou střelu Matěje Moronga, jenž mířil přímo pod víko, už však nikoliv – 1:0. I hosté ale našli brzy recept na Koubu v hradecké kleci. Jakub Mert si zpracoval touš na modré a dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Těsně před koncem ještě pořádně zatopil Hradeckým reprezentant Blümel, jenž v samostatném úniku na Koubu nevyzrál.

Dynamo dvěma góly otočilo stav zápasu

Na začátku druhé dvacetiminutovky se dobře uvolnil Hašek, který ujížděl na Vlka. Ten ale střelu hradeckého útočníka zneškodnil lapačkou. Po zbytek dějství už ale úřadovali především hosté. Hned po Haškově šanci totiž na druhou stranu zamířil Kostka, jehož střela do pravého růžku skončila jen v Koubově lapačce.

Z další akce už se ale hráči Dynama mohli radovat. Střelou z otočky rozvlnil síť za Koubovými zády Michal Pochobradský, jenž překlopil misky vah na stranu Pardubic – 1:2. Když se poté Hradečtí provinili nepovoleným zákrokem, bylo znovu zle. Třetí branku do hradecké klece vsítil Dominik Chára – 1:3.

Chárův hattrick zmařil šance Mountfieldu na body

Třetí třetinu začali lépe Hradečtí, kteří zásluhou Denise Martince snížili na 2:3. Domácí byli po vstřelené brance viditelně při chuti, kombinace v útočném pásmu však poněkud vázla. Po dalším pokusu o přechod do pásma vystrašil Vlka nepříjemnou střelou od modré Jonáš, pardubický strážce svatyně si ale na střelu počkal a ukryl ji ve své náručí.

V padesáté třetí minutě už bylo vyrovnání. Za brankovou čáru kotouč doslova došťoural Petr Poppel – 3:3. Pardubičtí ale dlouho nečekali a brzy si vzali své vedení zpět. Z přečíslení dvou na jednoho prostřelil Koubu Dominik Chára – 3:4. A hostující forvard byl i u páté branky. Jen pár sekund poté totiž Dynamo překonalo Koubu znovu a byl to právě Dominik Chára, jenž navíc dovršil hattrick. Když Hradečtí v závěru nedokázali využít ani hru bez brankáře, museli skousnout porážku 3:5.

Miroslav Krupka (Mountfield HK):
Z mého pohledu jsme první třetinu odehráli velmi dobře, byli jsme lepší, i přesto ale skončila 1:1. V prostřední části musíme uznat, že byli lepší hosté, měli více ze hry a navíc dokázali odskočit na rozdíl dvou gólů. Ve třetí třetině jsme dokázali utkání vyrovnat, bohužel ale rozhodla individuální chyba hráče a o chvíli později zaváhání ve středním pásmu, což nás stálo body.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice):
Vzhledem k tomu, že většinou dáváme jeden nebo dva góly, je od nás pět gólů v hradecké síti docela dobrý počin. Hradec posunul pár hráčů do juniorky, což bylo znát. S naší hrou jsem ale jinak spokojen. Hráli jsme technický hokej, vstřelili i hezké góly, takže bych řekl, že to byl velmi zábavný hokej. Za mě vládne s dnešním utkáním velká spokojenost.