pá 27.11.2015 | Lenka Jonešová, Martin Voltr

Třetí Vomáčkova nula v řadě! Starší dorost skolil i Bílé Tygry, stačila mu minuta

V pravý čas se starší dorostenci vzepjali k parádním výkonům. Proti Liberci udrželi třetí čisté konto v řadě a brankář Tomáš Vomáčka neinkasoval už úžasných 182 minut a 19 sekund! Jeho spoluhráčům stačily k vítězství dva góly, které zařídili už během první třetíny v rozmezí jediné minuty Filip Moník s Martinem Hejnou. Hradečtí tak svého soupeře porazili i napočtvrté v sezoně, vystřídali ho na druhém místě tabulky a zase o kousek se přiblížili postupu.

Dva slepené góly Mountfieldu během 49 sekund

Páteční odpoledne se v malé hale FORTUNA arény neslo ve znamení souboje aktuálně třetího týmu s druhým. Poprvé se skóre mohlo měnit v páté minutě, kdy se nehlídaný Pažourek dostal do nebezpečné šance, tu zmařil gólman Žajdlík. Na druhé straně mu kontroval Jeník, jenž střelou přes obránce prověřil pozornost Vomáčky.

Mountfield byl v této pasáži aktivnějším týmem a v desáté minutě se zaslouženě radoval z úvodní branky utkání. Šalda vyslal prudkou střelu od mantinelu, kterou v prostoru před brankovištěm přesně tečoval Filip Moník – 1:0. Na tabuli uběhlo jen čtyřicet devět sekund a domácí skórovali znovu.

Mašín s Hejnou ujeli do přečíslení dvou na jednoho, prvně jmenovaný tvrdě nastřelil gólmana hostí, který kotouč vyrazil před sebe a Martin Hejna už jen zametl kotouč za Žajdlíkova záda – 2:0. I Liberečtí ale kousali, když ujeli taktéž do přečíslení, nicméně Zachar Vomáčku nepřekonal.

Druhá dvacetiminutovka bez vstřelené branky

Jestliže byli v první třetině aktivnějším týmem domácí, pak v té druhé byla hra naprosto vyrovnaná. Tygři na ledě hýřili aktivitou a ke gólu jim chybělo hodně málo. Průžkova střela se odrazila od břevna do levé tyče Vomáčkovy svatyně a ven. Soupeř z Podještědí se vstupem do druhé periody zjednodušil hru a na jeho výkonu to bylo hodně znát.

Jenže i domácí Mountfield chtěl přidat další branku a vytvářel si nebezpečné šance. Tu asi největší měl Martin Hejna, jenž tváří v tvář Žajdlíkovi ale neuspěl. V závěru třetiny přebral po velkém tlaku Libereckých otěže zápasu Mountfield, nicméně ani jeden z týmů se v prostřední pasáži hry gólově prosadit nedokázal.

Třetí dějství taktéž bez gólu...

I v závěrečné dvacetiminutovce pokračovali Tygři ve velké aktivitě, nicméně neprostupná obrana domácích je nepouštěla před hradeckého muže v masce. Asi největší šanci třetí periody měl Wiencek, jenže nedokázal tečovat nahozený kotouč za Vomáčkova záda. Hradecký brankář tak dál hájil čisté konto.

Hra plynula velmi rychle, nutno podotknout, že Liberec odehrál celé utkání bez jediné trestné minuty. K vidění byl svižný hokej, nicméně ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat vyloženou šanci. Když tedy, stejně jako ve druhé, ani ve třetí třetině nepadla žádná branka, získali Hradečtí tři body za výhru 2:0.

Mountfield porazil Liberec i napočtvrté v sezóně a ziskem tří bodu se posunul na druhé místo tabulky, na kterém vystřídal právě liberecké Tygry. Těm zároveň přerušil úspěšnou sérii šesti vyhraných utkání. Páteční výhra navíc pro hradeckého gólmana Vomáčku znamenala třetí čisté konto v řadě.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
V každém případě jsme viděli parádní utkání. Myslím, že bylo vidět, že spolu hrají dvě mužstva z horní části tabulky a jde jim o hodně. Z našeho pohledu jsme rozhodně rádi, že jsme navázali na výkony, které jsme poslední dobou předváděli, a myslím, že už i hráči pochopili, že po celý zápas musí hrát zodpovědně dozadu. Projevilo se to i tím, že jsme Liberec nepustili do žádné vyložené šance, což pro nás bylo důležité. Rozhodčí navíc nezasahovali moc do hry, nebylo tolik vyloučení, což bylo ku prospěchu věci. Celkově jsem tedy spokojený, naše hra už má trošku parametry, které chceme. Zároveň nás drží Tomáš Vomáčka, což je dobře. I kluci to cítí, snaží se mu pomoc a naopak i on jim to vrací.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec):
Musím říct, že nám skončila docela dlouhá série vyhraných zápasů, kterou nám Hradec překazil. Domácí hráli velice dobře, řekl bych, že to předvedeným výkonem bylo takové play-offové utkání. Viděli jsme hodně soubojů, bruslení a celkově se hrálo v hodně rychlém tempu. Utekla nám první třetina, ve které jsme nestihli zachytit tempo. Další dvě už jsme hru srovnali a měli nějaké šance, které jsme mohli proměnit a dostat se tak do zápasu. Chyběl nám kontaktní gól na 1:2, tím bychom Hradec trošku srazili dolů ze sedla, ale soupeř hrál výborně a nám se bohužel nepovedlo skórovat. Hlavně ve druhé třetině jsme nastřelili dvě tyčky, měli jsme v ní dobré momenty, ale bohužel, gól nepřišel.