st 25.11.2009 | Martin Voltr

Třetí výhra v řadě se zrodila na ledě Havířova

Nasedají hráči HC VCES Hradec Králové na další vítěznou vlnu? Ve středu zvládli vítězně třetí zápas za sebou, když dokázali v Havířově porazit místní Pantery jednoznačným skóre 5:1. Výhra se však nerodila lehce. Hradec si sice vypracoval dvoubrankové vedení, to ale ve 48. minutě stáhli domácí, kterým pro virózu chybělo několik hráčů, na nejtěsnější náskok. Nicméně parta trenéra Jiřího Mičky se nenechala rozhodit a dalšími třemi zásahy rozhodla o exportu tří bodů z daleké moravskoslezské destinace. Velký podíl na výhře měl Martin Táborský. Důrazný obránce asistoval u vítězné branky Jana Hrušky, načež přidal ještě dvě gólové přihrávky a se třemi body byl nejproduktivnějším hráčem Hradeckých.

Oslabená sestava domácích s několika juniory chtěla dneska překvapit a potrápit favorita z Hradce, a to se jí až do samotného závěru docela dařilo. Hosté byli od začátku nebezpečnější. V páté minutě ještě Vošvrda zneškodnil obrovskou šanci Hrušky, který se zjevil sám u levé tyče, ale domácí brankář se stihl přesunout. V osmé minutě už však byl krátký na přesnou střelu švihem z hole Jiřího Kadlece – 0:1. Poté se o to stejné pokoušel Roubík, ale neuspěl. Svou rychlost zkoušel uplatnit domácí Seman, ale jeho zakončení bylo nepřesné a mířilo nad branku. Dvě minuty před koncem třetiny se dostal do další stoprocentní šance Budínsky, ale Vošvrda opět předvedl skvělý zákrok a rychlým přesunutím zamezil další brance.

Do druhé třetiny vlétl nejlépe Sikora, který ukázal divákům hezký průnik, který ale neskončil brankou. Vzápětí byl vyloučen Piecha a hosté dokázali jeho faul potrestat. Táborský nahodil kotouč na Vošvrdu, ten se odrazil přímo na hůl Hrušky, který jej poslal přesně do pravého horního rohu – 0:2. Poté začal festival neproměněných šancí. Kadlecova dorážka trefila tentokrát jen boční konstrukci, Sikora pálil nad branku a dorážka Fořta si také cestu mezi tři tyče nenašla. Aktivní Roubík pak neproměnil nájezd z pravé strany a na druhé straně Piecha ze stejné pozice najel až před Luňáka a trefil tyč. V následné přesilovce mohli domácí opět skórovat, ale Štefankovu dobrou šanci zneškodnil Luňák a Sikora v samostatném nájezdu poslal kotouč těsně vedle. V polovině zápasu se opět prosadil aktivní Roubík, který se prodral až před Vošvrdu, ale nedokázal na něj vyzrát. Ve 35. minutě dostal přihrávku před branku Budínský, ale měl kotouč na bekhend a Vošvrda si s jeho zakončením poradil. V závěru třetiny ještě hráli domácí přesilovku, ale nedokázali si v ní vytvořit vážnější šanci.

V úvodu třetí části mohl zvýšit Volráb, ale zblízka trefil pouze Vošvrdu. Hned o chvíli později vystřelil Hruška a jen lapačka domácího gólmana zabránila pohromě. Ve 47. minutě byl vyloučen hostující Hendrich a domácí toho dokázali využít ke snížení. Piecha našel zpoza branky výbornou přihrávkou Klimeše, který nekompromisně zavěsil – 1:2. Poté chytil Vošvrda reflexivně teč Kadlece, aby na druhé straně zkusil vyrovnat Seman, jenže i Luňák byl pozorný. V polovině třetí třetiny byl hloupě vyloučen Peštuka a hosté dokázali i tentokrát přesilovku využít a rozhodnout. Táborského ránu totiž tečoval Březina a poslal kotouč za Voškrdova záda – 1:3. Luňák pak pokryl střelu Krisla i dorážku Smejkala a o pár vteřin později definitivně rozhodl Hruška, který po krásné kombinaci neměl problém skórovat – 1:4. Domácí už poté rezignovali a ještě jeden zásah jim zasadil dnes velmi aktivní Roubík, který skóroval ač faulován – 1:5.