po 17.11.2014 | Martin Voltr

Tři body s cenou zlata! Starší dorostenci skolili lídra z Liberce

Na druhé straně ledu stojí protivník, který vyhrál posledních deset zápasů? Žádný problém! Starší dorostenci potřebují v boji o čtyřku každý bod a vedoucí Bílé Tygry obrali rovnou o všechny tři! Domácí vítězství jim vystřelil ve 43. minutě Radovan Pavlík, Lvi předváděli od začátku velký týmový výkon a po zásluze ukončili soupeři nevídanou vítěznou sérii. Na čtvrtou Jihlavu teď ztrácejí už jen tři body, a navíc mají zápas k dobru. Postup tak mají ve vlastních rukou, jen se toho nebát!

Přesilovky udávaly tón, na gól se čekalo

Hradečtí potřebovali do utkání vstoupit bez zbytečného respektu, což se jim podařilo. Poměrně aktivním pohybem si během první třetiny vykoledovali na soupeři hned pět faulů oproti třem vlastním. První velkou šanci měl ale Liberec, proti Filipu Chlumovi musel brankář Dominik Groh prokázat perfektní postřeh.

Pak už byli o něco lepší Královští lvi, v gólové příležitosti se zjevil Martin Hejna, hostujícího Aleše Stezku ale nevymíchal. Tempo hry určovaly přesilové hry, které ani jeden z protivníků ve skórování nepřetavil. V závěru třetiny se musel opět levým betonem blýsknout Groh. Největší nepříjemnost nakonec potkala čárového sudího Libora Machače, kterého po odpískání nezaviněně srazila dvojička bojujících hráčů, nicméně ve druhé části se Machač zase vrátil „do hry“.

Hradec výtečně otočil, Tygři ale vyrovnali

K vidění byla hodně bojovná a zároveň kvalitní partie, po přestávce Hradec využil dohrávané početní výhody k jasným možnostem Pavlíka s Hofmanem. Stezka ale předvedl svou obrovskou kvalitu! A tak se urodilo na druhé straně, vůbec první akci Tygrů ve druhé části proměnil v přesnou gólovou střelu Radek Šír – 0:1.

Lvi se ale nenechali nijak rozhodit a za pár minut vývoj dokonale otočili! V obou případech se o to postarali obránci. Nejdřív Hnik s Hejnou krásně připravili koncovku přečíslení Kryštofu Hroudnému, v čase 31:10 pak přesilovkovou dorážku poslal do prázdné brány Štěpán Havránek – 2:1!

Domácí hráli přesně to, co potřebovali. Jenže další přesilovku nevyužili, zato Liberec ano. Minutu a půl před druhou sirénou se blýskl umístěnou ranou Tomáš Nezbeda a stav utkání byl vyrovnaný 2:2.

Rozhodl krásný gól a fungující defenzíva

Rozhodující moment celého utkání přišel chvíli po přestávce. A byla to nefalšovaná hokejová paráda! Filip Hronek narýsoval přihrávku přes dvě pásma na hokejku Radovana Pavlíka, který se jako lasička zbavil svého protivníka a uháněl na Stezku sám. Libereckého gólmana překonal u bližší tyčky a Lvi znovu vedli – 3:2!

Postupem času dramatická partie gradovala a zdálo se, že rozhodčí už do ní nebudou chtít zasahovat. Nakonec ale přece jen museli pár faulů na obou stranách ocenit. Hradečtí bojovníci ale svá oslabení odbránili s neuvěřitelnou bojovností, asi nejbolestivější ránu pukem schytal Patrik Hidveghy. Brankář Dominik Groh musel být hodně pozorný, ale liberecká mašina z předchozích kol zkrátka drhla.

O finální nápor se hosté připravili sami, dvě minuty před koncem fauloval exhradecký Miroslav Hylena. Kouč Bílých Tygrů Jiří Vozák, který vede i českou reprezentaci žen, přesto sáhl k odvážnému odvolání brankáře. Jeho svěřenci se ale k ničemu nedostali a pak už mohl hradecký stadion oslavně zvedat ruce nad hlavu!

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Myslím, že to byl super zápas dvou kvalitních mužstev. Dařilo se nám eliminovat sílu některých libereckých hráčů, oni jsou na tom silově vůbec dobře. Byla tam zodpovědnost všech kluků k úkolům, které mají, snažili se je plnit. To nás přivedlo k úspěchu. Góly vyplynuly z naší bojovnosti a z toho, že kluci šli za vítězstvím. To je strašně cenné. Liberec vnímám v dorostu jako špičkové mužstvo a musím zaťukat, že kluci si svou práci opravdu splnili. Jsem přesvědčený, že se nám o reprezentační pauze podařilo dobít baterky, na klucích je vidět daleko větší jiskra a doufám, že to z nás nevyprchá. Program máme hodně nabitý. Ještě hrajeme na tři lajny, protože máme distancovaného Filipa Moníka, ale doufám, že pak bude moci naskočit i ta čtvrtá a sílu trochu rozložíme, protože ji budeme potřebovat. Jsme vděční za každý bod, který získáme.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec):
Věděli jsme, že Hradec dobře bruslí, což celý zápas prokazoval. Bylo vidět, že jde za vítězstvím a chce vyhrát víc než my. Chce se dostat do čtyřky, což bylo znát na jeho nasazení. Nám chyběla pokora a byli jsme nedisciplinovaní, myslím, že soupeř si vítězství zasloužil. Kluci si neplnili taktické věci. Mysleli si, že ta vítězná série půjde dál sama, ale to nejde. Navíc jsme diskutovali s rozhodčími, což vůbec neexistuje. Asi jsme si to prohráli sami.