pá 15.1.2016 | Kateřina Kundertová, Lukáš Štěrovský

Úspěch na severu Čech! Junioři silnému Chomutovu nepovolili ani branku

Do třetice všeho dobrého i zlého – pro svěřence trenéra Krátošky naštěstí v souboji s Chomutovem platila první varianta. Hradečtí po dvou porážkách a lehkém propadu tabulkou potřebovali bodovat, což se jim se silným soupeřem podařilo, a hned za plný počet! Ze severu Čech navíc junioři odjeli bez inkasovaného gólu, z čehož mohl mít radost hlavně brankář Veselý.

Hradec se dostal do vedení zásluhou Orsága

Již pětatřicet vteřin po úvodní buly se do šance dostal chomutovský útočník. Macháček to nejprve zkoušel z těsné blízkosti, ale vyprášil jen betony, napodruhé trefil rameno Veselého a kotouč skončil v rohu kluziště. V dalším průběhu hry byl v permanenci hlavně domácí brankář Lukeš. Zneškodnil pokusy Miškáře i Bureše. V páté minutě dostal Hierman dvě minuty za držení a daroval Mountfieldu přesilovou hru, kterou Východočeši využili. Patrik Miškář se dostal spolu s Jakubem Orságem do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný využil výbornou přihrávku a poslal svůj tým do vedení - 0:1.

Hosté byli i nadále při chuti. Nepřesnou rozehrávku Pirátů, která skončila až před Lukešem, napálil Bureš. Jeho ránu blokoval jeden z obránců. Pavlík následně zamířil vedle. Po úvodní brance se hra přelévala ze strany na stranu bez větších šancí. V desáté minutě se Orság uvolnil z pravého křídla, ale střelu namířil pouze do Lukeše. Později to zkoušel Tupý po přihrávce Krivošíka, jeho střelu si Veselý pohlídal. Další pokusy na obou stranách se neujaly a hra se nadále přelévala ze strany na stranu. V devatenácté minutě Orság zachytil kotouč na modré, posunul doprava na Havránka, který z vrcholu kruhu nastřelil horní tyč chomutovské branky. Do sirény se na ledě už nic zásadního nestalo, tudíž Piráti odešli do šaten s jednobrankovou ztrátou.

Velké šance na obou stranách branku nepřinesly

Piráti v závěru první třetiny získali přesilovou hru, z které se ještě minuta a půl přenesla do prostředního dějství. První pokus domácích zahájit útok zastavil ofsajd. V pásmu to poté zkoušeli Kellerstein a Benda, ale oba pokusy Veselý vytěsnil až za branku. V dalším tlaku Pirátů Hiermanova střela nedoputovala na branku. Následný pokus Macháčka, jenž dostal přihrávku zpoza branky, skončil z těsné blízkosti ve výstroji Veselého. Královehradecký brankář si poradil i s další možností Kellersteina a podržel svůj tým v těžkých momentech.

V šestadvacáté minutě to Miškář přehnal s důrazem a dostal od sudích 2 + 10, Benda se po jeho zákroku jen těžce sbíral z ledu. Piráti se v přesilovce do žádné šance nedostali, radovat se začali až po jejím vypršení. V osmadvacáté minutě Veselý předvedl nejistý zákrok, po kterém Piráti začali oslavovat vstřelený gól. Rozhodčí však po chvilce váhání rozpažil a skóre zůstalo beze změn. Blízko k naplnění radosti Pirátů byl Strunz, když z dobré pozice na levém křídle nejprve netrefil puk a poté minul hradeckou branku. O pár okamžiků později Páleník nahodil na branku, před ní dorážel Rindoš, ale byl příliš blízko Veselého.

Ve 35. minutě Hradec mohl vézt o dvě branky, ale rychlý útok Orsága s Krátoškou, prvně jmenovaný zakončil pouze do Lukeše. Ve stejné minutě Hnik dostal dvě minuty za podražení a dal šanci domácím. Macháček zprava vystřelil pouze do dobře postaveného brankáře. V závěru Piráti ubránili oslabení a vypotřebovali si dávku hokejového štěstí. Lier si sjel před branku, kde z první trefil bližší tyč. Druhá třetina skončila ve středním pásmu.

Další gól Lvů zajistil výhru za tři body

Současně se závěrečnou sirénou rozhodčí odpískali faul Poláka, který začal třetí třetinu na trestné lavici. V přesilovce Pavlík přihrál z první přes brankoviště na Hnika, proti jehož střele se Lukeš stihl přemístit. K Polákovi se na trestnou lavici přidal Tůma a Piráty čekalo minutu a 49 vteřin dlouhé oslabení o dva hráče. Hradec se během přesilovky dopustil několika chyb, po kterých přišel o pásmo a poté už se nedostal do žádné nebezpečné pozice.

Ubráněné dvojnásobné oslabení Piráty nakoplo ke stále se stupňujícímu tlaku. Benda si na modré klepal o puk, ale pak pouze vyprášil Veselého lapačku. Poté Chomutovští kombinovali v pásmu, Strunzův bekhendový blafák se neujal stejně jako Rindošův pokus z levé strany. Piráti bojovali ze všech sil. K další střele na bránu se dostal Kellerstein, ani ten však neuspěl. Hradečtí se po čase zase vrátili do hry a zkoušeli zahrozit, jenže nezvládli přechod středního pásma.

Z dalších útoků Hroudný dvakrát nahodil na bránu, ale Lukeše nepřekvapil. V 54. minutě Bureš držel pronikajícího Hiermana a dostal dvě minuty. Domácím se přesilovka vůbec nepovedla a po dvou minutách, když neohrozili branku, se hradecký obránce vrátil na led. Hned vzápětí se počet hráčů vyrovnal na čtyřech, Lidák dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Malík stejný trest za hrubost. Macháček mohl vyrovnat, ale z bezprostřední blízkosti neuspěl.

V čase 58:34 si domácí střídačka vzala oddechový čas, při kterém rozhodla, že Lukeš zůstane na lavičce. O dvacet vteřin později Piráti inkasovali podruhé. Kotouč se dostal do středního pásma, kde od červené čáry pálil Aleš Krátoška – 0:2. Následoval oddechový čas pro hosty. Do závěrečné sirény už se Piráti nedostali do žádné šance a Hradeckým se podařilo ubránit čisté konto.