so 26.11.2005 | Lukáš Souček

Utkání plné nervů dotáhli junioři do vítězného konce, porazili Sarezu 4:2

První třetina přinesla jedinou branku. Ta naštěstí skončila v síti hostů a to když na konci krásně sehrané přesilovky byl Jan Šejnoha. Hosté po přestávce bleskurychle vyrovnali a zápas začínal znovu. Dvě minuty před sirénou však hostující brankář neudržel střelu Štěpána Spudila a Ladislav Lučan vleže dorazil puk do ostravské klece. V 50. minutě zajistil Východočechům dvoubrankový náskok svým druhým gólem Jan Šejnoha, následně však ostravský útočník překvapil Svobodu z uctivé vzdálenosti. Nervózních pět minut ukončil střelou do prázdné branky Richard Diviš a udělal tak definitivní tečku za utkáním.

Ostrava do utkání nastoupila určitě aktivněji, domácí však stihli tempo hry brzy srovnat. Bezbrankový stav trval do patnácté minuty. Právě v tuto chvíli měli Energetici výhodu druhé přesilové hry v utkání. Miloslav Čermák našel Richarda Diviše, který prodloužil na volného Jana Šejnohu. Poslední překažku, jíž byl Pickův beton, se domácím povedlo překonat a mohli se tak radovat z prvního gólového úspěchu. Do konce třetiny už branka nepadla, a tak se oba týmy přesunuly do kabin za stavu 1:0.

Do druhého dějství vykročili pravou nohou znovu hosté. Tentokrát se jim ale z vyvinuté aktivity podařilo vstřelit branku. Chybnou rozehrávku v pásmu domácích vystihl Marek Síkora a střelou pod horní tyčku Svobodovy branky vyrovnal. Následovalo neuvěřitelných pět dvouminutových trestů pro Martin Dudáše, který tak viditelně oslabil své mužstvo. Právě ve chvíli kdy se seděl na trestné lavici společně s hradeckým Martinem Petružálkem, padla druhá branka Východočechů. Střela Martina Dulovce ještě přes obranu Sarezy neprošla, ovšem o dělovce Štěpána Spudila se to samé říci nedá. Jeho střelu brankář Picek neudržel a Ladislav Lučan vleže dorazil kotouč za jeho záda.

Obě mužstva měla před sebou posledních 20 minut hry. Sareza se rozhodně nechtěla spokojit s porážkou a Hradec v žádném případě nechtěl přijít o vedení. Chleba se začal lámat až v posledních deseti minutách. Jan Šejnoha svým druhým gólem v utkání navýšil náskok Energetiků. O pár minut později však zdánlivě neškodná střela Davida Vajdy za modrou čárou skončila za Svobodovými zády. Do konce zbývalo 6 minut a každá chyba mohla rozhodnout. Trenér Josef Štoudek byl nakonec nucen zariskovat a 90 vteřin před sirénou odvolal Picka z branky. Právě v závěrečné power-play nasměroval Richard Diviš svou střelu do prázdné ostravské klece a udělal tak definitivní tečku za utkáním.