pá 4.9.2015 | Tomáš Kouba, Lukáš Štěrovský

Úvod sezóny staršímu dorostu nevyšel, na Mladou Boleslav si nepřišel

Úřadující vicemistři v kategorii staršího dorostu nevstoupili do sezóny ideálně. Mladé Boleslavi, jejíž branku strážil loňský gólman Hradce Dominik Groh, podlehli 1:4. Přitom v půlce utkání dokázali svěřenci trenéra Slabého vyrovnat skóre na 1:1, jenže další branka z holí z holí Stedočechů přišla vzápětí a rozhodla o dalším osudu duelu.

Hosté vstoupili do zápasu úspěšněji

Úvodní utkání starších dorostenců načal první velkou příležitostí Štohanzl, jenž se po brejkové přihrávce dostal do samostatného úniku, avšak svůj blafák neutáhl tak, jak bylo potřeba, a branku přestřelil. Na první velkou příležitost hostí jsme čekali sedm minut, když se z bezprostřední blízkosti před hradeckou brankou nedokázal prosadit Straka.

Byla to právě Mladá Boleslav, která si svými šancemi říkala o branku více. Ve 13. minutě sice Kalaš po přihrávce zpoza branky nastřelil pouze Vomáčku, ovšem o dvě minuty později se už Středočeši radovali. Po chybné rozehrávce Mountfieldu v obranném pásmu se hosté dostali do přečíslení, které přesnou střelou využil slovenský útočník Kroni Musliu – 0:1.

Domácí sice při dvojnásobné přesilové hře měli několik šancí na srovnání skóre, ale když zůstala nevyužita i Dvořákova dorážka z prostoru brankoviště, odcházeli Hradečtí po první třetině do kabin s jednogólovým mankem.

Po vyrovnání přišla Boleslav s bleskovou odpovědí

Ve 23. minutě mohl navýšit vedení Mladé Boleslavi Kalus, jenž obdržel nikým nehlídán přihrávku před brankoviště, jenže puk mu na poslední chvíli sjel z hole. O tři minuty později měli domácí novou možnost téměř dvouminutové přesilové hře pěti proti třem, svou šanci však nevyužili.

Ve 31. minutě opět hráli domácí dvounásobnou přesilu více jak jednu minutu. Tu sice nevyužili, ale následnou klasickou už ano, když se přesnou střelou z kruhu prezentoval Štěpán Matějček a srovnal tak průběh utkání – 1:1. Z vedení ze však Východočeši neradovali ani minutu, když se do samostatného úniku dostlal Patrik Straka, který přesnou kličkou vrátil vedení Mladé Boleslavi – 1:2.

Navýšit vedení mohli ještě svěřenci Jiřího Zörklera z trestného střílení, které bylo nařízeno po faulu na Outratu, jenž svou šanci ale zahodil, když mu kotouč během kličky ujel.

Středočeši potvrdili dominanci dalšími dvěma góly

Hned zkraje závěrečné periody se hosté dostali do dvoubrankového vedení, když Vojtěch Outrata dokázal využít zaváhání hradeckého obránce, který při snaze o obrat uklouzl, a tváří v tvář hradeckému brankáři se nemýlil – 1:3.

Za domácí mohl ve 45. minutě srovnat Štěpán Matějček, jenže z ostrého úhlu netrefil odkrytou část branky Středočechů. Z následného protiútoku uvolnil Uřídil mazanou přihrávkou Jana Jindru, jenž Vomáčku prostřelil na bližší tyči – 1:4.

Byť se snaha hradeckým hokejistům nedala odepřít, tříbrankové manko už během patnácti minut smazat nedokázali, a tak si Boleslavští odvezli ze soutoku Labe a Orlice všechny body.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Myslím si, že Boleslav hrála dobře dozadu a hrozila brejky. Na to jsme si nedali pozor, i když jsme na to, aby to beci pohlídali, upozornili, stejně nám ulétli a dali dva góly. Měli to dobře zorganizované a my jsme tam prostě vždycky proletěli a dostali jsme z toho gól. Z tohohle pohledu to z naší strany nebylo dobré. Pak jsme měli nějaké šance, moc jich nebylo. Nebyli jsme důrazní v koncovce, byli jsme nepřesní, a to si myslím, že rozhodlo. Nějaké, i když malé šance jsme si vytvořili, ale nedali jsme je a soupeř nás trestal, zkrátka nepovedené utkání. Myslím si, že na začátek to bylo dost nervózní z naší strany a potom už se to nedalo nastartovat. Bylo to už takové opravdu spíš živelné, než to, co bychom chtěli hrát.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Byl to samozřejmě boj. V první třetině bylo vidět, že se obě mužstva oťukávala, čekala, byl to takový váhavý hokej. Myslím, že nám pomohla první branka tím, že jsme se dostali do vedení. A když nám soupeř srovnal, tak jsme hned zase dali na 2:1, což si myslím, že bylo důležité. Soupeře jsme nepustili do nějakého tlaku po tom jejich vstřeleném gólu a jinak si myslím, že to byl kvalitní, bojovný zápas na začátek, kde jsme byli šťastnější a zaplať pánbůh za to.