út 28.10.2014 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

V 55. minutě 1:4, nakonec výhra v nastavení! Starší dorost předvedl parádní obrat

Takový zápas se moc často nevidí. První třetina mezi hradeckými a píseckými staršími dorostenci skončila bez branek, ve druhé nasázeli hosté čtyři branky a vypadalo to, že si v klidu odvezou všechny body. To si ale měli o druhé přestávce připomenout, že jsou na ledě Královských lvů. Hradečtí na kraji třetí třetiny snížili na 1:4, stejný stav trval až do 56. minuty. Pak ale vstřelili Východočeši během 145 vteřin tři branky, aby neskutečný obrat dokonali v prodloužení. Aby toho nebylo málo, dalším unikátem je poměr střel – 63:23 ve prospěch Hradce!

První dějství bylo postupně bohaté na šance, nikoliv góly

První půle úvodní třetiny příliš hokejové krásy nenabídla. Oba týmy se do šancí dostávaly spíše sporadicky, přestože hra měla slušné tempo a spád. Jako jeden z mála se před gólmana hostí probojoval hradecký Hronek, jenže jeho dorážka z mezikruží si cestu do branky nenašla.

O chvíli později to zkoušel další ze Lvů. Zahradník nadvakrát dorážel skákavý kotouč za Hauserova záda, nicméně ani jeden z pokusů se nestal úspěšným. Od té chvíle už byli domácí Lvi výrazně na koni, co se týče převahy na hřišti.

Hauser odolal i dvojbloku šancí Hofmana a Hidveghyho, kteří se pokoušeli obtočit kolem branky. Hradec i nadále pokračoval ve vysoké aktivitě, Roubal byl takřka nezaměstnán, nicméně gól diváci v první periodě nakonec neviděli.

Rychlý nástup a následná gólová smršť hostů

Překvapivě to byli Písečtí, kdo se nakonec radoval z úvodní branky zápasu. Chvíli po začátku třetiny dokázal ujet Marek Polanský, který se štěstím z mezikruží propasíroval střelu přes Roubalovu lapačku – 0:1.

Hradečtí Lvi se sice snažili o vyrovnání, jenže Písek oproti předchozí třetině srovnal tempo. Dostat se před Hausera tak bylo stále těžší a těžší. Soupeř vzápětí přidal také druhou branku, když se střela Davida Pokorného procpala skrze výstroj Roubala, který přenechal své místo v brance Grohovi.

Ten však dlouho s čistým štítem neobstál. Po sólo průniku jej propálil David Pokorný, pro nějž to byla druhá branka, kterou navýšil skóre – 0:4. Jenže to nebylo vše. Ke konci třetiny ještě z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě kotouč Daniel Branský, čímž navýšil již na 0:4.

Důrazná korekce Hradeckých přinesla na body

I začátek poslední části přinesl rychlou branku. Tentokráte se radovali Hradečtí, a to v přesilové hře. Střelou zápětím se prosadil Tomáš Hofman – 1:4. A Lvi začali najednou doslova létat po hřišti.

Jenže tempo jim nevydrželo dlouho, Písek se postupně znovu dotáhl a vyrovnal držení kotouče. Hru navíc rozkouskovalo několik trestů, hřiště se postupně měnilo spíše v bojiště, přesto se ještě tečí do pravého růžku dokázal prosadit David Malík – 2:4.

Ten svým gólem nastartoval nevídaný obrat, v němž mohli diváci během 145 vteřin vidět hned tři branky. Po krásné kombinaci v útočném pásmu se prosadil Daniel Lier a už to bylo jen 3:4. Další moment přinesl šok soupeři, protože Davidu Chalupovi se podařilo to, v co po druhé třetině už věřil málokdo – vyrovnal utkání. To tak dospělo do nastaveného času.

David Malík rozhodl prodloužení

V něm Hradečtí navázali tam, kde základní hrací dobu skončili. Prezentovali se ustavičným tlakem, který nakonec přetavili i ve vítěznou branku. V čase 63:24 si na brankáře hostí vyšlápl David Malík, jenž ranou z mezikruží puk umístil přesně do levého horního rohu. Zápas, ve kterém bylo vysláno celkem 86 střel (63:23), nakonec zvládli lépe Hradečtí a berou dva body.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Úvodní třetinu jsme soupeře nepustili z pásma. Vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme je nedali. Druhá část se nám hrubě nepovedla, od Písku to byla prakticky co střela na bránu, to gól. Tlačili jsme se do soupeře, i když jsem kluky upozorňoval na to, že musíme dávat pozor na rychlé protiútoky, kterými se Písek prezentuje. To jsme ale neuhlídali, dostali jsme čtyři góly, což bylo hodně, ale hráčům jsem pořád věřil. I oni sami byli naštvaní, že to takhle vypadá, takže se v poslední třetině hryzli a dokázali srovnat. Myslím si, že jsme možná mohli rozhodnout ještě v základní hrací době, ale zaplať pánbůh za dva body. Taky si myslím, že to svědčí o nějakém charakteru mužstva. Nakonec i zápas, co byl po dvě třetiny blbec, přinesl nějaké ovoce.