ne 27.11.2016 | Klára Petrásková, Petra Pilbauerová

Vstup do nadstavby se mladšímu dorostu nevydařil, Spartě podlehl vysoko 1:7

Těžký úkol před sebou v neděli měli hradečtí mladší dorostenci. Na úvod nadstavby totiž narazili na pražskou Spartu, která v celé základní části ztratila pouhý bod. Po dvacet minut drželi Východočeši se svým soupeřem krok, pak ale přišly dvě rychlé branky a po polovině zápasu vedli Pražané už 4:1. Když se navíc v poslední části rozvlnila hradecká síť ještě třikrát, bylo rozhodnuté, že všechny body zůstanou v hlavním městě.

Mountfield v první třetině držel krok

Sparťanští vstoupili do utkání poněkud vlažně. Hra celkově vyvolávala značně neorganizovaný dojem. Když Bieniekovi utekly v jednom z osobních soubojů nervy a sudí jej s dvěma trestnými minutami za napadení nechal vychladnout mimo hrací plochu, přišla na řadu přesilovka domácích. Ti ale nevěděli kudy kam a početní výhodu nevyužili.

Jenže ve třinácté minutě si zpoza mantinelu vybruslil Rubeš, kterému sice střela nevyšla. Odražený puk ale skončil na čepeli Simeona Gluzmana, který už čekal připravený před brankovou čárou a dílo svého spoluhráče neváhal dokončit – 1:0. Mountfield však našel v patnácté minutě rychlou odpověď, o kterou se zasadil Tomáš Müller – 1:1.

Sparta odskočila Hradci o tři branky

Do druhé třetiny už nastoupili mladíci Sparty v takové formě, která je pro ně letos nejtypičtější. Ve třiadvacáté minutě se Marcelu Čížkovi podařilo zavézt puk po levé straně kluziště, obkroužit dva bránící protihráče a zakončit do odkrytého brankoviště – 2:1. A aby bylo znovunabyté vedení Sparty potvrzené, Ondřej Pšenička přidal do třetice další branku – 3:1.

O několik minut později přišel další zásah do hradecké sítě.se Vacek se nejprve musel vypořádat s Burešovou střelou zpoza modré čáry, kterou ještě vyrazil loktem. Při zákroku si poodjel z brankoviště, čehož bez zaváhání využil Michal Klimo – 4:1. Sparťané ale s velkým náporem nezaháleli ani ve třetí dvacetiminutovce.

Sparta potvrdila svoji neporazitelnost

Neuběhlo ani třicet vteřin závěrečné třetiny, když Hradečtí inkasovali pověstného bůra.se Ondřej Pšenička ujížděl z hranice levého kruhu a střelou zápěstím vymetl zbylé pavučiny ve Vackově brance – 5:1.

V tu chvíli sáhli hradečtí trenéři ke změně v brankovišti a Denise Vacka mezi třemi tyčemi nahradil Tomáš Sajdl. Spartě ale stačily jen čtyři minuty na to, aby i na něj vymyslela léčku. Tu zinscenoval Patrik Prymula, který střelou z vysokého úhlu navýšil na rozdíl pěti branek – 6:1. Když poté pár vteřin před závěrečnou sirénou uštědřil Jiří Obadal Hradeckým sedmý gól, bylo rozhodnuto – 7:1.

Szymon Bieniek 0 0 0 -1 2
Martin Janda 0 0 0 -1 0
Tomáš Janoušek 0 0 0 -2 0
Šimon Junek 0 0 0 -1 0
Jan Jušta 0 0 0 -1 0