st 9.3.2016 | Klára Petrásková

Výborně! Mladší dorostenci porazili Přerov 3:0 a slaví první čtvrtfinálový bod

Lepší vstup do vyřazovacích bojů si snad ani hradečtí mladší dorostenci nemohli přát! Zápas s Přerovem, v němž oba soupeři hýřili aktivitou, a o dobré šance nebylo nouze, totiž svěřenci trenéra Soudka dotáhli do vítězného konce. Do branky Zubrů postupně nasázeli tři góly, neinkasovali ani jediný a ve čtvrtfinále, jež se hraje na dva vítězné duely, se ujali vedení! Jedna kaňka však za středečním kláním zůstala, a to když Jakub Kynčl opouštěl v závěrečné třetině ledovou plochu s bolestivou grimasou na nosítkách.

Branka v oslabení a náskok Východočechů 2:0

První výraznější čtvrtfinálovou šanci si zkraje střetnutí připsal hradecký Jakubec, který nejprve prověřil Kocákův beton a následnou dorážku poslal těsně nad horní roh. Ani hosté ale nezůstali pozadu, přihrávku zpoza brány se snažil využít na pravém kruhu stojící Plášek. Brankář Dvořák ale vyřešil jak střelu, tak potencionální nebezpečí, jež hrozilo z dorážek. Jedinou přesilovku první části si zahráli Zubři, místo toho, aby se ujali vedení, v ní však sami inkasovali. Petr Poppel pronikl za hostující obranu a forhendovou střelou poslal kotouč do horního rohu – 1:0.

Krátce po polovině úvodní třetiny ujeli Přerovští do přečíslení, Pláškovo bekhendové zakončení si ale Dvořák dokázal pohlídat. Několik minut na to už byl rozdíl ve skóre dvoubrankový. V soupeřově brankovišti dotíral Tomáš Šlaicher, jenž na několikátý pokus dorazil vyražený kotouč do prázdné části Kocákovy svatyně – 2:0. Skórovat mohla bratrská dvojce Vojtěch a Matěj Síla, střelu druhého jmenovaného ale pokryla hostující obrana. Na druhé straně měl dost prostoru Plášek, bekhendový blafák ale Dvořák vytěsnil levým betonem.

V prostřední třetině se diváci branky nedočkali

Dobré tempo z první dvacetiminutovky si oba celky přenesly i do té druhé. Hned v začátku to dokázal Vojtěch Síla, který však ani jeden ze dvou pokusů z prakticky totožné pozice neproměnil. Na opačném konci kluziště předvedl dobré zákroky Dvořák, když v oslabení nejprve vykopl Mlčákovu ránu a poté pokryl i Pláškovu dorážku z blízkosti. Možnost vyzkoušet si první početní výhodu dostali před polovinou klání Východočeši, ani Duben ani Martinec ale ze slibných pozic na Kocáka v brance nevyzráli.

Za Dvořákovou svatyní obral hradeckého hokejistu o puk Plášek a neúspěšně se snažil překvapit domácího muže v masce rychlou střelou z otočky. Neposedný touš mířící zpoza brány zase zkoušel mezi tři tyče umístit Barveníček. Do přečíslení na druhé straně se poté dostali Pokorný se Šlaicherem, druhý jmenovaný ale na nahrávku napříč hřištěm nedosáhl. Průnikovou přihrávku na modrou čáru obdržel přerovský Kadlic, tísněn domácím obráncem ale poslal svou střelu pouze do Dvořáka.

Hradec přidal třetí trefu a ve čtvrtfinále se ujal vedení

Ani ve třetí části aktivita obou celků neupadala, čeho naopak přibylo, to byly trestné minuty. V jedné z početních výhod byli domácí blízko dalšímu přesnému zásahu, Vojtěch Síla ale zakončit nedokázal a Morongovi v rozhodující chvíli sjel kotouč z hokejky. V pětačtyřicáté minutě skončilo utkání pro Jakuba Kynčla, jenž kolenem narazil na otevřená dvířka hostující střídačky a led opouštěl na nosítkách.

Krátce po tomto okamžiku se Hradečtí vydali znovu do útočného pásma a tentokrát jejich akce skončila až v moravské síti. V přečíslení dobře nahrál Jakubec Tomáši Šlaicherovi a útočník Mountfieldu poslal z první černou pryž za Kocákova záda – 3:0. Na výsledku už nic nezměnila ani dlouhá power-play hostů ani tyčka Matěje Síly a Hradec si tak nejen připsal první výhru ve čtvrtfinálové sérii, čisté konto navíc vychytal východočeský gólman Daniel Dvořák.