ne 19.11.2017 | Lenka Jonešová

Výhra a druhé místo v tabulce! Mountfield srazil Piráty i podruhé v sezóně

V neděli podvečer zavítali na led hradecké ČPP Arény Piráti z Chomutova. A stejně jako v prvním střetnutí, i tentokrát se jednalo o hodně vyrovnaný duel. Po bezbrankové a nepříliš atraktivní první dvacetiminutovce se sice Mountfield dostal dvěma přesnými zásahy do vedení, Piráti však dokázali nejprve snížit, a poté v 50. minutě i vyrovnat na 2:2. Když ani jeden z celků nedokázal rozhodnout o vítězi v základní hrací době, muselo se prodlužovat. Hra ve třech hráčích více vyhovovala domácím, ve které o zisku bodu navíc a výhře 3:2 rozhodl Bedřich Köhler.

Pouze se dvěma změnami v sestavě nastoupil Mountfield do nedělního klání s Chomutovem. Zraněného Vopelku nahradil po boku Bednáře s Džerinšem Kukumberg, do čtvrté formace byl naopak povolán útočník Jan Berger.

Poměr 3:3 na střely v branku nevyústil

Úvodní dvacetiminutovka oko hokejového fanouška příliš nepotěšila. Dlouhou dobu se hra odehrávala především ve středním pásmu, odkud se domácí sice několikrát úspěšně probojovali do útočného pásma před Lukeše, hostující strážce svatyně však několik málo ran z hole hradeckých hokejistů bez větších problémů zhasil.

Jednou z opravdu mála šancí, která mohla vést ke vstřelení úvodní branky, byla šance Miškáře s Radovanem Pavlíkem. Po nepřehledné situaci před Lukešem se kolem branky nejlépe zorientoval právě Pavlík, který se bekhendovou střelou pokusil překonat chomutovského gólmana, tomu ale v poslední chvíli pomohl jeden ze spoluhráčů, jenž odpálil touš mimo Lukešovu bránu.

Dalším světlým momentem ve druhé polovině hry byla Koukalova souhra s Látalem, kdy se prvně jmenovaný ujal puku, kličkou si odstavil obránce, ale ani v tomto případě kotouč nedoplachtil až za záda chomutovského muže v masce. V závěru mohli změnit skóre hosté, když sehráli dvě přesilovky, ani oni ale Rybára neprostřelili.

Na dva zásahy Hradce reagovali Piráti před koncem třetiny

Jen dvaadvacet sekund hráli Hradečtí po startu druhé periody v plném počtu. Poté totiž fauloval Dragoun a domácí se museli znovu bránit. Brzy po přestátém oslabení si ale první početní výhodu zahrál i Mountfield. Přesilová hra ji sice vůbec nešla, i přesto ale nakonec byla úspěšná. Rovnou po buly vybojoval puk Michal Dragoun, jenž z mezikruží poprvé rozezněl gólovou sirénu – 1:0.

Obraz hry se ale po vstřelené brance příliš nezměnil, poměr gólů však ano. V pětatřicáté minutě se totiž domácí podruhé v utkání prosadili v početní výhodě a mohli se znovu radovat. Znovu se potvrdilo, jak je důležité míti Bedřicha Köhlera. Ten si totiž zkušeně počkal na Bednářovu nahrávku a usměrnil kotouč do chomutovské klece – 2:0.

To ale do konce druhé části nebylo vše. O slovo si totiž řekli o necelých pět minut později i Piráti. Mladičký Jakub Lauko si u mantinelu odstavil bránícího Cingela a přesně mířenou střelou vstřelil úvodní gól svého celku – 2:1.

Vyrovnaný duel muselo rozhodnout až nastavení

Chomutov, nabuzen přesným zásahem z konce druhé třetiny, šel od začátku třetí části za vyrovnáním a Rybár v hradecké kleci tak musel předvést několik spolehlivých zákroků. Hradecký muž mezi třemi tyčemi však potvrdil výbornou formu a držel svůj celek.

Brzy přišla velká tutovka pro hosty. Hradecký kapitán chyboval na modré, z čehož se do samostatného úniku vydal přímo na Rybára. Tváří v tvář hradeckému brankáři ale neuspěl. Jen o pár chvil později si vypracovali zajímavou příležitost i Hradečtí. Dragoun však nadvakrát nedokázal Lukeše zblízka překonat.

V 50. minutě bylo ale srovnáno. S výhodou hráče v poli navíc na modré napřáhl Brett Flemmin a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Rázem se tak začínalo od nuly. Oba aktéři nedělního duelu se hnali za vítězným gólem a snad poprvé v zápase tak nechávali vyniknout své gólmany. Když ani šedesát minut hry ale nestačilo, rozhodovalo se v nastaveném čase.

Prodloužení však nemělo dlouhého trvání. Uběhla pouze minuta a sedmnáct sekund, když v přečíslení tří na jednoho našel Michal Dragoun skvělou přihrávkou Bedřicha Köhlera, jenž z levého kruhu svým druhém zásahem v utkání rozhodl o výhře Hradeckých 3:2 a posunu na druhé místo tabulky.

Tomáš Martinec (Mountfield HK):
Myslím, že zápas měl parametry play off, pro hráče byl fyzicky hodně náročný a plný soubojů. Těžko jsme se prosazovali přes urputnou obranu Chomutova. Podařilo se nám jít do vedení díky přesilovým hrám, pak byla velká škoda gólu na 2:1, který jsme dostali v závěru druhé třetiny. V prodloužení jsme tu rozhodující situaci sehráli výborně. Hráčům patří za vítězství velký dík.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov):
Od začátku jsme viděli hodně urputné utkání, byl to boj o každý centimetr ledu. Přijeli jsme s cílem získat nějaký bod, což se nám povedlo a jsme za to rádi. Tím, jak se utkání vyvíjelo, jsme si ale v prodloužení věřili, že bychom mohli vzít i druhý. Bohužel jsme to po standardní situaci špatně vyhodnotili, soupeř jel ve třech na jednoho, dal branku a asi zaslouženě vyhrál. Každopádně my jsme hráli to, co jsme chtěli. Klukům defakto nemáme co vytknout, protože hráli bojovně, týmově a měli obrovské nasazení. Věřím, že nám to může pomoci do utkání s Třincem, abychom se odrazili k lepším zítřkům.