po 19.3.2018 | Jaroslav Kindl, Klára Petrásková | FOTO: Jan Pavlíček

Výhra bez inkasování! Junioři vstoupili do play off skalpem Boleslavi, porazili ji 2:0

Vstup do play off se hradeckým juniorům povedl na jedničku. V Mladé Boleslavi totiž nepovolili tamním Bruslařům jedinou branku a po výsledku 2:0 získali první čtvrtfinálový bod! Jeho základ položil už v 9. minutě Patrik Mašín a nejtěsnější možný náskok drželi Lvi prakticky až do konce zápasu. V poslední minutě stvrdili triumf gólem do prázdné, velkou měrou se na výhře podílel čistým kontem také Daniel Dvořák.

První a zároveň vítězná branka Hradce

Začátek play off se nesl v opatrném duchu. První brankářský zásah přišel až ve 4. minutě, kdy Nepokojovu střelu vyrážel Dvořák. Na druhé pro změnu Pavlík přehodil břevno. O minutu později mohla Boleslav otevřít skóre v nabídnuté přesilovce, nedokázala v ní ale prakticky ohrozit bránu. A tak se radovali hráči na opačné straně. V 9. minutě Mountfield vyvinul nápor, po němž se z levého kruhu přesnou trefou k protější tyči prosadil Patrik Mašín – 0:1.

Středočeši chtěli rychle vyrovnat, jenže hradecká obrana byla důsledná a Boleslav si musela naopak dát pozor na protiútoky. Velmi povedené střídání předvedl Filip Jirásek, který se pokusil překonat domácího brankáře Kroftu hned čtyřikrát. Aktivitou hýřila i boleslavská trojice Flynn – Najman – Kousal. Právě Flynn pálil pět minut před koncem do polootevřené klece, Daniel Dvořák ho však vychytal lapačkou. Boleslavská snaha byla zřetelná, stejně tak ale také nervozita na domácích hokejkách.

Ani jeden z celků nedokázal proměnit své příležitosti

Nastolený herní projev se moc nelišil ani v další části. Ofenzívu řídili domácí, naráželi však do urputné hradecké tvrze. A když už Hradec vyrazil dopředu, byl nebezpečný. Ve 23. minutě trefil Malík Kroftu do masky, boleslavský gólman se ale stihl bleskově oklepat. Rána Krejčíka z mezikruží se poté jen obtiskla na betonech Daniela Dvořáka. Boleslavští dostali ve 27. minutě další početní výhodu, v níž Flynn zachytil puk před modrou čarou, vyhnul se protihráči, jenže místo střely volil zbytečně přihrávku. Následnou skrumáž v brankovišti už Daniel Dvořák vyřešil.

Přesilovou hru si posléze zahráli i hosté, nedopadla však o moc lépe než ta boleslavská. Už v rovnovážném počtu pak tečoval nebezpečně Nepokojovu střelu nad horní tyč Krejčík. Ve druhé desetiminutovce utrpěla kvůli častému přerušování plynulost hry, i tak ale šance k vidění byly. Ujet se povedlo Maršounovi, který však neměl přes Daniela Dvořáka kudy procpat puk. Další boleslavský průnik zastavili Hradečtí faulem, jenže ani přesto se domácí diváci vyrovnání nedočkali. Středočeši zkrátka ne a ne dostat kotouč do sítě.

Východočeši potvrdili vítězství trefou do prázdné brány

Mountfield na začátku třetí třetiny dohrával přesilovku a Krofta se musel ohnat proti rychlé střele z první. Domácí navíc zůstali pod tlakem, protože přišlo jejich další vyloučení. Takřka čtyřminutovou hru v oslabení nakonec přežili. Vstříc druhému gólu chtěl vyrazit Mašín, to by jeho cestu ale nesměl ukončit čistým hitem Nepokoj.

Boleslavští junioři bojovali, jenže si nedokázali vytvořit souvislý tlak. Navíc museli být pozorní při ofenzívních výpadech soupeře. Velkou příležitost darovali hosté Boleslavi tři minuty před koncem, kvůli jejich faulu se totiž Bruslaři dostali k přesilovce. Tu navíc ještě zesílili hrou bez gólmana, místo kýženého vyrovnání ale přišla studená sprcha. Kotouč totiž dopravil do prázdné sítě Dominik Řepík a definitivně tak potvrdil, že první bod ve čtvrtfinálové sérii získal Hradec.