pá 19.9.2014 | Jan Vavřina, Rudolf Bernart

Začátek sezóny juniorům výsledkově vyšel. Písek si odvezl pověstného „bůra“

První kolo v novém ročníku mají za sebou už i hradečtí junioři. Do zápasu s Pískem vstupovali jako jasný favorit a svou roli dokázali bez problémů potvrdit. Mountfield celý zápas určoval tempo hry a po konečném hvizdu se mohl radovat z výhry 5:1, která znamená první tři body do tabulky.

V první části dominoval Mountfield

Východočeši byli na úvod utkání i sezóny vyloučeni, hned po návratu potrestaného hráče uzamkla první hradecká formace Písek v jeho třetině a udeřila. Piegl nahazoval kotouč na branku, Jiří Uhlík ho ale tečoval jen těsně vedle branky. O pár vteřin později si však spravil chuť, když obral o kotouč chybujícího obránce a zasunul puk mezi Kolářovy betony – 1:0.

Po osmi minutách to bylo 2:0. Trefil se po šikovné střele Kastnera a odrazu kotouče Ondřej Kovářů. Hradec potvrzoval roli jasného favorita utkání i nadále, Písečtí se jen výjimečně dostávali do středního pásma, natož útočeného.

Mountfield hrál od začátku ve velké pohodě, mohl si tak vyzkoušet výhody nově zavedeného hybridního icingu, když se s jeho pomocí několikrát dostal snadno do pásma. Účet první třetiny mohl uzavřít kapitán domácích Kastner, krásný pas do prázdné brány od Bezděka ale nezužitkoval. Jihočeši si připsali největší šanci až dvě vteřiny před sirénou, trojice útočníků snažící se propasírovat puk za Ašenbrennera ale neuspěla.

Písek se zvedl, ale obdržel další dva góly

Na začátku druhé periody mohl jet sám na Ašenbrennera Březina, po předchozím souboji toho ale z důvodu dezorientace a nakonec i zranění nebyl schopen. Na 3:0 zvýšil v čase 23:55 David Gančarčík nepříliš tvrdou ránou zpoza kruhů, již ale nedokázal Kolář zachytit.

Po třetí obdržené brance se Jihočeši herně zvedli a začali ohrožovat branku Hradce Králové, a to nejvíce v přesilových hrách. Žádná střela však nebyla natolik nebezpečná, aby pohnula se skóre zápasu. Po polovině utkání mohli z rychlého brejku skórovat zase domácí, ani jeden z formace Uhlík–Pilař–Kovářů kotouč do branky ale nedopravil.

Zápas pokračoval i nadále v nepříliš svižném tempu, hosté se sice zlepšili, na skórování to stejně nestačilo. Jejich snahu ve druhé třetině utnul brankou dvacet vteřin před jejím koncem Petr Dudák, který se prosadil z dorážky v přesilové hře – 4:0.

Opět dvě branky, tentokrát na každou stranu jedna

Ve třetí části nebyla obrana ani jednoho z celků tak pevná jako v předchozím průběhu utkání. Útočníci se často dostávali do šancí, brankáři měli mnohem více práce než v předchozích čtyřiceti minutách. Žádná branka paradoxně nepřicházela.

A to ani po bombách Herziga a Bartoně od modré, ani po trestném střílení Volfa. Písecký útočník volil forhendovou kličku, Ašenbrenner svého soupeře vybruslil a nedal mu ani nejmenší šanci na skórování. „Bůra“ pak nezařídil ani Kovářů, proti jehož šanci se roztáhl na brankové čáře Kolář.

Pátý gól Mountfieldu nakonec přece jen přišel, a to z hole Drahoše Jebavého, jenž vymetl šibenici po nahrávce zpoza brány. Necelé čtyři minuty před koncem se branky dočkali také hosté. Duchoň našel najíždějícího Daniela Horažďovského, ten svou střelou pod horní tyč nedal přesouvajícímu se Ašenbrennerovi šanci a připravil ho o čisté konto. Hradec tak na úvod porazil celkem v poklidu celek Písku a má první tři body.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Výsledek dobrý, ale předvedená hra nebyla nikterak slavná. Měli jsme spoustu šancí, které jsme chtěli hrát až do prázdné brány. Musíme to zjednodušit a snažit se hrát všechno do brány, jednodušeji musíme hrát také v naší třetině. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale spokojení nejsme.

Radek Volf (IHC Písek):
Domácí vyhráli zaslouženě. Zápas jsme nezačali špatně, ale po prvním gólu jsme měli z domácích zbytečně velký respekt. Dostali jsme pět gólů, soupeř jich ale mohl dát více, stejně jako my. Tři góly jsme si dali sami po našich chybách. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně, to co je v našich silách, jsme odehráli. Výsledek pro nás mohl být za druhou polovinu přijatelnější.