Ohlasy k zápasu
pá 11.12.2015 | Klára Petrásková

„Dvougólový“ Jirka Šimánek měl být hvězdou zápasu, směje se Petr Beránek

Petr Beránek začínal sezónu kvůli zranění a následné operaci v prvoligových Litoměřicích, v pátečním klání s Vítkovicemi ale dostal příležitost a znovu naskočil do extraligového kolotoče. Hráč s třiadevadesátkou na zádech si během svého pobytu na ledě připsal jeden pokus na bránu a hit. Po skončení duelu se i přes smolný gól Jiřího Šimánka mohl se spoluhráči radovat z vítězství 5:2, a užít si tak svůj první letošní extraligový start naplno.

Máte za sebou vítězné utkání proti Vítkovicím, jak ho hodnotíte?
Zápas byl dobrý, celkově jsme jako tým hráli dobře. Párkrát nás zavřeli v pásmu a měli nějaké šance, gólman nás ale podržel. Dali jsme si jeden smolný gól, ale jinak to byla dobrá týmová práce.

Jak jste onu smolnou branku viděl ze svého pohledu?
Bohužel jsem jí neviděl, viděl jsem až puk, který letěl do brány. Takovou situaci jsem ještě nezažil (směje se).

Považujete to, že se vám hned v následné přesilovce podařilo odskočit opět na rozdíl dvou branek, za zlomový moment klání?
Mužstvo se vždycky uklidní, když dá další gól. Hlavně jsme nechtěli hned inkasovat. Myslím, že jsme utkání v poklidu dohráli. Ke konci jsme neudělali žádné chyby a vyhráli jsme zaslouženě.

Fanoušci si zachovali humor a oslavovali i vlastňák, tato reakce se hned tak nevidí, že?
To ne. Bylo to srandovní, teď se tomu můžeme smát. Jsou tu výborní fanoušci, mám je rád. Podle mě jsou nejlepší v extralize.

Jaká byla reakce kabiny a Jirky Šimánka na nechtěnou trefu do černého?
Dělali jsme si z něj srandu, že byl dvougólový a že měl být hvězdou zápasu on. Říkal, že si to taky myslel, ale jinak jsme to nijak nerozebírali (směje se).

V pátek jste naskočil do letošního prvního extraligového zápasu. Jak se vám hrálo?
Ze začátku jsem se trošku rozkoukával, ale díky tomu, že se vyhrávalo, jsem se dostal do pohody. Hlavně jsem chtěl hrát zodpovědně a nezkazit nic dozadu. Doufám, že se mi to podařilo (usmívá se).

Ve WSM lize jste letos odehrál 25 zápasů, jak své působení v druhé nejvyšší soutěži hodnotíte?
Vzhledem k tomu, že jsem byl zraněný, pro mě bylo prvních pět deset zápasů těžkých. Trochu jsem se s tím rval, ale teď už jsem se rozehrál a cítím se pořád líp a líp.

Další duel sehraje Hradec v Olomouci. Co od tohoto klání očekáváte? Víte už, zda do zápasu naskočíte?
Hrát bych měl. Viděl jsem, že Olomouc na tom není vůbec špatně, je v tabulce před námi. Hrají zodpovědný hokej, takže to bude těžké utkání.