Rozhovory
út 2.3.2010 | Martin Voltr

„Jsem šťastný, že tu můžu být,“ hlásá Tomáš Vošvrda

Po nepříjemné prohře ve třetím zápase čtvrtfinálové série to s hradeckými hokejisty nevypadalo vůbec dobře. Jenže svůj debakl v následujících dvou zápasech odčinili a jsou jen jedno vítězství od splnění předsezónního cíle, kterým je semifinále. Právě dvě vyhraná utkání měla společného jmenovatele - juniorského reprezentanta Tomáše Vošvrdu, který zaskočil na brankářském postu za dosavadní jedničku Filipa Luňáka. „Před čtvrtým zápasem mi pan Višňák volal, jestli bych mohl přijet. Jsem vděčný za každý zápas a chtěl bych chytat i dál,“ prozradil své pocity po pondělním utkání mladý gólman Vítkovic. Zda dostane příležitost i v šestém dílu seriálu zvaného čtvrtfinále play-off, můžete sledovat ve středu od 17:30 na zimním stadionu v Třebíči.

V Hradci jsi odchytal dva zápasy a dvakrát jste vyhráli.
Tak v obou zápasech jsme podali bojovný a zodpovědný výkon. Dneska nám vycházely přesilovky a já jsem jenom šťastný za to, že jsem zase mohl být u vítězství. Doufám, že to takhle půjde dál a že to v šestém zápase ukončíme.

Kde jsi ty osobně viděl základy pro dnešní vítězství?
Byli jsme velice silní v přesilovkách a to se ukázalo jako rozhodující. Navíc kluci hráli vzadu opět zodpovědně, hodně mi pomáhali, takže jsem to měl ulehčené.

Pomohla ti nula, kterou jsi vychytal ve čtvrtém zápase v Třebíči?
V hlavě to samozřejmě je, o trochu víc si věříte. Ale dneska byl nový zápas a viděli jste, že to byl úplně jiný zápas.

Jak se vůbec stalo, že ses dostal z Vítkovic do Hradce?
V lednu jsem si domluvil s panem Višňákem střídavý start a před čtvrtým zápasem mi volal, že Filip Luňák je lehce zraněný, jestli bych mohl přijet. Jsem vděčný za každou šanci, jelikož mi je dvacet. Takže jsem šťastný, že tady můžu být.

Počítá se s tebou i na další zápasy?
To je otázka na pana Višňáka a pana trenéra. Nejsem schopný to odhadnout. Ale určitě bych chtěl chytat a byl bych vděčný za další zápas.

Přišel jsi v průběhu play-off do cizího prostředí. Jak jsi zvládnul adaptaci v kabině?
Všichni kluci mě přijali v pohodě, přece jenom jsme dospělí lidi. Je důležitý týmový úspěch a to se nám snad zatím daří.

Věříš v ukončení série už na ledě Třebíče?
Po dnešku jsme na tom psychicky lépe, ale jak říkám, bude to nový zápas. Může to být zase o něčem jiném.