Tiskové zprávy
so 22.1.2005 | Daniel Višňák

Tomáš Dušek vychytal na penalty s domácím Rakouskem postup českého týmu do finále Univerziády!

Velikého úspěchu dosáhli čeští hokejisté na Univerziádě v Seefeldu a Innsbrucku, když porazili domácím tým Rakouska v semifinále tohoto hokejového turnaje 5:4 na penalty a zahrají si tak v sobotu od 17:00 finále s Ruskem. Češi prohrávali ve 45. minutě zápasu v pekelné atmosféře domácího publika dokonce 1:4, nakonec se jim však podařilo během dvaceti vteřin dostat zpět do utkání, když nejprve snížil na 2:4 Filip Pešán a hned po něm to bylo zásluhou přesné trefy Zdeňka Mráze už 3:4. Snaha českého výběru o vyrovnání slavila úspěch v 54. minutě. Jiří Sedláček tříbrankový náskok Rakouska smazal a rázem se hrálo znovu „od nuly“.

Ve zbývajícím čase už žádná branka nepadla, což znamenalo desetiminutové prodloužení, které přišlo na řadu hned po krátké přestávce. Ani v něm však diváci rozhodující gól neviděli, a tak drama pokračovalo v Innsbrucku i nadále. Nervy drásající utkání našlo svého vítěze až v desáté sérii trestných střílení, kdy domácí George Hager nepřekonal Tomáše Duška a z následné penalty rozhodl český kapitán Jiří Sedláček a postupu svého výběru do finále Univerziády. V něm visí otazník nad startem hrdiny penaltového rozstřelu Tomáše Duška, který se během dlouhé série trestných střílení zranil, sice je dochytal se sebezapřením, ale hned po posledním nájezdu musel být přímo na ledě ošetřen lékařem. Finálové utkání s Ruskem začíná v Innsbrucku dnes ve stejný čas jako důležité utkání pro hradecké Energetiky o play-off s Kadaní, tedy v 17:00.