Rozhovory
so 19.10.2013 | Jan Vavřina

Diváci jsou opravdu fantastičtí, libuje si Peter Frühauf

Mountfield Hradec Králové se veze na vítězné vlně a už pět zápasů v řadě vyhrál, navíc svou bodovou šňůru natáhl na skvělých jedenáct utkání! Formu Východočechů tentokrát odnesl úřadující mistr extraligy – HC Škoda Plzeň. Značně se na tom podílel i slovenský obránce Peter Frühauf, který si připsal premiérovou trefu za Hradec Králové a také asistenci u vítězné branky.

Proti Plzni jste opět sehráli parádní zápas, navíc za tři body. Musíte být hodně spokojení…
Hlavně jsme spokojení s výkonem. V posledních dvou zápasech jsme nehráli podle našich představ, nakonec jsme to se štěstím urvali. Věděli jsme, že když proti Plzni zahrajeme, jak umíme, tak budeme úspěšní.

V posledních utkáních jste se konečně rozstříleli. Proti Liberci jste vsítili sedm branek, tentokrát čtyři. Zaměřujete se na střelbu na tréninku speciálně?
My samozřejmě chceme dávat góly. Je dobré, že máme ve všech čtyřech lajnách kvalitní útočníky, kteří umějí zakončit. Vždy chceme odskočit na rozdíl alespoň dvou branek, protože se poté hraje lépe. V Liberci jsme dali hodně gólů i proto, že to byl zvláštní a divoký zápas. Tentokrát jsme do útoku dupali a stříleli jsme, co to šlo. Padlo nám to tam hlavně v přesilovkách, a v tom byl největší rozdíl mezi námi a Plzní.

Navíc útočníkům ve střelbě pomáháte i vy, obránci. Proti Plzni se podařilo skórovat vám a Peteru Mikušovi…
Tohle je náš styl hry. Trenér po nás chce, aby beci podporovali útočníky. Nesmí to být bezhlavé, ale máme takové instrukce. Dodržovali jsme je, a proto to vyšlo.

Vaše gólová střela se z branky ihned odrazila ven. Byl jste si jistý, že to byl gól?
Slyšel jsem takový tupý zvuk té dolní konstrukce a hned jsem věděl, že je to gól. Jestli to vylétlo ven, nebo ne, jsem ani nepozoroval. René Vydarený mi to perfektně posunul, já jsem do té rány dal veškerou svojí sílu a jsem rád, že jsem to propasíroval až do branky.

Opět jste prohrávali, ale je vaším dobrým zvykem zápasy otáčet. Pomohla vám Plzeň i svou nedisciplinovaností?
Až ta poslední vyloučení byla z nervozity, jinak vyloučení samozřejmě z něčeho plynou, a to z naší aktivity. Máme rychlé útočníky, kteří se umí dostat přes obránce, a jim nezbývá nic jiného než faulovat. Naši forvardi to výborně odbruslili a vybojovali si fauly.

Útočníkům se dostává chvály, stejnou jistě zaslouží i Ondřej Kacetl, který nastoupil k prvnímu utkání od začátku a inkasoval jen jednu branku…
Hlavně po tom utkání v Liberci je to vzpruha. Tam naskočil do těžkého zápasu, navíc po chvilce inkasoval. K tomu všemu nechytal už hodně dlouho, ale šel do utkání v klidu a podržel nás fantastickým výkonem. Některé jeho zákroky byly opravdu úžasné.

Diváci vás hnali, opět byla bouřlivá atmosféra. Vnímáte to také tak?
I když není vyprodáno, tak jsou lidé strašně hlasití. Musím přiznat, že jsme před sezónou nečekali, že nás takto přijmou. Jsou fantastičtí a ženou nás vpřed. I když jsme v zápase dole nebo prohráváme, tak nepískají, ale naopak nás podporují a ženou. Jsou opravdu fantastičtí.