HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Tvrdá hra? Takhle se hraje play off, musíme se s tím porvat, hlásí Bedřich Köhler

Tvrdá hra? Takhle se hraje play off, musíme se s tím porvat, hlásí Bedřich Köhler

05.02.2016 | Petr Šatalík

Náročné střetnutí s Libercem mají za sebou královéhradečtí hokejisté. Klání s lídrem přineslo tvrdou bitvu, kde nebyla nouze o osobní či dokonce pěstní souboje. Hra do těla sedí mimo jiné hradeckému dříči Bedřichu Köhlerovi, jenž rozdal Tygrům pět hitů! Kromě toho byl platný také při skórování, neboť dal uklidňující branku na 4:1, u té poslední si připsal asistenci.

Jak byste zhodnotil cennou výhru nad aktuálně nejlepším týmem v extralize?
Myslím si, že nám tohle utkání docela sedlo. Mělo to slušné tempo. Možná že nám trochu utekl začátek, ale poté už jsme chytili ten správný rytmus a do zápasu se dobře dostali.

V první třetině jste dlouho vedli, ale inkasovali jste gól do šatny. Jak to vypadalo o přestávce? Uklidňovali jste se a říkali si, že budete dál hrát svou hru?
Určitě jsme tu třetinu nehodnotili jako špatnou. Dostali jsme sice gól sedm vteřin před koncem, což není příjemné pro žádné mužstvo. Chtěli jsme to do kabiny dotáhnout za stavu 1:0, ale nepodařilo se. Pořád jsme ale byli pozitivní a říkali si, že to utkání vyhrajeme.

V průběhu druhé části jste se dostali znovu do vedení, vy sám jste navýšil skóre už na 4:1. Jak jste tuto situaci viděl?
Hráli jsme v oslabení, soupeř trochu zariskoval u modré a ztratil puk. Dostali jsme kotouč do středního pásma, kam si zatím najel Ruda Červený, a jeli jsme dva na jednoho. On zvolil střelu, trefil boční síť, odrazilo se to zpátky k němu a za druhou tyčkou mi to vracel před prázdnou bránu. Na mě už pak zbylo jen ji trefit.

Ke konci zápasu se hra hodně přitvrdila. O Liberci je známo, že hraje tvrdý hokej, jak vám to vyhovovalo?
Jejich styl hry je velmi důrazný a funguje jim. Jsou přece na prvním místě. Určitě to hrají velmi dobře. My jsme s tím ale neměli žádný problém, tohle by nás rozhodně nemělo nijak rozhodit. Takhle se hraje také play off a my se s tím musíme porvat.

V neděli vás čeká Sparta, s Libercem to na ni byla asi ideální příprava...
Ano, je to další silný soupeř. My jsme si v pátek ukázali cestu, jak na tyhle velmi kvalitní týmy hrát. Hlavně s nasazením a bojovností, takže budeme chtít zopakovat páteční výkon. Věřím, že taková hra nám přinese další body.

Měl byste nějaký vzkaz pro fanoušky na závěr?
Určitě bych je chtěl na neděli pozvat a ať udělají minimálně tak dobrou atmosféru jako v pátek!

 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice