Rozhovory
út 25.10.2016 | Jan Vavřina

Hlavní trenér Václav Sýkora odpovídal na dotazy fanoušků

Již několik let v jednom kuse mají návštěvníci hradeckého webu a fanoušci Mountfieldu HK možnost zeptat se na cokoliv generálního manažera Aleše Kmoníčka, zástupců marketingu a také redakce. Kromě toho se jim na týden naskytla další příležitost – položit dotaz, který se týkal sportovní stránky A-týmu Mountfieldu HK, hlavnímu trenérovi Václavu Sýkorovi.

Ladislav (limrich@centrum.cz - MHK)
14.10.2016, 23:07
 
Dobrý den, pouštíte hráčům v rámci např.video tréninků zápasy z nedávného SP v Kanadě, sledoval jste alespoň převážnou většinu zápasů a je snaha donutit, neb naučit hráče v ELH a hlavně u nás, tomu hbitému přechodu v pěti hráčích do útočného pásma soupeře a následně v pěti nazpět do obrany, jako jsme viděli tam? Ten neskutečný fofr který předváděli nejen Kanadýři, ale i např.tým Evropy je v porovnáním s našimi nebrusliči jako F1 vs.veteránský hokej... ta rychlost přihrávek a celkový pohyb na ledě je tak propastný, ale bohužel nevidím ani to nadšení, zápal, sehranost, který tu byl po přechodu týmu z Budějovic do HK v 1.roce. Hlavně obranu a trio Šimi Mertl Kudrna nám záviděla celá liga, od té doby se to hemží odchody, příchody a výsledek alespoň zatím, takový nic moc sehraný tým žoldáků, který se za těch 60 min. na ledě zrovna moc nepřetrhne. Děkuji L.

Odpověď:

Dobrý den,
video používáme ve velké míře, sledujeme záznamy ze všech našich zápasů a většinu z nich ukazujeme i hráčům. Vracíme se k odehranému zápasu, kde děláme rozbory některých situací. Řešíme i nadcházející zápas, kdy dáváme hráčům k dispozici charakteristiku soupeře, na co se máme připravit a co na něj budeme hrát. Práce s videem je velice náročná a zabírá spoustu času, ale pracujeme s ním hodně. Co se týče Světového poháru, tak v té době již běžela extraliga, hráčům jsme tyto zápasy nepromítali, nechceme je tím zase zahlcovat. Tyto zápasy sledovali hodně sami.

Viděl jsem převážnou část zápasů, snažil jsem se je sledovat v přímém přenosu. Večerní zápasy jsem viděl naživo, na noční jsem se díval jen na jedno finále. Jinak jsem je nahrával a díval se na ně druhý den.

Samozřejmě ten rozdíl vidíme všichni. Na Světovém poháru předvádí mužstva špičkový světový hokej. Je to mustr hokeje, který ukazuje jeho vývoj. Musíme si uvědomit, že je to hokej, který je v provedení úplně nejlepších světových hráčů. My trénujeme všechno, snažíme se, aby všechno probíhalo v maximální rychlosti. Protože to je hlavním znakem dnešního hokeje. Samotné provedení v dané rychlosti už závisí na technické zdatnosti a vyspělosti hráčů. Srovnávat naší soutěž se Světovým pohárem, to je velice problematické. Tam byl vidět úplně nejlepší hokej, který předvádí ti nejlepší hráči na světě.

Tým ze sezóny 2013/14 a ten současný se mi těžko porovnává, s týmem, který sem přecházel, jsem nebyl. Během tří let se kádr hodně změnil. Ale souhlasím s tím, že větší emoční náboj a zápal bychom potřebovali a chceme ho z týmu dostat. Myslíme si, že to je jeden ze střípků, který by nám měl pomoci dotahovat slibně rozehrané zápasy nebo otáčet utkání, kdy dotahujeme náskok soupeře.

Komínek Karel (HK)
14.10.2016, 18:27
 
Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda-li Vám nevadí, že musíte chodit do šaten přes celou ledovou plochu ??? Co vůbec říkáte na hradecký stadion ?? Děkuji Vám a hodně štěstí

Odpověď:

Dobrý den,
samozřejmě to vadí. Ideální je, když tým může do šatny hned ze svou střídačku a nemusí přes ledovou plochu, pro trenéry to platí dvojnásob. V moderních halách už je běžné, že jsou šatny hned za střídačkami. Podobně jako v Hradci přecházíme například v Olomouci nebo Litvínově.

Děkuji, Vám také.

Daniel Zoufalý (abcgroup@tiscali.cz - Hradec Králové)
14.10.2016, 15:16
 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, proč v posledních zápasech nebyl na led téměř vůbec posílán Zdeněk Čáp, který je velmi univerzálním hráčem a jako obránce dokáže střelit branky a otočit stav utkání. Naproti tomu se mi zdá hodně chybující hráč Martin Štajnoch,který zapříčil mnohokrát kritické situace a výhodu soupeře , a přesto se se v základní sestavě objevuje stále. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
souhlasím s tím, že je Zdeněk univerzální hráč. Je to samozřejmě obránce, ale může zaskočit také v útoku. Proto jsme ho v posledních zápasech využili na postu útočníka. Bylo to z důvodu, že nám ze sestavy vypadl Radovan Pavlík kvůli nemoci, tím jsme přišli o hráče, který splňuje věkovou hranici. S ním pak můžeme využít 19 hráčů, kteří jsou nad touto věkovou hranicí. Měli jsme k dispozici šest beků, Zdeněk byl sedmý. Ale protože nám chyběl útočník, dali jsme Zdeňka do útoku. Bylo to ale také z důvodu, že ne všichni beci byli v pořádku, měli různé zdravotní problémy, o kterých se samozřejmě nešíříme. Byla to pro nás pojistka, kdyby nám některý obránce nebyl schopen dohrát zápas. Zdeněk by přešel do obrany a mohli bychom pokračovat v šesti becích. Proto jsme jeho univerzálnost využili a dali ho dočasně do útoku, jinak jsme měli k dispozici jen šest obránců.

K Martinovi: každého hráče musíme vidět komplexně. Divák posuzuje hráče jen podle zápasu, my s nimi denně pracujeme, vidíme je na tréninku, jak přistupují k přípravě a Martin patří k hráčům, kteří pracují opravdu jako profesionálové na ledě i mimo led. Patří k hráčům, kteří jsou na tom nejlépe po kondiční stránce, je to výborný bruslař. Je to jeden z hráčů, který přináší do hry vyšší stupeň agresivity. Chtěli bychom to více od některých dalších hráčů. Je to aspekt, ve kterém máme v naší hře velké rezervy. Souhlasím, že byly zápasy, kdy Martin chyboval, ale my jsme si s ním sedli, rozebrali jeho hru. Myslím, že to vznikalo z důvodu, že si toho na sebe bral zbytečně moc a v některých momentech byl příliš aktivní. Chtěli jsme, aby hrál více v roli bránícího obránce než útočného. Chtěli jsme, aby hru zjednodušil a zlepšil hlavně v obranné činnosti. Myslím, že to Martin pochopil, a jeho hra se změnila k lepšímu. Teď s jeho hrou můžeme být více spokojeni než na začátku sezóny.

Lukáš Evanič (Evanic@seznam.cz - Kameničná)
13.10.2016, 20:07
 
Vážený pane Sýkoro,

úvodem Vás zdravím a přeji pevné nervy. Zajímalo by mě, co jste říkal na chování pana Kýhose, který se podle mě, zachoval vůči hradeckému klubu ne zrovna fér. Ostatně, jak to prezentoval v médiích, hovoří za vše. Dále, jak dlouho jste se rozmýšlel a co u Vás rozhodlo pro Hradec? Jak jste spokojen s výkony týmu? Zklamal Vás někdo z hráčů nebo jim věříte, že se rozjedou? Děkuji za odpovědi. Váš fanoušek Lukáš

Odpověď:

Dobrý den,
nezlobte se, ale téma k okolnostem dalšího působení v Mountfieldu HK Vládi Kýhose mi vůbec nepřísluší komentovat. Je to otázka na vedení klubu.

Do Hradce jsem přišel už v průběhu loňské sezóny, rozhodovalo to, že se naše vzájemné vize shodovaly. Na Mountfieldu HK je vidět, že je to ambiciózní klub, který nechce stát na místě, ale posouvat se vpřed. A to i přesto, že je to mladý extraligový klub.

Týmové výkony jsem již komentoval, do spokojenosti nám dost chybí. Je však naším úkolem, abychom na výkonech zapracovali a změnili je k lepšímu. Momentálně se potýkáme s velkou marodkou. Vypadli nám čtyři útočníci z prvních dvou útočných formací a je to hodně znát.

Nemůžu říct, že by vyloženě někdo zklamal. Někdo ale očekávání splňuje více, někdo méně. Dívám se na to nejen z aktuálního pohledu na ledě, ale v souvislostech – jakou měl hráč přípravu, jak pracuje na tréninku, jaký má přístup a jak profesionálně se chová. Nikdo nás vyloženě nezklamal, ale od některých hráčů očekávám mnohem víc, než zatím odvádějí.

Nemáte vůbec zač.

Radouš (HK)
13.10.2016, 16:24
 
Dobrý den pane trenére.

1) Jelikož pracujete v hokejovém prostředí, určitě vnímáte situaci v okolních klubech. Co říkáte na situaci ve Slávii Praha nebo v Pardubicích, kde se střídá jeden trenér za druhým.

2) Bydlíte v Hradci nebo dojíždíte z Prahy ??

Děkuji za odpovědi a přeji hodně štěstí do sezóny.

Odpověď:

Dobrý den,
tohle se dá těžko komentovat. Pokud nemáte přesné informace a nevíte konkrétně, co se v klubech děje, tak to lze jen těžko hodnotit.

Mám tady v Hradci bydlení, ale dojíždím taky domů. Ne však do Prahy, ale do Kladna.

Za přání velice děkuji.

patrik8 (ch.patrik18@seznam.cz - Hradec Králové)
12.10.2016, 19:41
 
Dobrý den , pane Sýkoro, máte v plánu kupovat ještě nějaké hráče ?
Předem děkuji za odpověď.


Odpověď:

Dobrý den,
na tuto otázku už jsem také odpovídal – v současné době o tom uvažujeme, i když spíše na dočasné angažování, a to z důvodu, že máme obrovskou marodku v útoku. Musíme však respektovat nastavený rozpočet.

Patrik Balada (baladapatrik@seznam.cz - Hradec Králové)
12.10.2016, 16:26
 
Dobrý den,vážený pane Sýkoro,
jakou jste zvolil taktiku a psychologii pro hráče na sezónu 2016/2017.
Hodně úspěchů.
Děkuji za odpověď.
Patrik Balada

Odpověď:

Dobrý den,
na tuhle otázku se nedá odpovědět jednoduchou a stručnou odpovědí. Především máte nějakou představu, jak by mělo mužstvo hrát. Podle toho by se měl tým stavět. To si ale mohou dovolit maximálně týmy v NHL, které si stanoví vizi, a podle toho si vybírají hráče. My jsme v úplně jiné situaci, výběr hráčů je pro nás daleko užší, a v podstatě stavíme mužstvo v určitých mantinelech – finančních i sportovních. Spíš to potom bývá tak, že taktiku musíte uzpůsobit charakteru mužstva než obráceně.

Nováková (novakovqjaraslava1@gmail.com - Hradec Králové)
12.10.2016, 13:00
 
Dobrý den,
můžete mi prosím vysvětlit, proč naší hokejisté prvních pár minut po zahájení zápasu hrají přímočarý,rychlý hokej,přihrávky jdou z hokejky na hokejku, vědí o sobě - radost pohledět,většinou i z toho to tlaku se dostávají do vedení, a proč se po pár minutách styl hry úplně otočí a nám fanouškům vznikaji infarktové stavy a vůbec nechápeme co se s hochy stalo, jak jim to nejede. Domnívám se, že ta změna hry se pak projevuje i v přesilovkách,a proto je nevyužijí ke skórování.
Přejí celému týmu hodně úspěchů,zdraví a štěstí v této sezoně.
Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
je to o zažití taktiky a plnění pokynů. Stává se nám často, že od toho ustupujeme, aniž bychom na hráčích změnu vyžadovali. Přesilovky hodně souvisí s tím, jak se týmu a jednotlivým hráčům v zápase daří. Je to ale specifická situace a hodně záleží na improvizaci hráčů na vzniklou situaci a činnost soupeře. Přesilovkám se hodně věnujeme, ale s jejich realizací spokojeni nejsme.

Děkuji za přání

Milan (fishaorod@seznam.cz - Prosečné)
12.10.2016, 09:28
 
Nezlobte se, že se pořád vracíme k Frigovi, ale poprosil bych o konkrétní důvody, kvůli kterým byl vyřazen z kádru. OK, věřím tomu, že to není osobní nebo že nedošlo k nějakým mimosportovním záležitostem, nemám důvod pochybovat o slovech našeho GM. Ale můžete prosím napsat, jestli byl podle trenérů pomalý, chyboval, nehodil se do koncepce nebo v čem to vězí? Protože ta razance, s jakou je odmítán jeho možný návrat třeba jen na výpomoc, ta naznačuje, že to musel být nějaký opravdu závažný a zásadní problém. Děkuju za opravdu konkrétní a už také konečně vysvětlující informaci, která určitě pomůže vyčistit ovzduší, a přeju hodně štěstí.

Odpověď:

Dobrý den,
na podobnou otázku týkající se Friga jsem již odpovídal. Znovu opakuji, že důvodem byla jen sportovní výkonnost. Konkrétně jsme u něj postrádali větší agresivitu v osobních soubojích, rychlý přístup k hráčům a dohrávání soubojů. Hrál v tom roli i určitý kondiční aspekt. Trénoval s námi ještě během léta a na začátku přípravy na ledě, tam nebyl na takové úrovni, na jaké jsme si představovali. Je to však otázka vývoje, momentálně hraje WSM Ligu v Litoměřicích a nedá se vyloučit, že by nám mohl vypomoci. Ale trošku mě zarazilo jeho vyjádření, že kdyby měl možnost vrátit se do Mountfieldu, tak by si to musel rozmyslet. Myslím, že do týmu by měl přijít jenom hráč, který za něj chce hrát.

Moc děkuji.

Václav F. (v.fryda@seznam.cz - Opočno)
12.10.2016, 07:34
 
Dobrý den pane Sýkora,
nebudu pokládat otázky proč nehraje tenhle a nebo ten druhý, trenérů je tu na Hradeckém zimáku dost a vaše práce vůbec není jednoduchá, spíš bych se zeptal na jaké vaše trenérské období za vaši bohatou kariéru nejraději vzpomínáte a druhá otázka je,kdyby jste si mohl vybrat jednoho hráče z České extraligy do svého týmu, kdo by to byl?Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.

Odpověď:

Dobrý den,
velice rád vzpomínám na působení ve Finsku. Tam jsem měl to štěstí, že jsem působil u dvou týmů, které sice nebyly top, ale většina hráčů chtěla něčeho dosáhnout a pracovat na sobě. Spolupracovat s nimi byla velká radost. Samozřejmě vzpomínám na týmy, se kterými se podařil úspěch, ať už to byla Sparta, nebo Pardubice, se kterými jsem vyhrál titul. To jsou vrcholy v trenérské kariéře. V poslední době to bylo určitě působení u týmu Lev Praha, kde jsem považoval za nejúžasnější, jak to byl stmelený kolektiv. A to i přesto, že byla polovina hráčů z Čech a zbytek byla kombinace Kanaďanů, Finů, Švédů. Vedle toho, že tam byli kvalitní hráči, tak tam byl úžasný týmový duch. To byl hlavní důvod, proč mužstvo došlo až do finále KHL.

Na druhou otázku je pro mě těžké se vyjádřit. Pravdou je, že před touto sezónou jsem byl čtyři roky mimo extraligu a většinu hráčů zas tak dobře neznám. Nechci dělat výběr jen na základě dojmu z jedné čtvrtiny ligy.

Děkuji za přání, Vám také.

Novotný Jan (repakonak@gmail.com - Česká Třebová)
11.10.2016, 19:02
 
Proc se nakupuji zbytecne drazi hraci napr. Potulny..., kdyz mame své odchovance jako je Cap, Nedvídek , kteri jsou do budoucna perspektivni a moc prostoru zatim nedostali.

Odpověď:

Dobrý den,
musíme brát v úvahu, že nám z loňského týmu odešli zkušení hráči jako Jarda Kudrna, odešli nám centři – Tomáš Mertl, Brian Ihnačák. Od těchto Vámi zmíněných hráčů, kteří se začali obehrávat v dospělém hokej v Litoměřicích, najednou nemůžeme čekat, že mužstvo potáhnou. Z toho důvodu jsme hledali zkušenější hráče na vyšší herní úrovni. Pokud posilujeme, primárně se ohlížíme po tuzemském trhu, po hráčích z extraligy. Ti, o které bychom měli zájem a kteří by tuto roli mohli splňovat, nebyli k dispozici. Proto jsme se museli podívat po hráčích ze zahraničí. Vždycky je to složité, protože i když jsme se snažili sehnat maximum informací, tak není nikdy úplná záruka, že ti hráči potvrdí, co od nich očekáváme. Potřebovali jsme do týmu hráče, kteří budou mít takové role, které, myslím, tito mladí hráči ještě nesplňují.

Ondřej Doležal (doleondra@seznam.cz - Hradec Králové)
11.10.2016, 16:05
 
Dobrý den
Mohl bych se zeptat jestli dokážete/me posunout tým až na samotný vrchol finále když se to podařilo minule Liberci, tak by se nám to letos mělo podařit také.
Děkuju za odpověd
fanoušek Mountfield HK
Ondřej Doležal

Odpověď:

Dobrý den,
kádr se oproti loňské sezóně dost změnil, a dívat se a přemýšlet nad tím, jestli posuneme tým na vrchol finále, je velice předčasné. Musíme nejprve stabilizovat jádro, které by se mělo rekrutovat hlavně z hráčů středního věku. Tihle hráči se nejprve musí stát lídry a na ně se pak musí nabalovat další kluci. Tím se vytvoří tým, který bude mít šance na to, aby hrál o samotný vrchol. Myslím si, že v téhle situaci tady tým zatím není.

Matěj Pultar (FandaHK@email.cz - Hradec Králoové)
11.10.2016, 14:33
 
Dorý den, chtěl bych se zeptat, jestli uvažujete o koupi dalšího útočníka. Také bych se rád dozvěděl proč nehraje Martin Bača. Je to rváč a pomohl by nakopnout náš tým!

Odpověď:

Dobrý den,
na oba dotazy jsem již odpovídal. K Martinu Bačovi doplním, že měl trochu problémy probojovat se do sestavy Litoměřic. V první lize v Litoměřicích se výkonnostně neprosadil, těžko můžeme předpokládat, že by se dostal k nám do sestavy. Aby byl více herně vytížen, tak byl po dohodě převeden do Slavie. Tam bude mít určitě větší herní prostor a záleží na něm, do jaké formy se dostane. Všechny tyto hráče stále sledujeme.

Holas (darosprofi@seznam.cz - Dvůr Králové)
11.10.2016, 13:00
 
Nebylo střídaní Jardy Pavelky při zápase se Spartou předčasné? A hlavně brankář ani střídat nechtěl, takže to bylo Vaše rozhodnutí. Kacetla jste podržel několikrát, ale Pavelku neééé a hned ho poslal do Litoměřic /kde podává mimo jiné výborné výkony/. Každý golman potřebuje cítit důvěru trenéra...

Odpověď:

Dobrý den,
ano, střídání Jardy Pavelky se Spartou bylo moje rozhodnutí. Že jsme Jardu střídali, nebylo z důvodu, že bychom mu kladli za vinu, že obdržel tři branky. Nemyslíme si, že se některý z gólů dal přičíst vyloženě jemu na vrub, to určitě ne. Byla potřeba dát týmu impulz, protože za stavu 0:3 byla ještě pořád šance s tím něco udělat. Snížili jsme pak na 2:3, ale už jsme bohužel nedokázali víc. Musím říct, že to v tom zápase měl Jarda velice těžké, protože Sparta tady hrála výborně. Byl to pro nás jeden z nejtěžších zápasů, které jsme zatím odehráli.

Kamil Vlachynský (kejml18@centrum.cz - Stěžery)
11.10.2016, 10:42
 
Pane trenere,gratuluji k cennemu vitezstvi a chci se zeptat jestli si myslite ze zlepsene vykony i vysledky uzce souvisi s vetsi oporou v brankovisti a jestli potrebujeme posilu do utoku??Slozeni 1. dvou formaci se povedlo,ale zda se mi ze 3. potrebuje ozivit. Dekuji za odpoved

Odpověď:

Dobrý den,
brankář je vždycky základním stavebním kamenem pro to, aby bylo mužstvo úspěšné. Dali jsme šanci všem třem gólmanům, které máme k dispozici. Nejlépe z toho vyšel Patrik Rybár, a proto teď chytá pravidelně. Myslím, že odvádí velmi dobré výkony a zlepšené výsledky s tím určitě souvisely. Bohužel v době, kdy se tým začal herně i výsledkově zvedat, přišla velká marodka a sestavu jsme museli prakticky celou překopat.

O posile do útoku jsem se již zmiňoval, doplním, že je to už velice problematické. Jsme v nějakém rozpočtu, do kterého se prostě musíme vejít. Nemůžeme tým nafukovat do nekonečna. Musíme se snažit dostat z hráčů, které máme k dispozici, maximum. Máme tady dost mladších kluků, ti musí chytit svou šanci a ukázat, že si ji zaslouží, protože na ni čekají delší dobu.

KJ (kajajanata@seznam.cz - Hradec Králové)
11.10.2016, 09:56
 
Chtěla bych se zeptat, proč se týmu nedaří vyhrávat v normálním čase? Co říkáte na výkon hráče Potulného? Děkuji. KJ

Odpověď:

Dobrý den,
samozřejmě to řešíme. Myslím si, že nám chybí větší aktivita do útoku. Pokud vezmeme naši statistiku obdržených gólů v normální hrací době, tak se pohybujeme kolem dvou gólů na zápas. To je skóre, na které se dá vyhrávat, ale chybí nám vstřelené góly.

Ryana jsme angažovali z důvodu, že jsme hledali střední útočníky. Nejprve jsme získali Andrise, potom Ryana. Sestavovali jsme žebříček hráčů, které jsme vyhledávali. Ryan v něm byl přibližně uprostřed, nemohli jsme přivést hráče, které jsme primárně chtěli, protože jsme samozřejmě v konkurenci dalších zemí a soutěží – KHL, švýcarské, švédské a finské ligy. Postupně se nám seznam velice tenčil, ale přesto jsme měli na Ryana velmi dobré reference. Na rovinu jsme od něj čekali víc, hlavní důvod vidím v jeho nepřipravenosti po kondiční stránce. Tihle hráče se připravují přes léto úplně jinak, navíc si myslím, že jeho výkony ovlivnila kalkulace jeho agenta. O Ryana jsme usilovali delší dobu, jednání se ale táhla. Agent podle nás kalkuloval, do jakého týmu by měl Ryana doporučit, a tím mu uškodil, protože přišel prakticky o celou přípravu týmu na ledě. Přišel týden před ligou a to je opravdu pozdě.

Jiří (skalicky@cebadex.cz - Hradec Králové,Mountfield)
10.10.2016, 23:01
 
Vážený pane Sýkora,
jsem velice rád, že pokračujete jako trenér v Hradci Králové. Vaši svěřenci jsou, myslím si, dobří hokejisté. Ale:
1)v zápase s Třincem jim evidentně docházely síly, byť vyhráli
2)jak toto chcete řešit?Fyzička je fyzička a myslím si, že za to může trenér
3)jak chcete řešit střelby na branku a přímočarost - je to neřest celé extraligy - krom Třince a Komety.
4) poslední dotaz - Rybár je sice, zdá se, nejlepší současný golman v Hradci, ale potřebuje mrštnost a mít jistotu v zákrocích - pouští puky z ruky.

Myslíte si, že tuto sezonu budeme hrát lépe naž minulou?

Děkuji Vám za odpověď.

S úctou

Skalický Jiří


Odpověď:

Dobrý den,
první dvě připomínky se týkají konkrétního zápasu, musíme si přitom uvědomit, jaká je síla Třince. Přijel sem v prakticky kompletní sestavě a to se tam ještě nedostali hráči, kteří by jinde hráli třeba v prvních lajnách. Zápas s takovým týmem není vůbec jednoduchá záležitost. Spíš to souviselo s projevem, kdy jsme se dostali do vedení a museli čelit velké útočné síle Třince. Nejen nás, ale i ostatní týmy dokáže dostat pod tlak. Nespojoval bych to s úbytkem fyzických sil.

Myslím, že zrovna tyto dva týmy, Třinec a Kometa, mají z celé extraligy největší sílu, hráče, kteří jsou výborní bruslaři a střelci. Síla těchto dvou týmů hlavně v ofenzívě je evidentní. Co se týče přímočarosti a střelby na branku, samozřejmě to řešíme a věnujeme se tomu i na trénincích. Pro některé hráče je to velká změna jejich projevu a mají velký problém to změnit. Určitě to po hráčích vyžadujeme a vidíme to jako slabinu naší hry, kterou se snažíme odstranit.

Na otázku ohledně Patrika Rybára jsem již odpovídal.

Pokud bych nevěřil v to, že budeme hrát lépe, nemělo by pro mě smysl tuhle práci dělat.

Rádo se stalo

Petr Budil (petrbuda@post.cz - Mountfield hk)
10.10.2016, 20:16
 
Dobry den chci se zeptat jestli bude nadale jedničkou v braně Patrik Rybár nebo Ondřej Kacetl. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
momentálně jsme v situaci, kdy nerozlišujeme, jestli je brankář jednička, dvojka, nebo trojka. Do trojice samozřejmě počítáme také Jardu Pavelku. Teď dostává nejvíc prostoru Patrik, a to z důvodu, že se mu daří nejlépe, dává nám velkou šanci, abychom byli v zápasech úspěšní. Ve všech zápasech, které odchytal, jsme bodovali. Jeho statistiky a průměr obdržených branek na zápas hovoří jasně. Teď podává nejpřesvědčivější výkony, proto je v brance.

freedom172 (svobodaahonza@seznam.cz - Hradec Králové)
10.10.2016, 19:50
 
Dobrý den, asi nebudu jediný kdo se Vás bude ptát na Petera Fruhaufa, ale zajímá mě jedna věc. Všude se spekuluje o tom, proč Peter odešel do Litoměřic. Jestli zatím stojí opravdu jen jeho výkony nebo jestli v tom bylo něco víc. Neshody s Vámi nebo nějaký jiný problém v kabině. Pan Kmoníček několikrát odpovídal, že se jedná opravdu jen o sportovní stránku. Proto tedy nechápu jednu věc a tím se dostávám ke svému dotazu. Proč, když byl najednou problém s obranou, přišel z Litoměřic jako první Aleš Pavlas? (nic proti němu nemám), ale očekával bych, že když se nedaří, tak první na řade bude Frigo, protože se domnívám, že je lepší než Pavlas. Je to hradečák, zná tým, ale hlavně je srdcař a takové hráče v týmu potřebujeme. Děkuji za odpověď a ať stoupáme tabulkou výš a výš. Jan Svoboda

Odpověď:

Dobrý den,
opravdu za tím byla jen sportovní výkonnost, nic jiného, žádné osobní neshody. Proto mohu potvrdit to, co řekl generální manažer Aleš Kmoníček. Aleš Pavlas přišel z toho důvodu, protože to byl jeden z nejlepších obránců v týmu v závěru sezóny a play off. Dalším důvodem je, že je Aleš hráč, který jde do každého tréninku a zápasu s maximálním nasazením a zaujetím, a my takové typy potřebujeme. V týmu to totiž trochu postrádáme, projevuje se to hlavně ve venkovních utkáních. Ač Aleš někdy nepůsobí na ledě úplně učesaně a elegantně, tak je to obrovský dříč a bojovník, odvádí stoprocentní práci nejenom v zápasech, ale i v tréninku, což je také velmi důležité. Je schopný se srovnat s jakoukoliv rolí. Ať hraje v první obraně nebo sedmého obránce, vždycky odvede maximum.

Nemáte zač, my děkujeme za přání.

Michal (hunemi@seznam.cz - Hradec)
10.10.2016, 19:49
 
Dobrý den pane Sýkora . Chtel jsem se zeptat jak jste spokojen s angažmá pod bílou věží . A jaké jsou vaše cíle v dnešní sezóně . A jestli uvažujete o doplnění kádru o útočníka . A uvidíme v dnešní sezóně Martina Bacu v hradci děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
spokojenost se odvíjí hlavně od výsledků, ale pokud to vezmu ze širšího pohledu, podmínky pro práci trenéra jsou tady odpovídající úrovni extraligy. Spolupráce s týmem, generálním a sportovním manažerem funguje velice dobře, z tohoto pohledu jsem spokojen. Co se týče dosavadních výsledků, do spokojenosti dost chybí. Ale to je úkol trenérského štábu, aby na tom pracoval a změnil to k lepšímu.

V základní části máme za cíl dostat se do play off, samozřejmě z co nejlepšího umístění, ale to má naprostá většina týmů v extralize. Jsou tady samozřejmě kluby, které myslí úplně nejvýš. Konkrétně Sparta, kde se to očekává každý rok, a Třinec s Brnem, ty na to stavěly týmy a s nimi nejde o jiných než nejvyšších cílech přemýšlet. Na loňský úspěch chce určitě navázat také Liberec. Všechny další mančafty, kam patříme i my, chtějí dosáhnout co nejlepšího výsledku. Stavět si nějaké konkrétní umístění je velice těžké, protože liga je obrovsky vyrovnaná. Prvním cílem je dostat se do play off. Play off je pak úplně jiná soutěž, která začíná do nuly. Po předchozích sezónách, kdy končil Hradec ve čtvrtfinále, je logickým krokem a cílem postup do dalšího kola play off. Navíc nás čeká Spengler Cup, to je další vrchol sezóny, tam bychom chtěli co nejlépe obstát, přestože jsme si vědomi toho, že je tam obrovská konkurence a kvalita týmů.

O doplnění kádru v současné době uvažujeme, i když spíše na dočasné angažování, a to z důvodu, že máme obrovskou marodku v útoku. Bohužel charaktery zranění, která kluci mají, jsou takové, že to vypadá na návraty v delším časovém horizontu.

Martin s námi trénoval v přípravném období. Když přišel, byl po komplikovanějším zranění, nechali jsme ho hrát v Litoměřicích. Tam se zatím do kádru příliš neprosadil a momentálně nevidím v nejbližší době šanci, že by za Hradec nastoupil. Co se týče celé sezóny, to teď mohu jen těžko říct.

Rádo se stalo.