Rozhovory
út 27.12.2016 | Matouš Soukup, Jan Vavřina | Foto: Juniorský hokej

Proti Finům jsme splnili dobře připravenou taktiku a vyšlo to, hlásí Filip Hronek

Tři přípravné duely prohrála, úřadujícího mistra z Finska ale v úvodním zápase zaskočila. Česká hokejová reprezentace do dvaceti let sehrála v noci na úterý své první klání na mistrovství světa a poradila si s ním na jedničku – výběr Suomi porazila poměrem 2:1. Důvod k radosti tak měl i hradecký odchovanec a juniorský kapitán v jedné osobě Filip Hronek, který se rozpovídal nejen o reprezentačním zápase.

Gól nás uklidnil a pomohl při dalším vývoji v zápase

Po třech přípravných kláních bez vstřelené branky jste se brzy proti Finům dostali do vedení. Uklidnila vás úvodní branka?
Ano, dlouho jsme nedali gól, ale žádná panika nebyla. Po přípravných zápasech jsme si i sami bez trenérů řekli, že se musíme víc tlačit do brány, protože to zatím bylo prostě málo. A vyplatilo se. Před zápasem s Finy jsme si řekli, že soupeř je hratelný. To se nám i potvrdilo a máme tři body.

Prvním gólem jste soupeře vcelku zaskočili. S jakou taktikou jste vstupovali do zápasu?
Připravovali jsme se přesně na jejich taktiku, co tu chtějí hrát. Věděli jsme od trenérů, s čím Finové nastoupí, takže jsme na ně byli připravení. Snažili jsme se vše plnit a vyšlo to. Nemyslím, že bychom je nějak zaskočili, ale padlo nám to tam. Tím jsme se uklidnili, což nám pomohlo i do dalšího vývoje v zápase.

Zvítězit nad úřadujícími mistry je super pocit

Jaký je to vůbec pocit, porazit úřadující mistry světa?
Je to super. Každá výhra se cení, ještě k tomu na tomhle turnaji. Říkali jsme si, že chceme vyhrát první zápas, který je důležitý.

Ihned v úvodu utkání musel kvůli zranění odstoupit David Kvasnička. Jak to s ním nyní vypadá? Ovlivnilo jeho vypadnutí ze sestavy vaše taktické plány?
David teprve pojede do nemocnice a uvidíme, co s ním bude. Narazil tam do mantinelu a doufám, že bude v pohodě. Neřekl bych, že to narušilo naše plány. Hráli jsme na sedm obránců, kdy jsme se všichni točili. Pak se to zúžilo na šest, chvíli jsme si na sebe zvykali, ale bylo to dobré.

Před dalším zápasem proti Švýcarsku máte necelý den odpočinku. Na přípravu máte pouze pár hodin, bude tedy o to zhuštěnější?
To si nemyslím. Musíme si hlavně odpočinout, dobře se najíst a jít brzo do postele. V úterý musíme být připravení, protože hrajeme brzo. Ke Švýcarům jsme si ještě nic neříkali, jdeme zápas od zápasu. Uvidíme, co bude dál a snad se připravíme stejně jako na Finy.

Tým už je pohromadě delší dobu. Jaká je parta a nálada v kabině?
Parta je super, nálada v kabině taky dobrá. Po těch prohrách jsme si k tomu sedli jako tým a něco si řekli. Proti Finsku jsme plnili to, co jsme chtěli hrát.

Snažím se sledovat všechny zápasy Hradce

Vy osobně jste od září stále v USA. Jaký je to pocit, odjet a nepodívat se domů ani na Vánoce?
Moc to nevnímám. Domu píšu i volám, takže všechno je v pohodě. Žádné problémy zatím nejsou.

Stíháte během svých povinností sledovat i Hradec a jeho počínání v extralize?
Určitě (usmívá se). Koukám na Hradec a snažím se sledovat všechna utkání. Viděl jsem zrovna i zápas, kdy se zranil spoluhráč David Kaše, takže jsem mu hned psal.