Fanoušci
čt 13.4.2017 | Klára Petrásková

Sladká tečka za historickou sezónou. O rozloučení s hráči byl enormní zájem

Středeční podvečer patřil v Hradci Králové rozlučce s nedávno skončenou hokejovou sezónou. V útrobách FORTUNA arény se sešli jak fanoušci, tak hráči a trenéři východočeského týmu, kteří společně oslavili úspěchy ročníku 2016/17. A že bylo na co vzpomínat – letní triumf na Mountfield Cupu, vánoční účast na Spengler Cupu nebo extraligový bronz. Pro více než tisícovku účastníků bylo kromě programu připraveno drobné občerstvení či autogramiáda hokejistů A-týmu. Zkrátka vydařená rozlučka se vším všudy!

Celá akce odstartovala v 18 hodin, kdy se pro návštěvníky otevřely vchody hradeckého stadionu. Středeční podvečer přilákal na břeh řeky Orlice okolo 1500 fanoušků. Pro první pětistovku z nich byly připraveny plakáty s týmovou fotografií, k dispozici bylo zdarma také drobné občerstvení včetně piva. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si hradecké trofeje, s poháry a oceněními se zároveň mohli i vyfotit. Na rozlučkovou akci zavítali také hráči A-týmu, kteří po téměř dvě hodiny rozdávali autogramy a fotografie nebo si s fanoušky popovídali.

Právě fanoušci patří k důležitým elementům každého mužstva, a proto i jim byl věnován kousek letošního bronzového úspěchu. Jedna z medailí totiž z rukou generálního manažera Aleše Kmoníčka symbolicky putovala do rukou hradeckého kotelníka Birkowa, jenž ji slavnostně převzal za všechny hradecké příznivce.

Po celou dobu byli na rozlučce přítomni také trenéři A-mužstva, atmosféru si pochvaloval i Pavel Hynek. „Myslím, že akce se vydařila, překvapilo mě, že lidi přišli v takovém počtu. Fanoušci se mohli vyfotit s klukama, s pohárem, nechat si všechny podepsat,“ říká asistent hlavního kouče.

Rozlučku si užili jak hráči, tak fanoušci

Atmosféru rozlučkového dění přibližuje také útočník Bedřich Köhler. „Fanoušci nám děkovali a blahopřáli za sezónu, je příjemné, že ocenili naši práci. Myslím, že takové setkání je pro každého hráče zpříjemněním.“ A k východočeskému forvardovi se přidal také brankář Patrik Rybár. „Jsem rád, že tu bylo tolik lidí, co se přišlo s námi rozloučit. Těší mě, že fanoušky můžeme trochu potěšit. Měli k nám zase trochu jiný přístup, mohli nás vidět zase z jiného úhlu než z ledu,“ říká hradecký gólman.

Ten obdržel během akce dokonce i dárek v podobě plyšáka, který ho mile potěšil. „Dostal jsem ho od malé slečny, blondýnky. Jsem za něj velmi rád, plyšáka jsem zatím ještě od fanoušků nedostal. Vezmu si ho domů,“ usmívá se Patrik Rybár.

Středeční akce sklidila pozitivní ohlasy také od hradeckých příznivců, kteří přišli hráčům za celý ročník 2016/17 poděkovat. „Každé setkání s hráči je perfektní. Sezóna byla fantastická, plno zážitků. Prožíváme všechny, ale tahle byla jednoznačně nejlepší, z pohledu fanouška je to skoro jako sen,“ říká fanoušek Radek, jenž si z rozlučky kromě dobré nálady odnesl třeba fotku s trofejemi či podpisy oblíbených hráčů.

Fotogalerie