Aktuální zprávy z klubu
čt 22.6.2017 | Redakce

Hokejisté prokázali fotbalový um, Nový Hradec zdolali gólem v poslední minutě

Ve vrcholící letní přípravě se pro hráče Mountfieldu HK stalo příjemným zvykem nazout kopačky a ukázat své fotbalové schopnosti. Také letos si zahráli na Novém Hradci Králové proti místnímu týmu a po velmi dramatické koncovce a povedeném obratu slavili vítězství 3:2. Středeční podvečer zpestřila několika stovkám fanoušků rovněž autogramiáda.

Loňský mač musely rozhodovat až pokutové kopy, ani letos k nim moc nescházelo. Tentokrát se hrálo na dva poločasy o 35 minutách. Mountfield předvedl povedenější start, brzy se ujal vedení zásluhou Richarda Jarůška – zřejmě nejtradičnějšího fotbalového střelce týmu. Nový Hradec ale skóre zkraje druhé půle otočil a už už měl na dosah vítězství. To však odmítla mladá garda v červených dresech: Nejprve utěšenou ranou srovnal Filip Jirásek a v 70. minutě dokonal obrat hokejistů střelou z úhlu Radovan Pavlík!

„Ríša Jarůšek nejdřív dával centr do vápna. Kdybych měl výšku jako on, tak bych to asi doklepl hlavičkou, ale spadl jsem. Balón jsem ještě doběhl, narazil jsem si ho s Radimem Šaldou a pak to tam brankářovi šťastně pod rukou spadlo. Kluci ale říkali, že byla domluvená plichta, tak nevím,“ kroutí hlavou autor rozhodující trefy Pavlík.

Ten přitom takřka celý zápas odehrál v obraně. „Pak už jsem se na to nemohl vydržet koukat,“ směje se. „Ne, my mladí jsme hráli vzadu už minulý rok proti Pardubicím i na Novém Hradci. Šlo nám to, tak jsme to nechtěli měnit. Ale když jsme prohrávali, tak jsme se dva vysunuli z obrany a hráli jsme už jen na dva obránce,“ vysvětluje člen kádru reprezentace do 20 let.

Mladíkům, kteří řídili obrat, teď nezbývá než si přát, aby si podobnou formu přenesli i na led. „Byli bychom šťastní, kdybychom dostali šanci a takhle to padalo. Ale budeme rádi za každý gól. Uvidíme, jak to bude v sezóně vypadat,“ říká Radovan Pavlík.

O výsledek pochopitelně v zápase tolik nešlo. Spíš o společnou zábavu hokejistů, fotbalistů a zejména jejich fanoušků. Těch na hřiště v Novém Hradci dorazilo k pěti stovkám. „Pro nás je to zpestření letní přípravy. Je dobře, že podobné akce máme. Přišlo se na nás podívat hodně lidí, za to jim děkujeme,“ vzkazuje Pavlík příznivcům obou sportů. Zápas nesl i charitativní podtext, výtěžek z dobrovolného vstupného pomůže dětem vyléčeným z onkologického onemocnění a jejich rodinám.

Po utkání samozřejmě nemohla scházet ani tradiční autogramiáda, na podpisy či fotky s hokejisty čekal dlouhý had fanynek a fanoušků. Za podobnou podporu i společný kontakt je vděčný snad každý hráč, tím spíše mladí, kteří bojují o své místo v týmu. „Rád se vyfotím, promluvím s nimi, dám nějaké podpisy. I ve městě, když jdu třeba s Ríšou, si nás lidí občas fotí,“ přitakává hradecký odchovanec.

Hokejisté Mountfieldu se na Nový Hradec vrátí velmi brzy, ale ruku na srdce – tentokrát se těšit nebudou. Naopak. „V pátek máme Rozárku,“ procedí Pavlík. Nedá se nic dělat, jako patří k letní přípravě odlehčené fotbalové zápasy, tak i tvrdé výběhy bývalé sjezdovky pod taktovou kondičního trenéra Mariána Vody.

FC Nový Hradec Králové – Mountfield HK 2:3 (0:1)

Branky: Kaplan, Mir. Jindra – Jarůšek, Jirásek, Pavlík. Diváci: 450. Rozhodčí: Trejbal – Koza st. a Koza ml.

FC Nový Hradec Králové: Vašata (Šebesta) – Hodač, Berger, Přiklopil, Linder, T. Matějka, M. Jindra, Kaplan, Došek, Šanda, Novotný, Vik, Bonhard, Sajvera.

Mountfield HK: Koukal – Štohanzl, Borovec, Rosandič, Dvořák, Jarůšek, Köhler, Pláněk, Čáp, Šalda, R. Pavlík, Jirásek, Gregorc.

Rovněž mladší dorostenci v předzápase úspěšní

Na zeleném pažitu v Novém Hradci Králové se v horkém středečním odpoledni dařilo také mladším dorostencům Mountfieldu. Ti nastoupili proti svým fotbalovým vrstevníkům k předzápasu hlavního programu a vyhráli 4:2. O branky se postarali Jaroslav Kašpar, Martin Janda, Jakub Naar a Tomáš Hynek.

„Po prvním fotbalovém utkání, které jsme sehráli v Třebechovicích, kluci volali po tom, abychom zkusili sehnat ještě další. A to se nám podařilo. Je to pro nás příjemné zpestření letní přípravy,“ pochvaluje si hlavní trenér mladšího dorostu Petr Luštinec. Z fotbalových představení jeho svěřenců to nejspíš není všechno. „Naše spolupráce zřejmě bude pokračovat. Domluvili jsme se, že bychom si mohli dát odvetu, až nastoupíme do předzávodního období v srpnu,“ dodává kouč.

FC Nový Hradec Králové – Mountfield HK ml. dorost 2:4

Branky MHK: Kašpar, Janda, Naar, Hynek.

Fotogalerie