Ohlasy k zápasu
út 20.3.2018 | Šimon Sedlařík, Lukáš Foff

Dvakrát jsme prohráli, ale skleslí nejsme, říká Filip Pavlík. Série se vrací na začátek

Ani ve druhém utkání v Home Credit Areně Hradečtí na dobře připravený domácí celek recept nenašli. Ve střetnutí skoupém na střelecké pokusy si nakonec cestu do klece našly jen tři, všechny z holí Severočechů. „Nemáme v úmyslu dostávat branky na začátku. Musíme si to trošku víc pohlídat,“ zamýšlí se Filip Pavlík, v čem musí Lvi zabrat, aby vedení znovu vrátili na svou stranu. Šanci budou mít už ve čtvrtek, kdy se série znovu přesouvá pod Bílou věž.

Čím to, že vám úvod duelu opět nevyšel?
Dostali jsme dva góly a domácí se dostali na koně. Pak bylo těžké se jim vyrovnat a taky vstřelit nějaké branky.

V první části Tygři šestkrát vystřelili a dvakrát skórovali. Je pak těžší, když je na střely hra vyrovnaná, ale výsledek zní 0:2?
Play off je o tom, že se týmy snaží hrát dobře takticky. Střel nebylo moc, ale soupeř byl šťastnější, protože mu tam něco propadlo. Nám bohužel ne.

Jak moc chyběl kapitán Jaroslav Bednář?
Samozřejmě hodně, protože například přesilovky Jarda umí. Bohužel však nemohl nastoupit a my se s tím museli nějak srovnat.

V posledních zápasech jste po většinu času tahali za kratší konec, říkali jste si k tomu něco?
Když na začátku dostanete gól, pak musíte pořád dohánět. Určitě nemáme v úmyslu dostávat branky na začátku, ale bohužel se to tak zatím jeví. Musíme na tom zapracovat a líp si to pohlídat. Série je zase na nule a oba celky jsou na stejné startovní čáře.

Co čekáte od pátého střetnutí?
Stejně jako čtyři dosavadní zápasy bude i ten pátý dost těžký. Chceme se vrátit ke hře, která nás přivedla k vedení 2:0. Hrát více do těla a trošku víc si to pohlídat, tam bude klíč k úspěchu. Doma nechce body rozdávat nikdo, jak oni, tak ani my.

Jaká je nyní v kabině nálada?
Skleslí určitě nejsme, v hlavách jsme nastavení dobře. Bohužel jsme dvakrát prohráli, ale je to 2:2 a jdeme dál.