Rozhovory
čt 19.4.2018 | Klára Petrásková | Foto: Michal Beránek / Sport

Hrozně jsem si to užil, září po reprezentační premiéře Filip Pavlík

Filip Pavlík zažil ve čtvrtek jeden velký debut. Vůbec poprvé oblékl dres českého národního týmu a premiéra byla o to sladší, že byla vítězná. Češi si poradili s hokejisty Suomi 3:1 a hradecký útočník si reprezentační okamžiky náramně užíval. „Šance zahrát si poprvé za repre je jednou za život. Hrozně jsem si to užil,“ má radost východočeský zadák.

Filipe, jaký to byl pocit nastoupit do zápasu s českým lvem na hrudi?
Samozřejmě jsem se těšil, protože šance zahrát si poprvé za repre je jednou za život. Hrozně jsem si to užil a jelikož jsme vyhráli, je radost o to větší.

Duel s Finy se nesl v bojovném duchu. Co nakonec rozhodlo o výhře národního mužstva?
Byl to hodně bruslící a silový zápas. Dostali jsme se do vedení, oni ale chvíli potom vyrovnali. Byl to vyrovnaný zápas, až v poslední třetině jsme dali gól na 2:1. Tam jsme utkání svým vedením zlomili.

Chceme se pořád zlepšovat, jít dopředu

V zápase jste inkasovali devět vyloučení, z toho pět jenom ve druhé třetině. Ubírala vám častá oslabení hodně sil?
Nějaké samozřejmě ano, ale na druhou stranu jsme oslabení ubránili dobře. Prostřední třetina byla v počtu trestů špatná, ve zvládnutých oslabeních ale výborná. Finové měli dost šancí a myslím, že když jsme je ubránili, trochu nás to nakoplo. I náš vítězný gól toho byl důsledkem.

V jedné lajně jste si zahrál s Tomášem Pavelkou, vaším někdejším kolegou z Litvínova. Povedlo se vám obnovit fungující spolupráci?
S Pačesem jsme odehráli dlouhou dobu v Litvínově, jsme na sebe tak nějak zvyklí. Nějaké naše manévry jsem si vybavil, něco jsme po sobě zanechali. Do dalších zápasů se ale musíme ještě zlepšit.

Další utkání vás čeká už v sobotu. Bude důležité vyvarovat se zbytečných vyloučení?
Určitě, je důležité, abychom nehráli moc ve čtyřech. Chceme přidat od každého kousek, musíme se pořád zlepšovat, jít po krůčcích dopředu.

Hradec nebo Pardubice? V nároďáku je to jedno

Jak byste popsal rozdíl mezi extraligovým a reprezentačním hokejem?
V reprezentacích jsou týmy hodně nabruslené, je to velký rozdíl. Také se snaží hrát víc fyzický hokej.

Reprezentační premiéru jste si odbyl v pardubické hale. Jaké bylo hrát v ní coby domácí hráč a ne jako hradecký rival?
Myslím si, že tohle teď jde stranou. Když je nároďák, všichni se stmelí a nikdo moc neřeší, jestli je z Hradce nebo z Pardubic.

Berete jako výhodu, že v reprezentaci je s vámi další východočeský bek, Martin Pláněk?
Je dobré, že jsme byli povoláni dva hráči z Hradce. S Pláňou jsme spolu strávili celý rok, vesměs ale znám i ostatní kluky.