Tiskové zprávy
čt 17.1.2019 | Jan Vavřina

Nové smlouvy! V klubu pokračují Michal Dragoun a Mislav Rosandič

Mountfield HK teprve vrchol letošní základní části i sezóny čeká, vedení klubu už ale postupně pracuje na skladbě kádru na následující ročník. V listopadu si klub pojistil služby trojice mladých forvardů – Matěje Chalupy, Patrika Miškáře a Radovana Pavlíka – nyní si s vedením plácli další dva stabilní články hradecké sestavy. Dres se lvem na prsou budou nadále oblékat také Michal Dragoun a Mislav Rosandič.

Hradecký hokejový klub pokračuje v trendu stabilizace kádru a v tom, co schválilo představenstvo společnosti po dohodě se sportovním vedením klubu. Oba orgány se věnovaly detailně každému hráči současného mančaftu a řešily jejich budoucnost. „Naše snaha je jednoznačná: udržet současný kádr co nejvíc pohromadě, případně ho doplnit několika kvalitními hráči. Určitě nechceme jít do takové fluktuace, jaká tady byla v minulých letech,“ předesílá generální manažer Aleš Kmoníček.

MichalDragoun
Bilance v Hradci:
131 zápasů
20 gólů
24 asistencí

Tato slova potvrzuje fakt, že s Mountfieldem HK podepsal novou smlouvu mimo jiné zkušený centr Michal Dragoun. „Dragy sice není náš odchovanec, ale bereme ho jako našeho hráče. Odvádí skvělou práci na ledě i mimo něj,“ těší ostříleného manažera. „I když náš cíl je omladit kádr a hrát mladé hráče, bez těchto zkušených, dobrých a charakterních borců, jakým Michal je, to nejde. Přesně takové bojovníky potřebujeme, což je důvod, proč jsme se domluvili na pokračování spolupráce,“ prozrazuje Aleš Kmoníček s tím, že pětatřicetiletý forvard prodloužil o jeden rok.

Rodáka z Příbrami chválí také sportovní manažer Jaroslav Bednář. „Michalovy kvality moc dobře známe. Je to defenzivní centr, který je se svým přístupem a povahou opět nedílnou součástí týmu. Jsme rádi, že jí bude i příští rok,“ těší bývalého hradeckého kapitána.

Vedení klubu chce udržet také realizační tým

MislavRosandič
Bilance v Hradci:
52 zápasů
2 góly
13 asistencí

Dalším hráčem, se kterým mohou trenéři kalkulovat ve svých plánech také v nadcházející době, je slovenský reprezentant Mislav Rosandič. „Rosa prokázal, že má potenciál a je v něm velký talent. Samozřejmě s ním do budoucna počítáme, proto jsme uzavřeli novou dvouletou smlouvu,“ říká GM na adresu třiadvacetiletého hráče, který letos vynechal jen dvě extraligová utkání a je třetím neproduktivnějším zadákem týmu.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám po dlouhém vyjednávání povedlo s Mislavem prodloužit spolupráci. Je to ofenzivní obránce a jeden z hráčů, na kterých bude stát defenzíva. Spolu s Ráďou Pavlíkem udělali oproti loňsku obrovský pokrok a dneska je mezi top čtyřmi beky týmu,“ dodává Jaroslav Bednář.

V současné době se generální a sportovní manažeři klubu poohlíží také po případných posilách pro ročník 2019/20, zároveň řeší podobu realizačního týmu. „Se všemi členy realizačního týmu, to znamená trenéry, kustody, maséry, fyzioterapeuty i lékaři panuje z naší strany s jejich prací spokojenost. Chceme, aby také tyto osoby prodloužily na další období, protože jsou nedílnou součástí našeho týmu,“ uzavírá generální manažer Aleš Kmoníček.