Fanoušci
so 27.6.2015 | Jan Vavřina

A-tým se ve čtvrtek sešel se členy fanklubu na společné akci

Kvalitní vztahy mezi mužstvem Mountfieldu HK a jeho fanoušky je třeba stále udržovat na vysoké úrovni. I proto se ve čtvrtek 25. června konalo, stejně jako vloni, setkání členů fanklubu s hráči a realizačním týmem u Stříbrného rybníka, které opět slavilo úspěch. Hráči s fanoušky poklábosili, podepsali se jim a dlouhé minuty s nimi měřili síly v paintballe.

Hradečtí hokejisté měli ve čtvrtek 25. června pěkně nadupaný program. Po dopoledním tréninku následovalo ve 14:00 představení dresů na novou sezónu, které plynule přešlo ve focení hráčů pro marketingové účely. Další důležitá činnost přišla na řadu v 17:00 – v tento okamžik se u teepee u Stříbrného rybníka sešlo několik desítek lidí s hradeckým srdcem. Akce se zúčastnilo takřka celé mužstvo, dorazilo i trenérské duo Draisaitl – Martinec.

Všem účastníkům bylo k dispozici občerstvení, vstup do lanového centra a především na paintball, který se stal hlavním programem podvečera. Jako dobrý střelec se v něm ukázal Zdeněk Čáp. „Hrál jsem asi deset her, moc jsem si to užil, bavilo mě to. Je to docela náročné, protože se musí pořád běhat, ale je to sranda,“ nechal se slyšet hradecký obránce.

Střelecké soutěže se zúčastnily i zástupkyně něžného pohlaví, jednou z nich byla Nikola Matějčková, jež je bubenicí hradeckého kotle. „Paintball mě baví hodně, jelikož je to hra o běhání a pistolích. Je zajímavé se poměřit s klukama z A-týmu,“ vypráví.

A kdo byl ve čtvrtek hlavní hvězdou paintballu? Bezpochyby Roman Kukumberg, jenž si celou hru moc užíval. „Jestli mám někoho vyzdvihnout, bude to Kuko. Na to, že běhal v žabkách, byl dobrý,“ směje se Zdeněk Čáp. Nikola Matějčková s úsměvem na tváři přikyvuje: „Pan Kukumberg na tom byl velmi dobře, i když hrál v žabkách. Ten se v tom hodně vyžíval.“

Včera se u Stříbrného rybníka konalo setkání klubu s fanklubem, fotky a článek k této akci naleznete na webu. #FanclubHK

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

Celá akce sklidila oboustranně velký úspěch. „Je příjemné se zase setkat s fanoušky, se kterými je třeba být neustále v kontaktu,“ říká ofenzivní bek. „S lidmi z fanklubu se znám už z dob první ligy, rád si ale popovídám i s těmi, které jen tak potkám,“ dodává.

„Je skvělý, že klub domluví akci s hráči, kde si můžeme pořádně pokecat, zablbnout si na paintballu…,“ pokračuje fanynka s přezdívkou Zaza. „Probíhající okurková sezóna je pro fanoušky hodně velký problém. Už se ale připravujeme na novou sezónu. Před týdnem jsme měli sraz my bubeníci, lidi co vytváří chorea a chorály. Řekli jsme si, co budeme do příští sezóny zlepšovat, na čem pracovat,“ přibližuje činnost fanklubu v době letní přestávky.

Nového ročníku se už zároveň nemůže dočkat. „Už aby byla nová sezóna, čekání je dlouhý. Snad zaválíme, mohli bychom se dostat aspoň do finále, když slavíme těch 90 let,“ dodává závěrem věrná fanynka Nikola Matějčková.

Fotogalerie