Ohlasy k zápasu
ne 19.1.2020 | Petr Šatalík

Aleš Jergl: Gól mezi Kašíkovy betony? Pár jsem mu jich tam dal

Mountfield potřeboval nutně odčinit extraligovou blamáž s Olomoucí, kde prohrál 0:2. A povedlo se. K neskutečně důležitému obratu přispěl také nově probuzený střelec. Aleš Jergl v extralize neskóroval od 22. listopadu loňského roku. Nyní však klíčovou brankou zavelel nejen k útoku na tři body, ale především ke zlepšenému výkonu na ledové ploše. Hradec po jeho trefě začal šlapat stejně jako v semifinále Champions Hockey League, Zlínu nasázel tři góly za dvanáct minut a o vítězi duelu bylo rozhodnuto.

Aleši, gratulace k výhře, je pro vás teď určitě těžké bojovat s extraligovými soupeři. Přece jen se každý snaží udělat si jméno proti finalistovi CHL...
Nevím, možná si něco takového říkají, sledují naše zápasy z Ligy mistrů, ale každý nám přeje jen to nejlepší. Snad se proti nám opravdu chtějí i vytáhnout, ale jak říkám, extraliga a Liga mistrů, to jsou úplně jiné soutěže a my musíme být připraveni na obojí. Ale extraliga je pro nás hlavní prioritou.

Očividně jsou ty přechody hodně těžké. Nyní jste po návratu do extraligy neskórovali déle než 80 minut...
To je pravda, bez gólu, ale my jsme profesionálové, máme těch zápasů celkem dost a musíme se na to připravit. V Olomouci to bohužel nevyšlo, ale řekli jsme si k tomu něco a teď se Zlínem už to vypadalo úplně jinak než tam.

Byla tentokrát na Berany motivace o to větší, že je to tabulkový soused?
Určitě tam byla, jak říkám, každé utkání musíme hrát víc než na sto procent a ze všech chceme co nejvíc bodů, protože tabulka je napěchovaná a každé utkání může rozhodnout o tom, že se v ní posunete na jinou pozici.

„Věřím, že mi to tam teď bude padat.“

26 Aleš Jergl (o své produktivitě)

Se Ševci to ale taky nebyla pohádka hned od začátku. Po první inkasované brance na ledě nebyl tým, který fanoušci viděli bojovat proti Djurgårdenu...
Možná bych řekl, že začátek nebyl podle našich představ. Soupeř dal bohužel první gól, ale my se z toho dokázali otřepat a podle mě jsme tempo zápasu v druhé a třetí třetině udávali my.

S tím naprosto souhlasím. Do druhého dějství jste vstoupili úplně jinak. Dělo se před tím v kabině něco jiného než obvykle?
Nevím, jestli se dělo něco speciálního, ale něco jsme si k tomu řekli, hlavně to, že k tomu nemůžeme takhle přistupovat. Teď budeme mít dva zápasy venku a pokaždé do toho budeme muset jít celých šedesát minut a nezačít až po první třetině.

Vy osobně jste proti Zlínu srovnal na 1:1 Můžete situaci popsat?
Tam to dobře vyplynulo, skvěle jsme to hned otočili a Dragy (Michal Dragoun) mi to dal krásně na střed a už jsem jel sám na Libora Kašíka. Zkusil jsem to mezi nohy, vím, že už jsem mu tam pár gólů takhle dal a podařilo se, takže super, navíc po dlouhé době. Věřím, že mi to tam teď bude padat.

„My potřebujeme získávat z každého utkání plný počet bodů, abychom se posunuli na tu pozici, na které máme být.“

26 Aleš Jergl (o situaci Lvů v tabulce)

Přesně jak říkáte, naposledy jste v extralize skóroval 22. listopadu loňského roku, je to velká úleva?
Je to možné. Ale jak říkám, pokud nedávám góly, tak dobrý, ale hlavní je to, že bude vyhrávat tým. My teď potřebujeme získávat z každého utkání plný počet bodů, abychom se posunuli na tu pozici, na které máme být.

S Michalem Dragounem jste měli ještě jednu pěknou šanci ve třetí třetině, kdy jste šli dva na jednoho. Měl váš parťák už střílet a nevracet vám puk?
Možná měl. Libor (Kašík) nás tam, dá se říct, trošku vyčůral, počkal si na tu zpětnou přihrávku, neudělal žádný slajd proti Dragymu a na mou střelu už byl nachystaný. Mohl jsem jít do kličky, ale to už mě v tu chvíli nenapadlo.

Obecenstvo vám k tomu důležitému obratu notně pomohlo. Znovu přes čtyři a půl tisíce lidí...
Atmosféra super. Diváci jsou tu výborní a jenom díky jim, že nám dokážou fandit za každé situace.