Aktuální zprávy z klubu
so 18.6.2022 | Český hokej, Jan Vavřina | Foto: Český hokej

Aleš Kmoníček byl zvolen do výkonného výboru ČSLH

Mountfield HK má svého zástupce ve vedení Českého hokeje! Na konferenci Českého svazu ledního hokeje, která se konala v sobotu 18. června, byli voleni prezident ČSLH a člen výkonného výboru ČSLH za vrcholový hokej. První volbu ovládl hned v úvodním kole Alois Hadamczik, tu druhou Aleš Kmoníček. Generální manažer hradeckého klubu tak bude zastávat stejnou pozici, kterou vykonával už mezi lety 2016 a 2020.

Novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje se stal Alois Hadamczik, kterého v prvním kole volby podpořilo 31 delegátů. Jiří Šlégr získal 16 hlasů, Dominik Hašek 5 hlasů, Bedřich Ščerban 4 hlasy a Otakar Černý 2 hlasy. Celkem mohlo hlasovat 60 delegátů, 1 se zdržel a 1 hlas byl neplatný. Alois Hadamczik nahradí ve funkci prezidenta ČSLH Tomáše Krále, který ke konci května 2022 rezignoval.

Členem výkonného výboru ČSLH byl zvolen Aleš Kmoníček, který získal 33 hlasů. Další kandidát Otakar Černý obdržel 20 a Ctibor Jech 6 hlasů. Aleš Kmoníček nahradí ve výkonném výboru ČSLH Libora Zábranského, který v květnu 2022 odstoupil.

Výkonný výbor ČSLH tak bude pracovat ve složení prezident Alois Hadamczik, viceprezidenti Petr Bříza a Aleš Pavlík, členové Marek Chmiel, Jaromír Jágr, Aleš Kmoníček, Daniel Sadil, Bedřich Ščerban, Jiří Šindler, Jiří Šlégr a Milan Vacke.

Právo volit nového prezidenta a členy výkonného výboru ČSLH mělo na konferenci 60 delegátů s hlasem rozhodujícím (2 viceprezidenti ČSLH, 1 předseda dozorčí ČSLH, 14 zástupců Tipsport extraligy, 14 zástupců Chance ligy, 14 zástupců II. ligy ČR, 14 zástupců krajů a 1 zástupce ligy žen).

„Musím říct, že jsem spokojený s výsledky obou voleb. Vážím si toho, že jsem zpět ve výkonném výboru, ale především široké podpory napříč hokejovým hnutím. I když to pro mě znamená více práce, moc se na to těším.“

Aleš Kmoníček (o zvolení do výkonného výboru ČSLH)