Rozhovory
čt 30.1.2014 | Jan Vavřina

Během pauzy naberu síly na horách a budu fandit Čechům, těší se František Ptáček

Všechny extraligové hráče čeká náročný program, teď musí zvládnout čtyři mistrovské zápasy v sedmi dnech. Pak ale přijde vytoužené volno, protože se rozběhnou očekávané XXII. zimní olympijské hry v ruském Soči, během kterých bude mít i česká nejvyšší soutěž přestávku. Hráči hradeckého Mountfieldu ji stráví různě. Ten nejzkušenější, František Ptáček, bude například odpočívat s rodinou na horách, ani sportovní přenosy si ale ujít nenechá.

Po náročné sérii čtyř zápasů v sedmi dnech, která čeká celky Tipsport extraligy, nastane očekávaná olympijská přestávka a pro hráče zasloužené volno. „Pro mě je to pauza jednou za čtyři roky, kdy můžeme vyrazit s rodinou na hory. V běžné sezóně na to čas není a teď je to příjemné. Někam vyrazím, vyčistím hlavu, pobudu s rodinkou a naberu spíše mentální než fyzické síly,“ střádá plány veterán v hradecké sestavě František Ptáček.

Jestli pojedou Ptáčkovi do zahraničí nebo zůstanou v České republice, rekordman české extraligy ještě neví. „Tady to znám dobře, jezdím do Jánských na Černou horu na chalupu, to je kousek všude – do Pece, do Špindlu. Ještě nejsme rozhodnutí, kam vyrazíme. Uvidíme podle mého zdravotního stavu a stav rodiny, rozhodneme se později,“ říká hráč s číslem dvě na zádech.

Během přestávky budou snad všechny televizory v českých domácnostech naladěny na sportovní kanály, které budou vysílat různé sportovní disciplíny. Spolehlivý obránce bude sledovat hlavně česká želízka. „Samozřejmě budu koukat na naše lyžaře, tam jsou želízka v ohni, ať biatlonisti nebo běžkaři. Podívám se na duo Sáblíková–Erbanová, na kluky krasobruslaře. Určitě je na co koukat a sám jsem zvědavý, kdo mě mile překvapí,“ přemítá osmatřicetiletý hráč.

Kromě toho bude spolehlivý bek sledovat také hokej, podrobně pak českou a také slovenskou reprezentaci. „Budu sledovat Slováky, protože je tam Renda Vydarený, a nejen on. Když bude jakýkoliv zápas v dobrém čase, tak se podívám. Budou tam top hráči, a je krása se dívat na tenhle nádherný hokej,“ nemůže se dočkat František Ptáček.

Kompletní rozhovor si můžete přečíst v bulletinu na pátečním utkání Mountfield HK – Rytíři Kladno.