st 4.10.2017 | Šimon Sedlařík, Klára Petrásková

Bern zaspal úvod zápasu. Jsme rádi, že jsme toho využili, hlásí Michal Dragoun

Mountfield HK si proti Bernu vytvořil i díky přesné trefě Michala Dragouna brzy slibný náskok, který postupně navýšil na tříbrankový. Jenže hosté nesložili zbraně, dostali se zpátky do zápasu a závěr hodně zdramatizovali. Lvi si však cennou výhru vzít nenechali a před dalšími těžkými zápasy si zvedli sebevědomí. Jak viděl utkání právě střelec druhého hradeckého gólu?

Do zápasu jste vstoupili hodně dobře, brzy jste vedli, což se vám v sezóně ještě nestalo. Čím to podle vás bylo?
Překvapilo nás, že Bern trošku zaspal. A jsme pochopitelně rádi, že jsme toho využili a ty góly dali.

Vy sám jste taky jeden zaznamenal, byl první v sezóně. Jak se to celé seběhlo?
Dobře jsme s Jirkou Šimánkem přehráli obránce na modré čáře a pak jsem jenom vystřelil. Gólman měl díru na první tyčce, takže to byla trošku i jeho chyba.

Ve druhé třetině jste vedli o tři góly, hře trošku opadlo tempo. Nedošlo z vaší strany k nějakému uspokojení?
Ne, bylo to tím, že oni samozřejmě trošku zabrali a nám se hra trochu rozkouskovala. Lajny se pak různě točily, takže i proto nepokračovalo tempo z první třetiny.

Ve třetí třetině bylo skóre 4:3, pak 5:4, bylo to drama až do konce. Vnímali jste to i na ledě?
Určitě jsme si to říkali i v zápase, že v závěru musíme všechny střely zastavit a už to nesmíme pustit.

Nebyli jsme pod takovým tlakem jako v extralize

Dá se říct, v čem byl tento zápas Ligy mistrů jiný než extraligový?
Řekl bych, že jsme nebyli pod takovým tlakem jako v extralize, kde se nám teď nedařilo. Nebyly tam výkony, jaké jsme chtěli. Teď jsme se snažili hlavně držet taktiky a trošku víc si dovolit dopředu.

Vypozorovali jste rozdíl v herním stylu Bernu od českých týmů?
Podle mě obránci tolik nenapadají útočníky, přesilovky hrajou úplně jinak. Takže je to úplně jiný model než ten český.

Vy můžete navíc porovnávat s loňským Spengler Cupem. Hrají Švýcaři pokaždé tímto stylem nebo tam byla nějaká odlišnost?
To už si nepamatuju, ale myslím, že hrajou podobně. Dobře na puku a chtějí hrát kombinační hokej.

Co se týče programu, hrajete Tipsport extraligu, do toho Ligu mistrů. Bude to mít vliv na únavu?
Asi by to bylo jiný, kdyby to bylo v prosinci, ale teď má ještě každý spoustu síly a zatím se to dá zvládnout.

Herní výpadek jsem necítil, fyzicky jsem na tom dobře

S čím pojedete do Bernu?
Ani nevím, jaká je postupová matematika. Navíc ještě samozřejmě nevíme, jaká bude naše sestava. Každopádně jsou důležité zápasy, které teď máme před sebou. Pak se uvidí.

Naskočil jste po zranění do třetího utkání, jak se vám hraje?
Myslím, že jak kondiční trenér Marián Voda, tak i další trenéři mi dali co proto, takže jsem byl připravený dobře a žádný herní výpadek jsem nepocítil. Maximálně nějaká nevyhranost, jinak fyzicky jsem na tom dobře. Připravili mě super.

Jakub Sedláček odchytal výborný zápas, měl několik těžkých zákroků. S tím, jak vás podržel, panuje asi spokojenost, že?
Já bych řekl, že máme všechny tři gólmany dobrý. V posledním nás podržel Rybka (Patrik Rybár), teď zase Kuba. Jsme rádi, že když nějaké chybky v zápase nastanou, a vždycky to tak bude, tak máme brankáře, kteří to dokáží pochytat.

Jak si této výhry ceníte? Těší vás třeba více než extraligová?
Já to mám asi nastavený stejně jako ostatní kluci, extraliga je na prvním místě. Samozřejmě jsme rádi, že jsme s takovým mančaftem vyhráli, ale zase bych to úplně nepřeceňoval (usmívá se).