Preview k zápasu
so 23.3.2019 | Adam Kodet

Bitva o vše začíná v 19:00. Může se stát cokoliv, věří Jaroslav Pavelka

Třetí zápas, třetí porážka. Hradec nenašel recept na Kometu ani napotřetí, i když se zdálo, že potřebné ingredience už nasbíral a bodu byl v pátek zatím nejblíže. Do branky poprvé v play off nastoupil Jaroslav Pavelka, který dlouho držel hradecké akcie v plusových hodnotách. Vaz mu zlomilo až trestné střílení Petera Muellera, na které už tým nedokázal zareagovat. Hradecký odchovanec ale věří, že s nepříznivým stavem se stále dá něco dělat, prvním krokem pro Mountfield bude sobotní výhra a návrat série zpět do ČPP Arény. V Brně se startuje opět v 19:00.

„Celý tým pořád věří, kabina je stále odhodlaná. Může se stát cokoliv, jedna výhra může celý tým ještě víc nakopnout.“

31 Jaroslav Pavelka (o motivaci za stavu 0:3)

Co se týče skóre i herního projevu, zdál se třetí čtvrtfinálový duel zatím jako ten nejvyrovnanější, což potvrzuje i hradecký brankář. „Podle mě jsme hráli dobře a drželi jsme se soupeřem krok. Kometa nám neodskočila na dva góly a musela hrát trošku jiný hokej než u nás. Tam si to zkušeně hlídali, hráli beton, dobře bránili předbrankový prostor a zbytek pochytal Čiliak,“ srovnává. Bylo vidět, jak celý tým dře a chce si třetí bod uzmout pro sebe. Nakonec se to však bohužel nepovedlo. „Kometa už si myslela, že to má jasné, ale páteční zápas jim ukázal, že to zase tak jasné není. Vše bylo o jednom gólu, který bohužel dali oni. Prohráváme 0:3 a teď už se nikdo nebude ptát, jestli jsme v zápase byli lepší my nebo oni,“ povzdychne si hradecká jednatřicítka.

Lvům se oproti prvním dvěma utkáním dařilo lépe bránit brněnské přesilovky, jedné chyby se ale přece jen nevyvarovali. „V první třetině jsme je při oslabení skoro nepustili ke střele, to bylo super. Ve druhé třetině jsme je chtěli přečíslit, ale bohužel se to vyvrbilo tak, že puk dostal Mueller a ten to trefil. Já jsem vyjel asi dva metry, ale stejně to cinklo o tyčku a byl z toho gól,“ popisuje gólovou situaci. Tentýž hráč později rozhodl o osudu zápasu v trestném střílení. „Čekal jsem, že udělá něco podobného. Často jezdí z pravé strany, pak přibrzdí a střílí mezi nohy nebo lehce nad beton. Když jsme tady hráli v základní části, udělal to přesně takhle a trefil mě do betonu. Tentokrát to zvednul o kousek výš,“ vzpomíná na třetí letošní vzájemné střetnutí.

Na ledě bylo vidět, že Východočeši se nechtějí ničím zbytečně rozptylovat a soustředili se ryze na hokej. „Sedli jsme si a řekli si, že to musíme odehrát na ledě a zbytečně se nestrkat a nezdržovat hru, což Kometě vyhovuje. Potřebujeme hrát v tempu, pak je vidět, že Kometě docházejí síly,“ hledá soupeřovy slabiny. Klíčem k první výhře v sérii je podle něj zvýšený tlak do branky. „Je důležité stát před bránou. My tam sice stojíme, ale spíš tak na půl. Snažíme se střely tečovat hokejkou, ale střela golfem se prostě tečovat nedá. Musíme tam stát celým tělem a sebrat gólmanovi oči,“ má jasno o taktice na sobotu.

Stav 0:3 na zápasy sice vypadá beznadějně, ve stejné situaci byl ale Hradec i v loňském semifinále, kdy o výsledek ještě pořádně zabojoval. „Do čtvrtého zápasu musíme jít s pokorou a udělat vše pro to, abychom sérii vrátili zpátky do Hradce. Věřím, že máme víc sil a když jeden zápas urveme, může se stát cokoliv,“ hledí do budoucna s nadějí. Obratem všechny ujišťuje, že v kabině Mountfieldu to rozhodně ještě nikdo nezabalil. „Celý tým pořád věří, cítím, že kabina je stále odhodlaná. Může se stát cokoliv, jedna výhra může celý tým ještě víc nakopnout. Ještě nikomu se nepovedlo otočit stav 0:3, tak proč by se to nemohlo povést nám proti obhájci,“ burcuje na závěr Jaroslav Pavelka.

Podle nejčerstvějších informací do sobotního duelu z řad soupeře nezasáhne Martin Erat, jenž byl disciplinární komisí potrestán stopkou na jedno utkání. Trest vyfasoval za seknutí Daniela Rákose v závěru pátečního duelu, kterého se dopustil mimo souboj o kotouč. Hradečtí trenéři se stále nemohou spolehnout na zraněného Michala Dragouna, Petra Koukala, Lucase Lessia a Mislava Rosandiče. Maris Bičevskis navíc od disciplinární komise dostal finanční pokutu ve výši deseti procent měsíční mzdy za zásah brankáře Marka Čiliaka rovněž ve včerejším utkání.

Sestavy z minulého utkání


Pavelka – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl – Smoleňák, Rákos, Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Nedvídek.