Preview k zápasu
čt 4.1.2018 | Redakce

Boj o druhé místo v ČPP Aréně! Lvi po třech prohrách otestují skvělou formu Vítkovic

Mountfield HK neprožívá úplně povedené období, co se extraligy týče. Z posledních třech zápasů má totiž pouze dva body a žádnou výhru. Do ČPP Arény navíc přijedou Vítkovice, které momentálně oplývají suverénně nejlepší formou v celé extralize. Z posledních jedenácti zápasů desetkrát odcházely vítězně. Naposledy navíc vynulovaly Plzeň. Šlágr kola startuje v tradičních 18:00.

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA, pátek od 18:00: ON-LINE

Po prohraném utkání v Chomutově čeká na hradecké hokejisty výzva v podobě druhých Vítkovic. Jak se na duel těší Radek Smoleňák? „Vítkovice teď vyhrávají, jde jim to, skoro všechno na co sáhnou, jim vyjde, takže to určitě nebude lehký soupeř. Já mám ale furt na paměti, jak sem přijela první Plzeň a my jim nedali šanci, takže to bude určitě výborný zápas a dobrý test pro nás. Jenom doufám, že k tomu přistoupíme stejně jako právě proti Plzni,“ přeje si hradecký útočník.

Jelikož půjde v zápase u druhé místo, předpokládá se pohledný hokej, ne tolik zaměřený na defenzívu jako v utkání s Piráty. „Každý tým hraje na to, na co má, a my nemůžeme snižovat kvality Chomutova, když nás dokázal porazit i s ne úplně hezkým hokejem. Každý dělá, co může, aby vyhrál. Já určitě radši hraju proti týmům, co přijely hrát hokej a rozdají si to, jak se říká, na férovku, než aby se šedesát minut čekalo,“ popisuje zkušený forvard svůj oblíbený styl soupeřovy hry.

Radek Smoleňák už pár zápasů za Hradec odehrál a dostal se tak zase zpět do zápasového tempa. „Začátky určitě nebyly jednoduché ani dobré, ale teď poslední dny se už cítím dobře, protože přeci jen nějaký ten pátek už tady jsem. Mám navíc ještě tréninky s Mariánem Vodou a už se cítím líp, ale samozřejmě mám ještě co dělat, abych byl týmu maximálně nápomocen hlavně v důležitých zápasech. Jak už jsem říkal, nepřišel jsem si dělat statistiky, přišel jsem, aby se vyhrálo,“ připomíná své ambice v Hradci.

Vítkovice hrají ve veliké pohodě

Generální manažer a trenér v jedné osobě Jakub Petr musí být se svými svěřenci maximálně spokojený, jelikož v posledních 11 zápasech prohráli jediný. Během toho si připsali sérii 9 vítězných utkání v řadě a vyrovnali tím klubový rekord ze sezóny 1980/81.

Poslední zápasy Vítkovic
Chomutov – Vítkovice 1:4
Vítkovice – Ml. Boleslav 7:1
Jihlava – Vítkovice 1:2p
Vítkovice – Brno 0:1
Vítkovice – Plzeň 3:0

Tyto duely vynesly Ostravany na druhé místo v extralize s 67 body. Svůj bodový účet budou chtít rozšířit na soutoku Labe a Orlice a navázat tím na skalp první Plzně z posledního kola. V cestě jim bude stát domácí Mountfield, který naopak prohrál své poslední tři utkání.

Forma obou celků je aktuálně rozdílná. Hradečtí ale v sezóně neprohráli více jak tři utkání v řadě a rádi by tuto statistiku udrželi i po zápase s Ostravany.

Defenzíva i přestřelka, takové byly zápasy s Vítkovicemi

kolodatumdomácíhosté
11. ne 8.10.2017 Mountfield HK Vítkovice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
24. út 21.11.2017 Vítkovice Mountfield HK 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Východočeši se s Riderou utkali nejprve v 11. kole na domácím ledě. V první třetině poslal Hradec do vedení Bedřich Köhler a ve druhé části náskok pojistil Michal Dragoun. Žádný další gól už nepadl a Mountfield tak zvítězil 2:0. Druhý zápas začaly Ostravané skvěle a po patnácti minutách vedli 2:0. Pak ale Lvi přidali a srovnali. Díky tomu, že poslední třetinu ovládli 3:0, zrodila se výhra hradeckých hokejistů 6:3.

Na čele střelců zkušený Roman se Lvem v zádech

Na čele produktivity jsou těsně za sebou srovnaní tři hráči. Prvním je Ondřej Roman, který posbíral 26 bodů za bilanci 9+17. Na paty mu šlape předsezónní posila z Plzně Jakub Lev s 25 body a lehkou ztrátu už nabral David Květoň s 22 body.

V obraně se činí Ivan Baranka, který má na kontě 18 bodů. Více než polovinu z nich nasbíral v přesilových hrách. Nejlepším střelcem v obraně se čtyřmi góly je pak Marek Hrbas, jenž navíc zaznamenal 9 asistencí.

Jedničkou v brankovišti Moravanů je jednoznačně Patrik Bartošák. Ten pustil Daniela Dolejše do brány pouze pětkrát. Bartošák má úspěšnost přes 93,5 % a stlačil už svůj průměr pod dvě branky na zápas. V dosavadním ročníku už si navíc stihl připsat i asistenci.

Statistické okénko – Vítkovice…

• … vstřelily druhý největší počet branek, a to 111. Na první Plzeň však ztrácí ještě 12 gólů.
  • … zároveň dostaly po Mountfieldu nejméně branek – 77. Nejhorší je Chomutov, který inkasoval 110 gólů.
  • … měly k dispozici suverénně nejvíce přesilovek. Početní výhodu si zahrály už 184×. Druhé Pardubice hrály 168 přesilových her.
  • … jsou třetím nejvylučovanějším týmem extraligy s 501 minutami. Nikdo však nemá na Liberec, který posbíral už 700 trestných minut.
  • … jsou o bod druhé v Radegast Indexu za Plzní. Vítkovice mají 1088 bodů. Hradec je sice třetí, ale ztrácí už 219 bodů.

Zakoupit můžete lístky na hokej i na Královský ples

Lístky na duel s Vítkovicemi jsou tradičně k mání na pokladnách nebo skrze on-line webovou aplikaci. Nezapomeňte, že nakupovat on-line můžete až do samého začátku zápasu! Za pokladnami navíc bude připraven stolek, u kterého bude možnost koupit si lístky na IV. ročník Královského plesu.