Ohlasy k zápasu
ne 23.11.2014 | Přemysl Ježek

Bojovali jsme všichni – od prvního do posledního, vidí důvod výhry Tomáš Troliga

Tomáš Troliga zažil speciální utkání. Vrátil se po zranění, nastoupil na centru třetí formace a pomohl gólem a asistencí k demolici pražské Slavie. Vstřelená branka byla zároveň jeho premiérová v dresu Mountfieldu i v české nejvyšší soutěži zároveň. To vše teprve ve třetím extraligovém utkání kariéry.

Nastoupil jste poprvé od zranění. Jak jste si užíval utkání proti Slavii?
Bylo to super, snažil jsem se hrát poctivě na útočníka, jak mi trenér nakázal. Potom jsem dostal šanci v přesilovce a jsem rád, že jsme toho využili.

Jak jste viděl svůj gól?
Úplně jednoduchý gól. V minulosti jsem se to snažil hrát po rozích hřiště a nahrát před bránu, ale v poslední době mi povídali, že mám stát před bránou, tečovat a dorážet puky. Dělal jsem to nejjednodušší a nejúčinnější, co se na přesilovkách dá dělat.

Tomáši, vstřelil jste první branku v extralize. Kolik vás to bude stát?
Nevím, neptal jsem se, ale určitě to bude dost (směje se). Je to jedno, bude to pro mě odměna. Určitě to mile rád dám, ať je to kolik chce.

Nepropadali jste po první třetině nějaké skepsi, po tom co Adam Svoboda pochytal všechny střely, co jste na něj poslali?
Ne, trenér nás uklidňoval a říkal, že máme hrát pořád to, co jsme hráli od začátku. Nepřipouštět si žádná negativa a stále jít svým směrem. Vyšlo to, takže super.

V čem byla největší změna oproti čtvrtečnímu zápasu s Třincem, který se vám nepovedl?
Tentokrát jsme v přesilovkách dali góly. To se mi zdá, že se změnilo a měli jsme více štěstí. A hlavně jsme bojovali všichni – od prvního po posledního.