Ohlasy k zápasu
út 5.1.2016 | Lenka Jonešová

Brian Ihnačák: Když dáme šest gólů, musíme zápas dotáhnout do vítězného konce

Třináct! Přesně tolik branek padlo v úterní dohrávce, ve které se Mountfield představil na ledě třineckých Ocelářů. Hradečtí hokejisté svému sokovi po strhujícím boji nakonec podlehli 6:7 po samostatných nájezdech. Třemi body se do utkání zapsal Brian Ihnačák, jenž svému celku přispěl dvěma góly a asistencí. Ani jeho bodový příspěvek však na zisk plného počtu bodů nestačil…

Hradec Králové se proti celku Třince postavil potřetí v dosavadní sezóně. Z předchozích dvou utkání odcházel vítězně, když nejprve na domácím ledě zdolal Oceláře 5:3 a poté na kluzišti soupeře ukořistil těsné vítězství 2:1 po prodloužení. Ve třetím případě už ale Mountfield na moravskoslezský celek nevyzrál a zpět do města pod Bílou věží si odvezl pouze bod. „Myslím, že jsme odehráli docela dobrý zápas, ale udělali jsme pár chyb, které Třinec dokázal proměnit v branky,“ hodnotí bláznivé utkání Brian Ihnačák.

Ve strhující bitvě, ve které se Hradečtí dokázali pětkrát dostat do vedení, padlo celkem třináct přesných zásahů. Ještě dvanáct sekund před koncem třetí dvacetiminutovky drželi hokejisté Mountfieldu jednobrankový náskok. Ani ten se jim ovšem udržet nepodařilo. „Takhle prostě nemůžeme hrát, když dáme šest gólů, musíme zápas dotáhnout do vítězného konce. My jsme ale pokaždé dovolili soupeři vrátit se do zápasu a nakonec se nám to bohužel vymstilo,“ komentuje příčiny prohry hráč s šedesát čtyřkou na dresu.

Úterní utkání se přeměnilo v gólovou přestřelku. Vždyť ve druhé, stejně jako ve třetí periodě padlo hned šest branek! Vnímá střelec, jenž se do zápisu o utkání zapsal třemi kanadskými body, v zápase takto bohatém na góly nějakou změnu? „Každý se snaží hrát svoji hru, drží hokejku a snaží se střílet z každé šance. Myslím, že nerozhoduje, jestli padne jeden gól nebo deset, každý se drží svojí hry a řekl bych, že to na těch gólech bylo i vidět,“ uzavírá hradecký útočník.