Preview k zápasu
so 17.11.2018 | Radek Staněk

Brno chce loupit v Hradci. Lvi ale chtějí vítězný návrat do své pevnosti

Návrat do extraligového provozu po reprezentační pauze Hradeckým nevyšel, z Karlových Varů si odvezli pouze pod za prohru po nájezdech. Nyní je čeká návrat na domácí stadion. Před svými fanoušky se Mountfield představí po více než dvou týdnech a pokusí se opět vrátit na vítěznou vlnu. Ovšem úkol to nebude z nejjednodušších, soupeřem Východočechů bude suverén posledních sezón Kometa Brno. Souboj předních celků tabulky začíná pod Bílou věží v neděli od 17 hodin.

„Chceme dát najevo, že jsme doma a musíme tady vyhrávat.“

45 Filip Pavlík (o zápasu s Kometou)

Lvi v pátek prohráli na ledě Energie 2:3 po nájezdech. Z utkání, ve kterém dvakrát prohrávali, vydolovali díky Smoleňákových brankám alespoň bod. Zda jde o zisk, či ztrátu, komentoval Filip Pavlík. „Je to sice ztráta, ale bod je dobrý. Přece jen jsme prohrávali a vyrovnali až v závěru,“ hodnotí a zároveň lituje nevyužité střelecké převahy. „Střel i šancí bylo hodně, ale bohužel to tam nepropadlo. Někdy jsou dny, kdy to tam nechce spadnout. Takže i tohle rozhodlo o výsledku,“ mrzí hradeckého zadáka.

Extraliga je letos opět velmi vyrovnaná, prvních sedm týmů po pátečním kole dělily jen tři body, čehož si všímá i hradecká kabina. „Koukal jsem na to i s ostatními kluky. Už běží druhá čtvrtina a je to dost natřískané. Tento měsíc je hodně nabitý, takže asi dost napoví. Je důležité uhrát nějaké body, abychom se utrhli a měli trochu klid,“ přeje si před nadcházejícími bitvami.

První z nich je střet s brněnskou Kometou. „Bude to atraktivní a velmi těžké utkání, protože Kometa je výborný soupeř. Silný, bruslivý. Myslím, že by to mohl být pěkný hokej,“ předpovídá bek Mountfieldu. S čím na favorita celé soutěže Lvi vyrukují? „Budeme chtít hrát naši hru, taktiku měnit nebudeme. Takže bruslivý, agresivní hokej, abychom dali najevo, že jsme doma a musíme tady vyhrávat,“ přibližuje před utkáním, které se tradičně vyznačuje bouřlivou kulisou. „V Hradci je všeobecně výborná atmosféra, fanoušci skandují každý zápas. Takže určitě bude skvělá jako vždy,“ uzavírá Filip Pavlík.

Úřadující šampion s přehledem drží pozice

Příběh posledních dvou ročníku byl z pohledu Komety velmi podobný. V základní části si relativně v poklidu hlídala přímý postup do play off, aby následně přepnula na vyšší převodový stupeň a bez milosti odrovnala všechny konkurenty na cestě za titulem. Probíhající sezóna zatím nabízí obdobnou podívanou.

Brno se od začátku drží v popředí tabulky. Na úvod vyhrálo tři zápasy a ukázalo, že ani odchody opor by ho nemusely výrazně oslabit. Pak sice přišly dvě porážky, ale Moravané dokázali reagovat a ani v následujících utkáních nepřipustili dramatičtější ztráty. Prohráli maximálně dva zápasy v řadě a to jen ve dvou případech. Třetí může nastat v neděli pod Bílou věží, neboť v pátek Kometa prohrála v repríze posledního finále na ledě Třince 3:4 po prodloužení.

Na rozdíl od Hradce to pro Kometu nebyl první zápas po reprezentační pauze, již ve středu doma zdolala Pardubice 2:0. V domácím prostředí se svěřencům Libora Zábranského zatím daří výrazně lépe než venku. Doma prohráli jen dva zápasy, venku pět. Celkově obsazovala Kometa po pátečním kole 3. pozici se ziskem 32 bodů, Hradec figuroval na 4. místě jen kvůli o gól horšímu skóre.

Kometa měnila gólmany s Chabarovskem

MichalGulaši
Ostrý bek je s 84 body druhý v hodnocení Radegast indexu

Brno letos dělilo čas v brankoviště mezi dva gólmany s pardubickou minulostí Karla Vejmelku a Marka Langhammera. První z nich vykazuje úspěšnost 92,83 % s průměrem 2,04. Druhý jmenovaný klub v těchto dnech opustil a zamířil do KHL, kde bude hájit barvy Chabarovsku. Opačným směrem zamířil Libor Kašík, ještě loni opora Zlína.

Také obranné řady čerstvě získaly velkou posilu, ze Slovanu Bratislava přestoupil Američan Nicholas Schaus. Ten již má extraligové zkušenosti, v předminulé sezóně byl v dresu Pardubic nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Aktuálně má nejvíce bodů mezi brněnskými obránci Jan Štencel, konkrétně 8 (2+6). Jen o bodík zpět je zkušený Ondřej Němec (1+6).

V útoku zatím válí Petr Holík. Za libereckým Kvapilem jde o druhé nejlepšího nahravače extraligy, celkově má na kontě 18 bodů (2+16). Druhým nejproduktivnějším hráče Brna je předsezonní akvizice Peter Mueller s 16 body (8+8). S 15 body (10+5) je v závěsu Martin Zaťovič.

Hradec dokázal Kometu porazit čtyřikrát v řadě

Brněnský celek dlouho patřil mezi neoblíbené soupeře Mountfieldu. Moravané byli ve vzájemných utkáních většinou úspěšnější a východočeskému sokovi uštědřili i pár nehezkých debaklů. V poslední době se však karta obrací a Hradec bude v neděli útočit již na pátou výhru proti Kometě za sebou. K poslednímu měření sil došlo mezi oběma týmy v úvodu října pod Bílou věží a domácí brali všechny body po výsledku 4:2.

Statistické okénko – Kometa…

  • … disponuje čtvrtou nejlepší obranou. Inkasovala jen 42 branek, Hradec o dvě více.
  • … má společně s Mountfieldem nejlepší vstupy od utkání, oba týmy otevřely skóre ve 13 případech.
  • … má nejvíce zkušeností s nájezdy, které musely hned čtyřikrát rozhodnout její zápasy, Hradec jel nájezdy dvakrát.
  • … se chlubí třetí nejúdernější přesilovkou s úspěšností 20,29 %. Naopak Východočeši jsou se 14,29 % až jedenáctí.
  • … je třetí nejslušnější tým soutěže s pouze 186 trestnými minutami. To nejtrestanější Plzeň jich má 290.

Vstupenky v prodeji on-line i na pokladnách

Přijďte podpořit Hradec v posledním domácím zápase před reprezentační pauzou. Vstupenky na páteční zápas jsou stále k dispozici, zakoupit je můžete buď skrze on-line aplikaci nebo přímo na pokladnách ČPP Arény. Ty se v den utkání otevírají již ve 13:00 a vstupenky lze zakoupit i po začátku zápasu.

Sestavy z minulého utkání