Aktuální zprávy z klubu
út 26.2.2008 | Daniel Višňák

Brno dostane v Hradci 200 lístků, na zbytek si musí počkat, říká manažer

Hradečtí hokejisté sehráli na Moravě parádní dvě hokejové partie. V neděli nejprve nestačili na domácí, když těsně prohráli v prodloužení. O den později se už ale radovali, když po perfektním týmovém výkonu slavili stejně hubené vítězství jako Kometa o den dříve. Hokejová bitva se rozehrála nejen na hřišti, ale i v hledišti. Rondo bylo dvakrát vyprodané, na Moravu dorazilo pokaždé i 200 fanoušků Hradce, kteří o sobě dávali hlasitým skandování výrazně vědět. „I když byli ve značném oslabení oproti domácím, byli hodně slyšet a moc nám pomohli,“ chválil hradecký kotel kapitán Jaroslav Roubík.

Jak se dají získat vstupenky?
Pro hradecké fanoušky v předprodeji denně v prodejně Střída Sportu na ZS a v restauraci Rychtářka na Pospíšilově třídě. Předprodej končí ve ČT v 16:00.

Pro brněnské fanoušky je rezervováno 200 vstupenek. Další budou mít k dispozici zakoupit podle počtu zbylých v 17:45 na pokladnách ČEZ Stadionu. Rezervace vstupenek provádějte pouze u p. Kundráta (FanClub HC Kometa) na tel. č. 725 592 980.

Kdy bude otevřen ČEZ Stadion?
Ve čtvrtek i v pátek o hodinu dříve než dosud. Tedy v 16:00. Ve stejnou hodinu se otevřou i všechny poklady, kde bude pokračovat prodej zbylých vstupenek. U vchodu budou probíhat zvýšené bezpečnostní podmínky. Zápasy začínají v 18:00.

Kde parkovat?
K parkování využijte prosím služeb parkovacího domu v krajském úřadě, hned vedle ČEZ Stadionu nebo parkoviště před Univerzitou HK.

Další informace ke čtvrtfinále
Aktuální pozvánka Aleše Javůrka na zápasy v Hradci
Více informací o vstupenkách a pravidla platící na ČEZ Stadionu v HK

Pro Hradecký klub vyčlenila Kometa 200 vstupenek. Fanoušci se museli spokojit s malým vymezeným sektorem, kde byl problém i s ostatními službami jako je občerstvení či toalety. „Nebylo to ideální. Chápeme, že Brno chtělo vyprodat halu vlastními fanoušky. Stejně tak se ale zachováme i my. Brnu poskytneme pouze 200 lístků a ostatní budou pro hradecké diváky. Věříme, že i my vyprodáme halu a ukážeme Brnu, jak se chová opravdové hokejové publikum, protože to v Rondu se v některých fázích zápasu rozhodně sportovně nechovalo,“ jednoznačně nastínil strategii prodeje vstupenek na první dva domácí zápasy čtvrtfinálové série hradecký manažer Roman Višňák. „I tak se ale pro brněnské fanoušky budeme snažit připravit lepší standard, než měli naši v Rondu. Bereme to jako samozřejmou věc,“ pokračoval. „Všichni ale musí počítat s bezpečnostními prohlídkami u vstupu do haly. Ty budou rozhodně přísnější, než je tomu normálně. Nemůžeme dovolit, aby se stalo něco, jako v Brně, kdy našemu fanouškovi hodili do očí střepy. To je vrchol a nedokážu si to vysvětlit, jak vůbec někdo může něco takového udělat. Jednoznačně neomluvitelná věc,“ nechápavě kroutí hlavou. „Jak jsem říkal, Brno bude mít rezervovaných 200 vstupenek, ostatní si budou moci koupit až těsně před začátkem utkání na pokladnách, kdy bychom věděli, že nějaké vstupenky zbyly. Pevně věříme, že ale lístky skoupí hradečtí diváci. Mohou využívat až do čtvrtka 16:00 předprodej v prodejně Střída Sportu na ZS a v restauraci Rychtářka, pak se otevřou klasicky pokladny, kam půjdou zbylé lístky,“ upřesnil Višňák.

Hradecký ČEZ Stadion by tak mohl být poprvé od extraligové éry vyprodán. Představa je to celkem reálná. Na východ Čech přijede soupeř z těch nejatraktivnějších. Kometa prahne po extraligovém postupu, i proto má jednoznačně nejsilnější kádr za posledních deset let. „Za první hodiny předprodeje zmizelo přes 2000 vstupenek a i to nám ukazuje, že by mohlo být opravdu vyprodáno. Takový zájem o lístky jsme ještě nikdy neměli,“ pokračoval manažer.

„V Brně byla parádní atmosféra, ale my věříme, že stejná kulisa bude i v Hradci. Všichni kluci se o tom baví v kabině, podle posledních zpráv máme informace, že by i u nás mělo být vyprodáno a to je skvělá zpráva. Sledujeme to,“ říká kapitán Jaroslav Roubík. Přesvědčili jsme se, že se s Brnem dá hrát a my uděláme vše proto, aby si z Hradce neodvezli ani jedno vítězství,“ burcuje. „Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům, kteří byli v Brně a povzbuzovali nás. I když byly ve značném oslabení oproti domácímu publiku, tak byli slyšet a nám to hodně pomohlo. Nyní musíme vytvořit u nás doma pro Brno pověstné hradecké peklo, atmosféra by měla být parádní. My k ní přispějeme výkonem na hranici našich možností a společně s podporou plného stadionu musíme zvítězit,“ uzavírá odhodlaně hradecký vůdce.