HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Bronz a Liga mistrů pro Mountfield HK za sezónu 2016/17!

Bronz a Liga mistrů pro Mountfield HK za sezónu 2016/17!

10.04.2017 | Jan Vavřina

V sobotu konec sezóny, v neděli radost z bronzových medailí a kvalifikace do hokejové Ligy mistrů! Hradecký hokejový klub sice skončil před branami finále, výsledek druhé série ale určil, že se Východočeši postaví za ročník 2016/17 na stupínek vítězů – jsou třetím nejlepším týmem v republice!

Nejtěžší a nejúspěšnější – taková byla sezóna 2016/17 podle generálního manažera Aleše Kmoníčka. Hradec Králové odehrál spoustu náročných utkání, ať už v přípravě, na Mountfield Cupu, Spengler Cupu nebo v Tipsport extralize. Kvalitní umístění po základní části a postup do semifinále se navždy zapíší do historie hokeje pod Bílou věží.

„Se třetím místem a tím pádem bronzovou medailí u mě panuje spokojenost. Když se ale nad právě skončenou sezónou zamýšlíme, vidíme spoustu věcí, které je potřeba zlepšit. Abychom se posunuli zase o něco dál, současné umístění zopakovali nebo ho ještě vylepšili, musíme ještě na určitých věcech zamakat a některé změnit. V globále ale můžeme hodnotit sezónu jako úspěšnou – udělali jsme kus práce, byl to fajn ročník, i když po všech směrech nejtěžší a psychicky nejnáročnější,“ hlásí Aleš Kmoníček.

Protože ve druhé semifinálové sérii porazili Bílí Tygři Liberec Chomutov, Mountfield HK si pověsí na krk za soutěžní ročník 2016/17 medaili. „Bronz je krásný. Jsme třetí nejlepší tým v extralize, to se cení a já si toho nesmírně vážím,“ pokračuje.

Hradec součástí Ligy mistrů s novým formátem

Zbrusu nový formát bude mít od příštího ročníku hokejová Liga mistrů, zúčastní se jí nejlepší z nejlepších – 32 celků ze 13 evropských zemí. Tipsport extraliga vyšle na mezinárodní akci celkem čtyři mančafty, jedním z nich je právě klub ze soutoku Labe s Orlicí! Toho doplní Liberec, Třinec a Kometa Brno.

„Je to pro náš klub pocta, už jen z toho důvodu, že jsme mezi nejlepšími evropskými týmy. Osobně se na to těším, bude to pro nás nová zkušenost,“ těší generálního manažera.

Ten zároveň vysílá první signály o možné skladbě mančaftu na příští sezónu. „Bude to hodně náročné na množství zápasů i na kvalitu hráčského kádru. Budeme na to muset reagovat, mužstvo bychom měli stavět s vědomím, že nás čeká právě Liga mistrů. K tomu budeme možná hrát Spengler Cup, na který chceme všichni jet, rádi bychom naši účast zopakovali. Tyto soutěže budou mít určitě vliv na kvalitu i šíři týmu pro příští sezónu. V neposlední řadě ale musíme myslet i na finance, které jsou v případě posilování kádru určující,“ dodává Aleš Kmoníček.

Liberec eliminate Chomutov in the TELH playoffs and advance to the finals... a result which sees Mountfield HK qualify for the CHL as the highest seeded playoff team not to have qualified already!

Zveřejnil(a) Champions Hockey League dne 9. duben 2017
 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice