HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Byl to vynikající turnaj, říká o Hlinkově memoriálu asistent trenéra Tomáš Martinec

Byl to vynikající turnaj, říká o Hlinkově memoriálu asistent trenéra Tomáš Martinec

23.08.2017 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Mountfield HK měl na uplynulém Memoriálu Ivana Hlinky dvojí zastoupení. Mezi hráči byla česká stopa v brankovišti, kde působil Daniel Dvořák. Na lavičce zase po boku hlavního kouče stál Tomáš Martinec, který u reprezentační osmnáctky působí jako asistent trenéra. Ten si celý turnaj náramně pochvaloval a přiznal, že po některých zápasech panovala velká euforie.

Jak jste si užil Memoriál Ivana Hlinky?
Užil jsem si to moc. Byl to vynikající turnaj se skvělým obsazením. Byla tam špičková mužstva a dá se říct, že to bylo neoficiální mistrovství světa. Měli jsme vynikající podmínky, hráči měli perfektní servis a viděl jsem spoustu skvělých hráčů. Velký zážitek.

Česká reprezentace skončila na druhém místě. S umístěním panuje velká spokojenost, že?
Obrovská. Očekávání nebyla taková a o to je to příjemnější. Myslím si, že je to velký úspěch nejen pro tuto kategorii, ale pro celý český hokej.

Po semifinále s Ruskem panovala velká euforie? Je to vždycky příjemné porazit Rusy…
Panovala velká euforie po semifinále, ale i po předchozím vítězství nad USA. Další cenný skalp v turnaji. Euforie byla veliká. Je škoda, že se nám zranilo tolik hráčů a do finále už jsme nemohli jít v kompletní sestavě a víc potrápit Kanadu.

Měli jsme to celé postavené na týmové soudržnosti

Měla podle vás Kanada nejsilnější mužstvo na turnaji?
Kanada přivezla silný výběr, možná vůbec nejsilnější. Potvrzovala to celý turnaj. Hrála výborně. Švédové měli také skvělý tým, až na jednoho nebo dva hráče byli kompletní. Ti také hráli na turnaji parádně. Z mého pohledu hráli skvěle Kanaďané, Švédové a Rusové.

Na co jste jakožto trenéři kladli největší důraz? Bylo to stejné jako v Hradci, že jste dbali hlavně na týmovou spolupráci?
Rozhodně. Byl to základ úspěchu tohoto týmu, který netvořila až tak hvězdná sestava jako v předešlém ročníku. My jsme to měli celé postavené na týmové soudržnosti a na týmovém výkonu. Samozřejmě jsme se opírali o výborného gólmana Dostála.

Jak se vám spolupracuje s hlavním trenérem Davidem Brukem?
S Davidem se známe, spolupracovali jsme spolu v minulém roce u devatenáctky. Máme podobnou trenérskou filozofii, takže se mi s ním dělá výborně. Celý realizační tým byl skvělý a dobře spolupracoval.

Máme půl roku na to připravit se na mistrovství světa

Za Hradec tam byl Daniel Dvořák. Byli jste spolu víc v kontaktu než s ostatními?
Samozřejmě jsme spolu komunikovali, ale ono se celkově s gólmany na turnajích pracuje víc a jinak než s hráči. Myslím si, že i on měl dobrý turnaj, byť chytal méně než Dostál. V těch zápasech, do kterých nastoupil, předvedl dobrý výkon a nezklamal.

Jaký je další program reprezentační osmnáctky?
Hodně hráčů odchází do zámoří, jsou tam kluci, kteří v Evropě už hrají nebo tam hrát nyní půjdou. De facto se celý tým úplně rozpadne. Budeme zkoušet další hráče a pořádat jednodenní a dvoudenní kempy, kde bychom chtěli vidět další potenciální reprezentanty, kteří by připadali v úvahu. Máme půl roku na to připravit se na mistrovství světa.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice