Preview k zápasu
pá 7.12.2007 | Michal Luňák, Daniel Višňák

Čeká náš těžký soupeř, shodují se hradečtí před sobotním utkáním s Olomoucí

V sobotním 28. kole první ligy zavítá na hradecký zimní stadion aktuálně druhý tým skupiny východ, hokejisté HC Olomouc. Moravané se ziskem 46 bodů drží tříbodový náskok nad ostravskou Sarezu a jsou tedy prozatím na pozici zajišťující přímou účast v play-off. V minulém kole Olomouc překvapivě podlehla na svém ledě Havlíčkovu Brodu 1:3 a ztracené body tak bude chtít určitě získat zpět na hradecké půdě. Východočeši naposledy zachránili alespoň jeden bod v utkání s Jihlavou brankou Jiřího Kadlece deset brankou vteřin před koncem základní hrací doby, Dukla nakonec zvítězila v prodloužení 3:2.

Proti hradeckým hokejistům se postaví těžký protivník, to potvrzují i slova Pavla Pazourka, hlavního trenéra Východočechů. ,,Olomouc je v letošní sezóně hodně silná, čeká nás těžké utkání. Dokázala zvítězit po prodloužení i v Brně a to dokazuje jejich sílu. Teď navíc doma prohráli a jistě si budou chtít odvézt body od nás." Hradec jako první ze všech prvoligových týmů v letošní sezóně zvítězil na olomouckém ledě, to bylo ve 20. kole. Porážku Hanáků připravil Patrik Fořt, jenž v 57. minutě vsítil vítěznou branku a Hradec vyhrál 4:3. Vycházet se však z tohoto utkání dle trenéra Pazourka nelze.

,,V sobotu nás bude čekat úplně jiné utkání. Budeme se muset tlačit do útoku, protože oni přijedou zajisté hrát ze zabezpečené obrany a budou čekat na brejky," předpovídá vývoj utkání hradecký trenér. Olomouc se bude muset obejít bez křídla první řady Filipa Smejkala, toho ze hry vyřadilo na nějaký čas poraněné koleno. Že to bude pro Moravany citelná ztráta ví i trenér Petr Vlk ,,Na křídlo prvního útoku se neustále lepí smůla. Kvůli problémům s přitahovačem přišel o začátek ligy, poté odehrál několik zápasů, aby jej vyřadilo pohmožděné rameno. Současné zranění kolena si ale zřejmě vyžádá dlouhodobější léčbu. Podle prvních odhadů by měl chybět minimálně tři týdny."

Naopak hradecký tým je zdravotně v pořádku a do sobotního utkání může počítat i s útočníkem Jiřím Cetkovským ,,Jirka nastoupí ve druhé pětce místo Honzy Šedy. Slibujeme si od něj důraz v předbrankovém prostoru, který občas postrádáme. Další změnou je přeskupení obrany. Zdeněk Toužimský je již fit a tak půjde do zápasu po boku Martina Táborského," doplnil hradecký lodivod situaci před sobotní bitvou.

Kanadskému bodování Olomouce vévodí dvojice zkušených Brančík-Ministr, která shodně nasbírala 27 bodů a dokonce má i stejnou bilanci 10+17. Nejlepší trojici uzavírá současně nejproduktivnější obránce Ondřej Kříž s bilancí 7+12. V brance je jedničkou Štefan Žigárdy, ten drží průměr obdržených branek na slušném čísle 2,63 gólu na zápas a na svém kontě má i jedno utkání bez obdržené branky.

Sobotní utkání začníná na hradeckém zimním stadionu úderem tradiční osmnácté hodiny.