Aktuální zprávy z klubu
st 22.7.2020 | Tisková zpráva | Foto: Vlastimil Vacek

Český hokej vyhlíží Winter Classic. Moc se těšíme, říká Aleš Kmoníček

Ojedinělý hokejový víkend ve Špindlerově Mlýně se odehraje ve spolupráci s Českým hokejem a jeho marketingovým partnerem BPA, aby byla zajištěna veškerá sportovní i marketingová pravidla. Zúčastněné kluby netrpělivě vyhlíží netradiční akci.

„Zápasy pod otevřeným nebem získávají v našem hokeji tradici,“ uvádí Tomáš Král, prezident Českého hokeje. „Jsou divácky mimořádně atraktivní a pravidelně posouvají návštěvnické rekordy extraligy, ať už se hrálo ve Svítkově, za Lužánkami nebo naposledy v Drážďanech. Jsem přesvědčen, že úspěšný bude také Špindlerův Mlýn, který nabídne fanouškům exkluzivní prostředí včetně účasti Jaromíra Jágra. Pro všechny přítomné – na ledě, stejně jako na tribunách – bude připravovaný program určitě obrovským zážitkem a oslavou hokeje,“ dodává Král.

„Takovýmto projektům v BPA moc fandíme. Ve Špindlerově Mlýně to budou tři dny nabité hokejem ve všech možných podobách. Navíc ve speciálních kulisách oblíbeného horského střediska. Věřím, že počasí bude organizátorům přát, a že se akce bude líbit jak fanouškům, tak i partnerům českého hokeje," říká Jana Obermajerová, ředitelka BPA, marketingového partnera Českého hokeje.

Část klubů čeká velká premiéra pod širým nebem – zúčastněné kluby navíc nevyšlou „do akce“ pouze své seniorské týmy, už ve čtvrtek změří síly také jejich juniorské výběry. „Na Winter Classic se těší celá organizace Rytířů, protože jde o první takovou akci v historii klubu. Pro nás je to jeden z vrcholů sezony a máme maximální zájem na tom, aby se vše povedlo a aby si to všichni užili. Vše navíc zpestří účast Jaromíra Jágra a my jsme přesvědčeni o tom, že půjde o nezapomenutelný zážitek, který se na dlouho vryje do paměti hokejových příznivců,“ říká Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí Rytířů Kladno.

Sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec vysvětluje: „Již od začátku, kdy se začalo o Winter Classic jednat, jsme věděli, že to pro náš tým bude skvělá událost. Odehraje se kousek od našeho města a pro hráče i fanoušky to bude skvělý a naprosto mimořádný zážitek. Bude zde úžasné a jedinečné prostředí, atraktivní soupeř a snad Krakonoš pošle i dobré počasí. Pro naprostou většinu našich hráčů to bude první takováto zkušenost a všichni se na to moc těšíme. Doufám a věřím, že tato akce přitáhne diváky a bude vyprodáno.“

„Věřím, že to bude po letošním finále CHL v Hradci Králové další nezapomenutelný zážitek.“

GM Aleš Kmoníček (o Winter Classic 2020)

„Velmi se na tuto akci těšíme, jelikož pevně věřím, že to bude po letošním finále CHL v Hradci Králové další nezapomenutelný zážitek jak pro hráče, realizační tým a partnery, tak i pro naše fanoušky, kteří do Špindlerova Mlýna zavítají. Materiály, se kterými jsme se doposud mohli seznámit, jasně ukazují, že akce je agenturou Eniva perfektně naplánovaná a jsme opravdu rádi, že můžeme být součástí této ojedinělé události. Je to zase něco nového, zajímavého a myslím si, že v našem týmu není mnoho hráčů, kteří si utkání Winter Classic zahráli,“ dodává generální manažer Mountfield HK Aleš Kmoníček.

Generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová říká: „Moc se na tuto akci těšíme. V uplynulé sezoně jsme odehráli zápas pod širým nebem na fotbalovém stadionu v Drážďanech, který byl pro nás i všechny naše fanoušky obrovský zážitek. Sparta navíc už dříve odehrála zápas pod širým nebem v Brně proti Kometě. Výzva je pro nás jasná: získat třetí vítězství na Open air!“

Netradiční prostředí vítají také česká a slovenská reprezentace v para hokeji. „Je to pro nás obrovská výzva i ocenění naší dlouhodobé práce. Kluci se na zápas na tak úžasném místě, a ještě pod otevřeným nebem, neuvěřitelně těší. Zároveň se na ledě potkáme s týmem Slovenska, což bude i pro diváky zajímavé. Slováci se dostali historicky poprvé do nejlepší výkonnostní světové para hokejové skupiny a my se v ní potkáme poprvé během ostrého zápasu právě během Winter Classic. Para hokej je dynamický a hodně ostrý sport. Je skvělé, že se objeví na této akci po boku těch nejlepších tuzemských hokejových hvězd a týmů,“ říká Jiří Bříza, šéftrenér české para hokejové reprezentace.

„Právě na Winter Classic vyústí naše desetiletá spolupráce, protože para hokej na Slovensku vznikl právě deset let zpět a veškeré naše poznatky jsme získávali od Čechů. Navíc 90 % našich kluků hraje v české lize, takže to bude i naše velkolepá oslava a prezentace československého para hokeje. Náš tým hrál pod otevřeným nebem zatím jen jednou a my doufáme, že takto para hokej předvedeme v tom nejlepším světle a ukážeme fanouškům z obou zemí, jak je to parádní sport,“ dodává Miroslav Dráb, generální manažer slovenské reprezentace v para hokeji.