Rozhovory
so 10.11.2018 | Petr Šatalík, Petr Sumbal | Foto: Vladimír Koča

Chtěl jsem si premiéru užít, nasbíral jsem strašně zkušeností, hlásí Radovan Pavlík

Možná to nebylo první utkání z říše snů, ale premiérový start za seniorské národní mužstvo se i tak počítá. Radovan Pavlík se sice za zápasem samotným moc ohlížet nechtěl, na druhou stranu neskrýval potěšení ze své nominace do výběru Miloše Říhy. Mladý útočník Mountfieldu HK získal nedocenitelné zkušenosti a věří, že utkání s Ruskem se Čechům vydaří lépe.

Radovanu Pavlíkovi se jeho premiéra v národním týmu po nepovedeném zápase s Finskem nehodnotila dobře. „Udělali jsme dvě menší chyby, ze kterých nás Finové potrestali. Od začátku nám nešly nohy, proti Rusům musíme začít úplně jinak. Nechceme se na nic vymlouvat, musíme hodit zápas s Finy za hlavu a soustředit se na souboj s Rusy, se kterými zkusíme vyhrát,“ nechtěl se už vracet k porážce s týmem ze země tisíců jezer hradecký útočník.

Trenér Miloš Říha nestihl se svěřenci těsně po utkání duel podrobněji analyzovat. „Zápas si rozebereme až v neděli, ale to už je nový den, nechceme se k tomu vracet. Víme, kdo kde udělal chybu a z toho se musíme ponaučit,“ nabádala k výhledu lepších zítřků osmadevadesátka Východočechů.

V lajně s Hanzlem a Řepíkem? Jsem za to moc rád

Mladý forvard si snažil premiéru v reprezentačním dresu i přes porážku řádně vychutnat. „Chtěl jsem si to utkání s Finskem užít, sice jsme prohráli, ale i tak jsem nasbíral strašně moc zkušeností. První střídání jsem byl takový nervózní, ale pak už to polevilo, každopádně jsem za to rád,“ přikyvoval dravý hokejista.

Do utkání nastoupil v lajně s Robinem Hanzlem a Michalem Řepíkem, což jsou velké osobnosti českého hokeje. „Hrálo se mi s nimi výborně, kluci mají mnoho zkušeností z KHL a já jsem moc rád za to, že mohu hrát po boku takových hráčů, jako jsou oni,“ ocenil kvality parťáků z útoku Radovan Pavlík.

Pomáhají mi také kluci z klubu, za to jim děkuju

Jaké jsou vůbec pokyny k zápasům a co se procvičuje na trénincích reprezentace? „Ze všeho musíme střílet a tlačit se do zakončení, netahat to moc do rohu. Chceme jít do brány a v utkání s Rusy to už musíme ukázat,“ osnoval plány do souboje s odvěkým rivalem českého národního týmu forvard Mountfieldu.

Jak se vůbec člověk dozví o pozvánce do reprezentace a jak moc byl útočník Lvů potěšen? „O nominaci jsem se dozvěděl asi jako všichni, na internetu. Abych pravdu řekl, nečekal jsem to. Byl jsem velmi překvapen. Myslím, že je to i tím, jak moc dostávám prostoru v extralize, za což jsem rád. Kluci v klubu mi strašně pomáhají a za to jim děkuju,“ neskrýval nadšení Radovan Pavlík.