Ohlasy k zápasu
ne 22.9.2019 | Daniel Krátký

Chtěli jsme „Mazimu“ zlepšit statistiky, těší Mislava Rosandiče

Hokejisté Mountfieldu HK jsou opět vládci východních Čech! Vítězství 2:1 na ledě pardubického Dynama podpořila svými góly obranná dvojice Mislav Rosandič – Filip Pavlík. První jmenovaný otevřel skóre zápasu přesnou střelou, druhý si zase připsal vítěznou trefu v přesilové hře. Jak vidí slovenský hokejista spolupráci se svým parťákem, která navazuje na předchozí sezónu?

Gratulace k vítěznému derby, je pro vás výhra o to cennější, když jste zdolali rivala?
Asi ano. Ale tři body jsou tři body a je jedno s kým. Je to speciální zápas hlavně pro naše fanoušky, kteří si vždycky před každým derby hodně přejí výhru. Já mám takové zápasy, když je to s trošku větším nábojem, hodně rád. Těší mě, že fanoušků přijelo tolik jako vždy a také, že nás takhle podporují. Nejen v derby, ale po celou sezónu.

Vy jste vstřelil první gól zápasu, jak vlastně vznikla vaše trefa?
Chlapci šli tři na dva a já se jako čtvrtý zapojil z druhé vlny. Matěj Chalupa mi to tam utrhl na střed a já už jen zavřel oči, vystřelil nějak okolo hráčů a propadlo to tam.

V derby se prosadil také váš kolega Filip Pavlík. Čím to, že jste vstřelili gól jen vy obránci?
Někdy dávají góly útočníci, někdy obránci (směje se). Proti Pardubicím nám to tam spadlo a jsme rádi, že jsme nedostali víc gólů, protože minulý zápas jsme jich inkasovali celkem dost. Také nás těší, že jsme se zkonsolidovali v obraně a že jsme pomohli Mazimu (Marku Mazancovi), aby si trošku zlepšil statistiky.

Máte za úkol od trenérů více útočit?
Snažíme se hrát moderní hokej, kde čtvrtý hráč vždycky podporuje útok, a tentokrát z toho padl gól. Doufáme, že to takhle půjde i dál.

„V jednom z posledních oslabení odvedli útočníci výbornou práci. My jen stáli na modré.“

44 Mislav Rosandič (o napadání v oslabení)

V utkání byly důležité přesilové hry, vy i Pardubice jste je využili...
Ve druhé třetině to bylo takové, že jsme měli přesilovku my, pak zase oni. Něco jsme tam ukázali a padl z toho gól, ale určitě máme ještě na čem pracovat jak v přesilovkách, tak v oslabeních. V jednom z posledních oslabení tam však útočníci odvedli výbornou práci a my jen stáli na modré (usmívá se).

Vaše aktivita dělala Pardubickým poměrně velké problémy během rozehrávky.
I pro nás je samozřejmě těžké, když nás ostatní týmy napadají. Hůř se nám to pak rozehrává. Je tam malý prostor a agresivita je fakt hodně důležitá. Jsme si vědomi, že každý má svou pozici v mužstvu a snaží se odvést to, v čem je dobrý a v čem může pomoci týmu.

V pátek jste vstřelili šest gólů, nyní jen dva. Čím to bylo?
Každý zápas je jiný. V pátek vyšlo utkání první přesilovkové formaci, která dala čtyři nebo pět gólů. Byl to takový divoký zápas nahoru dolů. Proti Pardubicím to bylo takticky lépe zahrané. Bylo to celkem vyrovnané utkání, ale tři body jsou naše.

Chtěli jste po přestřelce s Plzní skóre trochu zmírnit?
Snažili jsme hrát tak, abychom neměli takové výpadky, ve kterých jsme dostali góly s Plzní anebo s Libercem. Měli jsme takové tříminutové pasáže, ve kterých jsme dostali dva tři góly a bylo po zápase. Snažili jsme být zkoncentrovanější, každý začal od sebe a jsem rád, že to takhle dopadlo.

Děkovačka po derby

A jaký jste měli nedělní večer vy? 😀 Děkujeme za podporu, i díky vám máme 3 body 👌

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Neděle 22. září 2019


Dá se už říct, jaká je tvář mužstva? Jste spíše ofenzivním týmem?
My se snažíme hrát stále aktivně a tlačit na protihráče, aby dělali chyby. Ať už je to v útočném pásmu, kde naši útočníci létají. To se pak těžko rozráží. To víme přesně z toho, když to některé týmy hrají na nás. A v obranném pásmu se snažíme být všichni poctiví, aby každý udělal to, v čem je dobrý. Pak může být tým úspěšný.

Co říkáte na váš vstup do ligové soutěže?
Zatím celkem v pohodě, i když se to teprve rozbíhá. Mohli jsme první zápas klidně vyhrát a mít čtyři vítězství. Ale už je to za námi a teď máme nějaký den volna. Budeme se připravovat na další zápasy, čeká nás také Liga mistrů, už to bude náročnější a už se budou hrát také úterky. Budeme se snažit toho co nejvíce vyhrát.

Už pomalu sledujete také tabulku?
Ještě se to rozbíhá, první kola se všechny týmy ještě hledají. Nevíme, kdo na tom jak bude tuhle sezónu a my se musíme snažit vyhrát každý zápas. Každý bodík je na konci důležitý.