pá 9.9.2016 | Petr Šatalík, Lenka Jonešová

Chtěli jsme hrát na krásu, což se nám vymstilo, přiznává Richard Jarůšek

Hradec má za sebou své první utkání v extraligové sezóně 2016/17. Ačkoliv v průběhu klání vedl již 4:1, ze střetnutí s Mladou Boleslaví nakonec vybojoval „pouze“ bod, když svému soupeři podlehl v prodloužení. Ligovou premiéru v dresu Mountfieldu si odbyl také Richard Jarůšek, který byl v zápase hodně vidět a na branku soupeře vyslal celkem sedm pokusů. Že pro něj nešlo o obyčejný souboj, je zřejmé – ještě loni totiž působil v kádru Bruslařů.

Richarde, co podle vás rozhodlo páteční zápas?
Místo toho, abychom je za stavu 4:1 dorazili pátým gólem, nevyužili jsme přesilovku pět na tři. Potom jsme měli dlouhou pětiminutovou přesilovku, kterou jsme též nevyužili. Boleslav pak přidala nějaké branky, některé i šťastné. Na to se ale nesmíme dívat. Potom to dotáhli a v prodloužení bohužel rozhodli.

Příprava, hlavně pak její začátek, se vám celkem vyvedl. S jakým hlavním cílem jste šli do pátečního utkání?
Hlavní cíl byl určitě vyhrát, poslední přípravné zápasy se nám příliš nevydařily. Do utkání jsme výborně vstoupili, vedli 4:1... to už musíme uhrát.

Znám tamnější šatnu. Věděli jsme, že budou kousat

Na začátku utkání se přesilovky zdály být vaší silnou zbraní, ale ve druhé třetině jste je již nedokázali využít. Jak si to vysvětlujete?
Možná jsme je hráli až moc profesorsky. I když v dvojnásobné přesilovce jsme nějaké šance měli, tam si to kluci krásně dávali. Nic nám tam ale nespadlo a asi i to se nám vymstilo a ten nahoře nás potrestal.

Hráče Boleslavi znáte velmi dobře, říkal jste si za stavu 4:1, že už je máte na lopatě?
Neříkal jsem si, že je máme na lopatě. Kluky odtamtud znám, znám tamnější šatnu. Věděli jsme, že ještě budou kousat a chtěli jsme je dorazit pátým gólem. To se nám ale bohužel nepodařilo.

V první a druhé třetině se ale Boleslav do hry moc nedostávala, respektive vy jste jim to svou dobrou hrou neumožnili…
Moc jsme jim to nedovolili, hráli jsme dobře. Potom jsme se ale asi uspokojili a už jsme chtěli hrát na krásu, a to se nám vymstilo.

Začali jsme hrát až moc profesorky, a to se nám vymstilo

Sám jste měl za zápas celkem sedm střel, mrzí vás neproměněné šance?
Samozřejmě mě to mrzí. Šance jsem měl a snažil se nějaké využít, ale gólman je bohužel dobře vychytal a nic tam nespadlo. Každý hráč to chce zlomit, já nejsem výjimkou, ale tentokrát se to nepodařilo.

Odehrál jste své první soutěžní utkání za Hradec, jak jste zatím spokojený se svou rolí v týmu?
Určitě bych byl víc spokojený, kdybychom vyhráli, máme jenom bod. Navíc v průběhu zápasu jsme vedli jasně 4:1, takže moc spokojen nejsem. Ani můj osobní výkon nebyl to pravé. Nevím, čím to bylo, snažil jsem se to zlomit, měl pár střel, ale do příštích zápasů to musím zlepšit.

Na čem budete nejvíc pracovat do dalšího střetnutí? Kde vás nejvíc tlačila bota?
Nejspíš koncentrace. Vedli jsme 4:1, stačilo dát pátý gól nebo to zavřít. Nevím čím to, ale začali jsme hrát až moc profesorky, a to se nám vymstilo.