Ohlasy k zápasu
út 4.2.2020 | Jan Brůna

Chtěli jsme víc, ale nemáme se za co stydět, ví Petr Zámorský

4. února 2020 – den, na který budou hráči Mountfieldu HK zapomínat jen těžko. Po bojovném výkonu sice ve finále Ligy mistrů podlehli silné Frölundě 1:3, klub však dotáhli k velkému úspěchu. Své o tom ví i Petr Zámorský, který se proti švédskému celku vrátil do sestavy a nastoupil ve čtvrté formaci. I přes ni byl ale v utkání hodně vidět a své šance dostal tradičně i na přesilovkách. Jak hodnotil hořkou porážku?

Petře, po bojovném výkonu odcházíte poraženi. Jaké se ve vás mísí pocity?
Je to škoda, byli jsme blízko velkému úspěchu, bohužel to však nedopadlo. Ale tohle je sport a musíme jet dál. Nenašli jsme na ně recept, ne nadarmo tuto soutěž vyhráli čtyřikrát za posledních pět let.

Jaká byla vůbec atmosféra v kabině před zápasem? Bylo to hodně napjaté?
Atmosféra byla znát, každý chtěl vyhrát a všichni jsme věděli, o co se hraje. Před utkáním jsme měli docela dlouhý rozbor u videa, takže většina z nás byla připravena právě z toho. Každý to chtěl ubojovat, ale jak říkám, bohužel to nevyšlo. Frölunda byla o dva góly lepší a my jí musíme poblahopřát.

Začátek první třetiny byl celkem nervózní. Trvalo vám chvíli, než jste se dostali do tempa?
Myslím si, že právě úvodních deset dvanáct minut jsme hráli docela dobře. Tam byla převaha možná na naší straně, ale soupeř poté ukázal svou kvalitu – hrál, co potřeboval a my jsme pak už neměli žádné větší šance.

Ještě před tím jste však šli do vedení. Jak jste situaci viděl ze svého pohledu?
Parádní situace; Kouky (Petr Koukal) to dostal výborně na střed a pěkně to trefil. Škoda, že jsme neudrželi vedení déle nebo ho potom nenavýšili. To by pak možná vypadalo jinak, ale furt to byla první perioda a jenom jeden gól. Určitě je lepší, když v zápase vedete, ale na jednu branku se dneska nevyhrává a moc platná není.

Před úvodní sirénou jste ovšem těsný náskok rychle ztratili. Co se v té pasáži stalo?
Dělali jsme hodně špatné chyby kolem brány… Těžko se to hodnotí, všichni do toho dají maximum, ale ty hrubky se prostě stanou. Dali jsme doma jen jeden gól a jestli chceme pomýšlet na vítězství, musíme jich dávat víc.

„Přesilovky hráli fantasticky, my jsme si z nich mohli vzít příklad.“

24 Petr Zámorský (o početních výhodách Frölundy)

Ve druhé části to byl velký boj, co na něm bylo nejtěžší?
Jak říkám, oni hráli velice koncentrovaně a skvěle bruslili. Mají velmi propracovaný systém a moc okýnek nebo nějakých přečíslení tam nebylo. Hráli hodně dobře a zaslouženě berou zlato.

V poslední periodě si to už hosté pohlídali. Dali vám zabrat především ve vašem oslabení?
Přesilovky hráli fantasticky, my jsme si z nich mohli vzít příklad. V tom byl diametrální rozdíl na jejich a naší straně. Těch chyb při hře v početní nevýhodě bylo dost a s tolika vyloučeními se těžko vyhrává utkání play off nebo finále. Alespoň víme, na čem zapracovat do vyřazovací části extraligy.

Budete stříbro přesto s odstupem času hodnotit jako velký úspěch?
Rozhodně ano, nechali jsme za sebou fantastické kluby, ať už ze Švýcarska, Německa nebo Švédska. Těžko hodnotit, ale úspěch to je samozřejmě velký. Myslím, že jsme klub zase posunuli o kus dál a může to být odrazový stupínek k dalším úspěchům. Kdyby mi někdo před sezónou řekl, že se probojujeme až do finále, asi bych nevěřil. Je to dlouhá cesta a musíte porazit velmi kvalitní soupeře. Chtěli jsme víc, ale nemáme se za co stydět.

Co jste říkal na fanoušky, kteří fandili dokonce i před arénou?
Fantazie, vyprodaný barák za dvacet minut… Udělali tady senzační kulisu a patří jim obrovský dík!