Tiskové zprávy
čt 5.9.2019 | Jan Vavřina

Další marod = další try-out. Do Hradce přichází Tomáš Voráček

Po zranění Tomáše Linharta dostala hradecká defenzíva další výraznou trhlinu. Petr Zámorský sice na přelomu srpna a září odcestoval s týmem na trip do Walesu a Švédska, odehrál však pouze první utkání na ledě Cardiffu. Do toho druhého ho nepustila nemoc, a protože nebude trenérům k dispozici ani v následujících týdnech, zareagovalo vedení klubu na tuto situaci příchodem Tomáše Voráčka na měsíční zkoušku.

Stejně jako Philip Samuelsson, také exsparťanský Tomáš Voráček přichází pod Bílou věž na dočasnou výpomoc, která se může přeměnit v plnohodnotné angažmá. „Protože na marodku přibyl kromě Tomáše Linharta také Petr Zámorský a ani jeden z nich určitě nestihne začátek extraligy, potřebujeme ještě jednoho obránce,“ přibližuje situaci v zadních řadách Mountfieldu HK generální manažer Aleš Kmoníček.

O jaké problémy v případě loňského nejproduktivnějšího extraligového zadáka jde? „U Petra přetrvává nemoc, která si dle slov lékařů vyžádá minimálně dva až tři týdny léčení. Museli jsme na to nějak velmi rychle zareagovat, proto k nám přichází na měsíční výpomoc Tomáš Voráček,“ říká na adresu devětadvacetiletého beka Aleš Kmoníček.

191 cm vysoký a 95 kg vážící obránce dorazil do východočeské metropole ve čtvrtek ráno, aby se ihned připojil k týmu. Do čtvrtečního zápasu Champions Hockey League nebude moci kvůli registračním pravidlům CHL zasáhnout, sobotní zápas by mohl stihnout.

Naváže tak na mládežnické i seniorské reprezentační starty, část kariéry v zámoří i KHL. V extralize naskočil dorostenecký i juniorský mistr republiky do téměř pěti stovek utkání, naposledy v dresu pražské Sparty a následně Mladé Boleslavi.

Statistiky Tomáše Voráčka