Rozhovory
ne 24.2.2013 | Sanny Muharem

David Roupec neodešel z Olomouce kdysi v dobrém, teď ji může vyřadit

Play-off píše zajímavé příběhy. Mezi ně může patřit i vztah dvacetiletého obránce Davida Roupce k olomouckému mužstvu. V hanácké metropoli žije a na zimní stadion dokonce ze svého bytu vidí. Přesto na bývalého zaměstnavatele nevzpomíná s přílišnou láskou, v minulosti se totiž s Olomoucí rozešel ve zlém. Osud teď postavil Davida Roupce a jeho některé bývalé spoluhráče proti sobě, o motivaci tak má ve čtvrtfinálové sérii rozhodně postaráno, vyjde z ní jako vítěz?

Možná ne každý to ví. David Roupec reprezentoval Moru až do svých čtrnácti let, v mládežnických kategoriích dokonce nosil céčko na hrudi. Pak ale nastal konflikt mezi vedením a samotným hráčem, což vedlo až k odchodu tohoto hbitého beka.

„Ve čtrnácti letech jsem odtamtud odešel, dalo by se říci, že ve zlém. Šel jsem hrát extraligu do jiného týmu,“ připomíná na úvod. „Lidé, co tehdy působili ve vedení Olomouce, tam prostě zůstávají i nadále pořád stejní, já bych se k tomu už ale nerad vracel a vyjadřoval,“ dodává vzápětí David Roupec.

V Olomouci strávil mladé hokejové roky a dokonce tam stále žije. Barvy Kohoutů už ale dávno neobléká. „Je to trošku paradox, bydlím asi tak sto metrů od zimáku, dřív jsem tam toho zažil hodně a poznal spoustu lidí. Hokejový život jde ale dál,“ nostalgicky přemítá hokejista, který bojuje za Královské lvy ve vyřazovacích bojích proti Olomouci.

Přesto nepopírá, že ho při příjezdu na Moravu přepadnou vzpomínky. „Vždy tam na mě dýchne ta atmosféra, téměř nic se tam nezměnilo. Zimák je stále stejný,“ směje se s narážkou na tamní hokejový stánek.

Hradec svedl s Hanáky zatím dvě čtvrtfinálové bitvy, z té první odcházel jako vítěz, což muselo těšit především Roupce. „Hodně kamarádů mi po prvním vyhraném duelu gratulovalo, že to pro mě musí být satisfakce. Ve zlém jsem tehdy odešel, ale teď už to zas tolik necítím. Od patnácti let už jsem proti nim k několika zápasům nastoupil, spíše rodiče to prožívají více než já,“ konstatuje.

Právě tatínek Davida Roupce je hokejový fanoušek, který si jen tak nějaký zápas nenechá ujít. Aktuálně žije v Olomouci, série mezi současnými dvěma celky pro něj tedy musí být oříšek. „Táta chodí v Olomouci na hokej pravidelně. Teď nevím, komu fandí, ale doufám, že to přeje nám,“ vtipkuje obránce s pětkou na zádech.

Dvacetiletý hokejista je aktuálně hráčem Třince, v letošní sezóně však reprezentuje Východočechy. V základní části patřil mezi defenzivní pilíře, opanoval kanadské bodování hradeckých obránců (8+14) a připsal si úctyhodných dvacet plusových bodů. Teď bude chtít svoji formu potvrdit ve čtvrtfinále, již v pondělí přijede Olomouc pod Bílou věž.

„Zřejmě to bude znovu dost vyhecované a emoce budou pracovat i nadále. Snad jim prostě nařežeme v pondělí my,“ přeje si Roupec. „Olomoučtí mají ve svém týmu dobré hráče, když ale podáme stoprocentní výkon, můžeme postoupit my,“ je přesvědčen.

Pro další zápasy bude důležitá také divácká kulisa, kterou fanoušci vytvoří na královéhradeckém zimním stadionu. „Věřím, že se lidi poblázní a řeknou si, že na vyrovnané čtvrtfinále se půjdou podívat. Minulý týden jsme rozdávali nějaké lístky, tak snad je nevyhodí,“ vtipkuje před důležitým dvojbojem s Kohouty.